27.08.2024. 15:21 15:22
Извор: pixabay.com

Фудбалери Бегеја опет су четворком испратили противника.

Бегеј - Полет (Н) 4:1 (2:1)

ЖИТИШТЕ: Стадион Бегеја, гледалаца 150, судија: С. Пјевач (Зрењанин), стрелци: Грбић у 7. Новак у 43. и 89. и Мијатовић у 85. за Бегеј, а Детари у 21. минуту за Полет. Жути картони: Голијанин (Бегеј), Будаи, Бикић, Лакић, Ђукић (Полет).

БЕГЕЈ: Тривуновић 8, Мијатовић 8, Чабрило 7 (Обренић 7), Умићевић 7, Грбић 8, Новак 8, Вукоје 7 (Димић), Голијанин 7,5, Николић 7,5, Дарабош 7 (Рапаић 7), Штрбац 8.

ПОЛЕТ: Глишин 7, Надлачки 6,5 Крнић 6 (Вукобрат 7), Будаи 6,5 (Раду), Детари 7, Зорић 6,5, Драганов 7, Бабић 6 (Буцало 6), Лакић 7 (Инђић), Ђукић 7, Нешић 6 (Радловић 6).

Фудбалери Бегеја опет су четворком испратили противника. Капитен Грбић је већ у 7. минуту из тешког положаја у паду погодио угао за вођство. Убрзо су гости искористили неспоразум за изједначење, а на истеку првог полувремена Новак је повратио вођство домаћих.

У другом делу гости су се отворили и одбрана Бегеја је имала пуне руке посла, а на голу је бриљирао Тривуновић. Домаћи су у финишу кренули офанзивније ка голу гостију.

Д. Милићев

Козара - Јединство (БК) 1:1 (0:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО:  Игралиште Козаре, гледалаца 200, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Спахић у 87. за Козару, а М. Шушњар у 67. минуту за Јединство. Жути картони: Лабус, Пенавски (Козара), Ковачевић, Кујунџић (Јединство)

КОЗАРА: Шево 7, Рофа 6 (Б. Бунић 7), Кнежевић 6, Бајић 7,5, М. Бунић 7 Спахић 7, Ратко 7 (Латиновић), Лабус 7, Пенавски 7,5, Томић 7, Зељковић 7 (Лајић).

ЈЕДИНСТВО: Савков 6,5, А. Шушњар 6 (Шер 6), Митровић 6, Кораћ 7, Радишић 7 (Ковачевић 6), Кујунџић 6 (Јевтић 6,5), Милановић 6,5, Богдановић 6,5 (Туркуљ 6,5)), Стојисављевић 7, М. Шушњар 8, Бабић 7.

Већ у 8. минуту домаћин је имао прилику да поведе,  али са беле тачке није био прецизан Марко Спахић. Лопту је са пеналтика послао изнад пречке. И онда је после равноправне игре до 67. минута уследила казна. Најбољи актер овог дуела Милан Шушњар на прави начин искористио је грешку уже одбране домаћина. Када се очекивало да гости однесу сва три бода Марко Спахић је доста траљаво слабијом ногом шутирао са 17 метара и лопта му је прешла преко ноге и преварила  несигурног Савкова.

П. Трнић

Црвена звезда - Напредак 4:1 (2:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Кнежевић у 18. Попесков у 37. (из пенала), и 78. Коцкар у 79. за Црвену звезду, а Јевремов у 34. минуту за Напредак. Црвени картон: Лисица (Напредак).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мијатов, Латковић, Рељић, Адамовић, Коцкар (Радић), Ђорић (Војводић), Попесков, Чубрило, Кнежевић (Барбул), Чуданов, Кресоја.

НАПРЕДАК: Мага, Лисица, Станић, Вујиновић (Чокулов), Митровић (Мирчетић), Татић, Тасић, Глигић (Ружић), Микић (Богић), Јевремов, Ољача.

Победа домаћина у режији Попескова, младог Кнежевића и Коцкара. Треба рећи да су Рускоселци лако изашли на крај са дебитантом у лиги, екипом Напретка из Честерега.

М. Рачић

Јединство (В) - Слобода 3:2 (1:0)

ВЛАЈКОВАЦ: Стадион Јединства, гледалаца 100, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци: Станисављев у 26. Јанков у 54. и Грауре у 76. за Јединство, а Галић у 47. и 59. минуту за Слободу. Жути картони: Царан, Јанков, Нецин (Јединство), Радлашки, Марковић, Мисић (Слобода).

ЈЕДИНСТВО: Доновић 7, Б. Тешић 7 (Николић), Нецин 7, Којић 7, Милићевић 7,5, Грауре 7,5, Вранић 7,5 (Л. Тешић), Јанков 8, Ћирка 7,5, Петровић (Станисављев 7,5), Царан 7.

СЛОБОДА: Ђаковић 7, Радулашки 6, Л. Богојевић 6,5, Марковић 7, Галић 7,5, Поповић 7, Карановић 6 (Мисић 7), М. Богојевић 6 (Цвијановић 7), Ћосић 6 (Јовандић), Вокић 7, Француски.

Б. Ст.

Будућност - Долина 2:1 (1:1)

СРПСКА ЦРЊА: Стадион Будућности, гледалаца 120, судија: Д. Родеан (Зрењанин), стрелци: Ајдарић у 9. и Марков у 59. за Будућност, а Недучић у 15. минуту за Долово.

БУДУЋНОСТ: Живков 7, Станић 6,5, Кубуровић 7, М. Томин 6,5 (Кондић 7), Матић 7, Влаучин 7 (Перин), Ајдарић 7,5, Мастило 7 (Ј. Томин), Хованец 7, Драговић 7 (Ковачевић 6,5), Марков 7,5.

ДОЛОВО: Томић 7, Јаћимовски 6,5, Миловац 7, Недучић 7,5, Ђорђевић 7, Каранфиловски 6,5, Пештерац 7 (Савков), Гиговић 6 (Радовић), Обрадовић 6 (Цветковић), Шево 6,5, Адвигов 6.

Црњани су били бољи и уписали прву победу. Влаучин је упослио Ајдарића за вођство. Само четири минута касније, после грешке у одбрани, гости су изједначили. После центаршута из слободног ударца, Недучић је погодио иза леђа Живкова. До три бода домаћин је сиграо у 59. минуту, центаршут Кондића, Марков је добро скочио и ударцем главом донео победу.

М. П.

Русанда - Борац 0:1 (0:0)

МЕЛЕНЦИ:  Игралиште Русанде, гледалаца 100, судија: М. Марковић (Вршац), стрелац: Аврамовић у 77. минуту.

РУСАНДА: Матковић 7,5, Давидов 6,5, Чешљаров 7, Попов 7, Оџин 6,5 (Томовић), Станковић 7, Видић 7, Трајковић 6 (Јанковић 6,5), Димитријевић 6 (Ковачевић), Стеванов 7, Јоксимовић 6 (Шкондрић 6,5).

БОРАЦ: Лапић 7, Ђукановић 6,5 (Аврамовић 7,5), Раконић 7, Трајковић 7, Јовановић 6 (Мађаров 7), Митић 6,5 (Петковић), Милић 6,5 (Живковић 6,5), Поповић 7, У. Лукић 7,5, Аламадине 7, С. Лукић 6 (Тркуљ 6,5).

Било је шанси на обе стране, могло је да претегне и за домаћина, а госте је да дођу до убедљиве победе спречио голман Матковић. Меч је решио резервиста Никола Аврамовић. У 77. минуту пробио је по десној страни и кад је ушао у казнени простор, нациљао је угао и погодио.

В. П.

Младост (О) - Пролетер (БК) 4:0 (1:0)

ОМОЉИЦА: Игралиште Младост, гледалаца 100, судија: К. Ковач (Мокрин), стрелци: Мишовић у 3. и 76. Л. Лукић у 80. Ковачевић у 83. минуту.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Лунц 7, Максимовић 7 (Точиловац 7), Целин 7,5, Л. Лукић 7,5, Мишовић 7,5 (Ђукић), Николић 7 (Станковић 7), Кљештан 75, Петковић 7, Ергарац 7 (Ковачевић 7), В. Радисављевић 7 (Старчевић 7).

ПРОЛЕТЕР: Тешовић 6, Милованов 6, Тадић 6, С. Јевтић 6, Томић 6 (Мошеску), В. Чкоњевић 6 (Ђурић), Ивљанин 6,5, Милошевић 6,5 (Мијаиловић), М. Јевтић 6, Д. Чкоњевић 6, Шапоњић 6 (Тимић 6,5).

Полет (И) - БАК 3:2 (2:1)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 100, судија: Н. Кнежевић (Банатско Карађорђево), стрелци: Ковачевић у 40. Марковић у 45. и Скокна у 83. за Полет, а Крачунел у 8. и Јожић у 65. минуту за БАК.

ПОЛЕТ: Јан 6, Танасковић 7, Ратковић 7, Ђуричић 7, Васић 7,5, Јосимов 7 (Милин 7), Марковић 8, Скокна 7,5, Ковачевић 7,5, Санаден 6,5, Младеновић 7.

БАК: Кужељка 7,5, Старовић 6,5, Јожић 7, Марић 7, Анђелић 7, Крачунел 7,5, Миљковић 7, Моторов 7, Пауновић 7 (Марила), Југнић 6,5 (Тривуновић), Секуловић 6,5.

Резултати и табела:

Будућност (СЦ) - Долово 2:1, Козара - Јединство (БК) 1:1, Русанда - Борац (С) 0:1, Бегеј - Полет (Н) 4:1, Полет (И) - БАК 3:2, Црвена звезда - Напредак (Ч) 4:1, Младост (О) - Пролетер (БК) 4:0, Јединство (В) - СЛобода (НК) 3:2.