10.09.2024. 16:46 16:48
Извор: pixabay.com

Фудбалски дерби житиштанске општине правазишао је  сва очекивања.

Бегеј – Јединство (БК) 1:1 (0:0)

ЖИТИШТЕ: Игралиште Бегеја, гледалаца 500. Судија: Марковић (Панчево). Стрелци: Умићевић у 71. за Бегеј, а Кујунџић у 76. минуту за Јединство. Жути картони: Чабрило, Вукоје, Голијанин, Тривуновић (Бегеј), а Радишић и Кораћ (Јединство).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Рапаић 7, Чабрило 7 (од 76. Голијанин -), Умићевић 8, Мијатовић 7,5, Грбић 8, Младен Новак 7,5, Вукоје 7, Николић 7, Дарабош 6,5 (од 57. Пушкаш 6,5) и Новаковић 6,5 (од 65. Марко Новак 7).

ЈЕДИНСТВО: Кашлик 6, Кораћ 7, Радишић 8, Кујунџић 7,5, Милановић 7, Шер 6,5 (од 61. Јефтић 7), Сучевић 6 (од 46. Ковачевић 7), Туркуљ 7,5, Шушњар 7,5, Дучић 7 (Стојисављевић), Бабић 7.

Одавно на стадиону Бегеја није било оволико гледалаца који су с правом очекивали квалитетан меч. А играчи су својим односом према игри на терену и коректним понашањем оправдали ова очекивања.

Сама игра је била са обе стране отворена и пуна динамике и темпа, али у границама дозвољеног. После еколико пропуштених прилика са обе стране домаћи су дошли у вођство након слободног ударца капитена Грбића , а Младен Новак је главом пребацио до Умићевића, а овај резантним ударцем сместио у горњи десни угао. Међутим, нису се домаћи дуго радовали. Голман Тривуновић је беспотребно истрачао и Кујунџић је рутински лопту лоб ударцем послао у мрежу.

Д. Милићев

Слобода - Пролетер 3:0 (0:0)

НОВИ КОЗАРЦИ: Стадион „Илија Пантелић”, гледалаца 150, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Галић у 59. Терзин у 62. и 80. минуту.

СЛОБОДА: Ђаковић, Марковић 7,5, Јовандић 7,5, Галић 7,5 (Љубојевић), Поповић 7,5, Карановић 6 (Терзин 7,5), Мисић 7, М. Богојевић 7 (Француски 7), Ћосић 7,5 (Радулашки), Вокић 7, Цвијановић 7 (Л. Богојевић 7).

ПРОЛЕТЕР: Тешовић 6,5, Милованов 6, Тадић 6, Томић 6,5 (С. Јевтић), В. Чкоњевић 6,5 (Чекеревац), Ивљанин 7, Милошевић 6,5, Богојевић 6, Д. Чкоњевић 6, Тимић 7, М. Јевтић 6 (Илић).

Новокозарчани су без много напора дошли до првог тријумфа. Прво је Галић после скоро сат игре искористио праву прилику и главом погодио циљ. После тога на сцену је ступио резервиста центарфор Терзин па су Новокозарчани сасвим мирно дочекали крај дуела са старим ривалом из Банатског Карловца који није пружио очекивани, јачи отпор.

П. Трнић

Јединство (В) - Напредак 4:0 (2:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија: С. Пјевач (Зрењанин), стрелци: Вранић  у 20. Јанков у 36. и 82. Петровић у 71. минуту. Жути картон: Глигић (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: Узелац 7, Б. Тешић 7 (Николић), Нецин 7, Којић 7,5 (Секулић 7,5), Милићевић 8, Грауре 7,5, Вранић 8,5, Јанков 8 (Цигановић), Ћирка 7,5, Царан 7 (Л. Тешић), Станисављев 7,5 (Петровић 7,5).

НАПРЕДАК: Магда 7, Станић 6, Богић 7, Вујиновић 6,5, Пека 6 (Глигић 6), Татић 7, Тасић 6,5, Ољача 6,5 (Вукајловић), Микић 6,5, Митровић 6 (Оташевић 6,5), Јевремов 6,5.

Влајковчани су нови лидери војвођанског истока. Против новајлије из Честерега имали су контролу меча до последњег минута и заслужено остварили убедљив тријумф.

Водећи гол дело је најбољег играча Николе Вранића у 20. минуту, али велике заслуге има и млади Царан који је забележио прву асистенцију у сениорском фудбалу. У 36. минуту гол је постигао Јанков, после шута Станисављева лопта се одбиа на ногу нападачу Влајковчана који је лопту лако сместио у празну мрежу.

У наставку меча Влајковчани су постиглчи још два поготка.

Б. Ст.

Црвена звезда - Полет (Н) 3:0 (2:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 350, судија: А. Цветковић (Панчево), стрелци: Попесков у 7. и 62. и Кресоја у 45+1. минуту

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мијатов, Адамовић, Ђорић (Барбул), Попесков, Чуданов 7, Латковић 7, Рељић 7, Коцкар, Чубрило, Кресоја, Кнежевић (Војводић).

ПОЛЕТ: Глишин, Надлачки (Буцало), Детари, Нешић (Вукобрат), Будаи, Кочиш, Бабић, Лакић (Крнић), Ђорић (Радуловић), Кењало.

Четврта победа рускоселаца у низу. Овога пута бољи од комшија из Накова. За убедљиву и сигурну победу Црвене звезде побринули су се двоструки стрелац Попесков и искусни Стефан Кресоја који је врло лепим голом донео свом тиму вођство већ у 45. минуту и тако доказао да је Рускоселцима овом четвртом победом место у самом врху табеле.

М. Рачић

Будућност - Козара 1:0 (1:0)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 100,  судија: Н. Марков (Зрењанин), стрелац: Влаучин у 7. минуту.

БУДУЋНОСТ: Живков 7, Марков 7, Кубуровић 7, М. Томин 6,5 (Ковачевић 6,5), Хованец 6,5, Матић 7, Влаучин 8 (Ракас), Ајдарић 7,5 (Ј. ТОмин), Мастило 8, Драговић 7 (Кондић 6,5).

КОЗАРА: Јелић 7, Миркоњ 6,5, Бунић 6,5, Спахић 7, Ратко 6 (Рофа), Лабус 6,5 (Латиновић 6,5), Пенавски 7, Плавшић 6,5 (Бајић 7), Ферковић 6 (Кнежевић 7), Томић 6,5, Зељковић 6,5.

Горан Влаучин, голтетер прошкогодишњег првенства решио је меч. На асистенцију Срђана Матића, утрчао је према другој стативи и погодио иза леђа голмана Алексе Јелића. Имали су ривали добре шансе, Матић и Влаучин код домаћина а гости су у 66. минуту погодили пречку. Матић је промашио две прилике, а гости у настојању да из контранапада угрозе Црњане, нису успели и минималац је био довољан за тријумф.

П. Т.

Младост (О) - БАК 1:1 (1:1)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, гледалаца 150, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево), стрелци: Мишовић у 26. за Младост, а Крачуњел у 31. минуту за БАК.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Лукић 7, Лунц 6,5, Старчевић7, Максимовић 6,5 (Точиловац), Мишовић 7,5, Кљештан 7, Петковић 6,5, Ђукић 6,5 (Ковачевић 6,5), Ергарац 6,5 (Станковић 6,5), В. Радисављевић 6,5 (Ивановић).

БАК: Ировић 7,5, Коци 7, Јожић 7, Марић 6,5 (Пауновић), Симић 6,5 (Михајловић), Анђелић 7, Крачуњел 7, Милковић 7,5, Анка Давид 6,5, Д. Јунгић 6,5, Секуловић 7 (Манеску).

Домаћи фудбалери имали су иницијативу и прилике пред голом Ировића, али на крају меча морали су да се задовоље бодом.

Б. Ст.

Полет (И) - Борац 2:2 (0:0)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 150, судија: Д. Лака (Селеуш), стрелци: Ђуричић у 62. Марковић у 85. за Полет, а Лукић у 81. и 87. минуту за Борац.

ПОЛЕТ: Јан 7, Танасковић 7, Ратковић 7,5, Ђуричић 7, Васић 7, Јосимов 7, Марковић 7,5, Скокна 7,5, Ковачевић 7, Санадер 7 (Милин 7), Младеновић 7.

БОРАЦ: Мандић 7, Топаловић 6,5 (Живковић), Трајковић 7, Поповић 6,5, Лукић 8, Мађаров 7, Алакабиане 7, Туркуљ 7, Лукић 7 (Јовановић 6,5, Аврамовић 6,5), Јованов 7 (Митић 6,5), Раковић7, Милетић 6,5.

Р. Д.

Русанда - Долово 1:0 (0:0)

МЕЛЕНЦИ: Стадион Русанде, гледалаца 50, судија: Н. Ранков (Кикинда), стралац: Оџин у 73. минуту.

РУСАНДА: Матковић 7, Давидов 7, Јанковић 7,5, Попов 7,5 (Шкондрић 7), Оџин 8, Станковић 7,5, Видић 7, Трајковић 6 (Влачић 6,5), Адамов 6 (Чешљаров, Ковачевић), Стеванов 6, Јосимовић 6.

ДОЛОВО: Томић 7, Јаћимовски 6,5 (Јанковић), Цветковић 6,5 (Радовић), Недучић 7, Ђорђевић 7, Савков 6,5, Каранфиловски 7, Гиговић 6, Шево 6,5, Јоковић 6,5 (Јаћимовић), Дечермић 6,5 (Лекић 7).

В. П.

Резултати и табела:

Будућност (СЦ) - Козара 1:0, Русанда - Долово 1:0, Бегеј - Јединство (БК) 1:1, Полет (И) - Борац (С) 2:2, Црвена звезда - Полет (Н) 3:0, Младост (О) - БАК 1:1, Јединство (В) - Напредак (Ч) 4:0, Слобода (НК) - Пролетер (БК) 3:0.