27.08.2024. 15:21 15:22
Izvor: pixabay.com

Fudbaleri Begeja opet su četvorkom ispratili protivnika.

Begej - Polet (N) 4:1 (2:1)

ŽITIŠTE: Stadion Begeja, gledalaca 150, sudija: S. Pjevač (Zrenjanin), strelci: Grbić u 7. Novak u 43. i 89. i Mijatović u 85. za Begej, a Detari u 21. minutu za Polet. Žuti kartoni: Golijanin (Begej), Budai, Bikić, Lakić, Đukić (Polet).

BEGEJ: Trivunović 8, Mijatović 8, Čabrilo 7 (Obrenić 7), Umićević 7, Grbić 8, Novak 8, Vukoje 7 (Dimić), Golijanin 7,5, Nikolić 7,5, Daraboš 7 (Rapaić 7), Štrbac 8.

POLET: Glišin 7, Nadlački 6,5 Krnić 6 (Vukobrat 7), Budai 6,5 (Radu), Detari 7, Zorić 6,5, Draganov 7, Babić 6 (Bucalo 6), Lakić 7 (Inđić), Đukić 7, Nešić 6 (Radlović 6).

Fudbaleri Begeja opet su četvorkom ispratili protivnika. Kapiten Grbić je već u 7. minutu iz teškog položaja u padu pogodio ugao za vođstvo. Ubrzo su gosti iskoristili nesporazum za izjednačenje, a na isteku prvog poluvremena Novak je povratio vođstvo domaćih.

U drugom delu gosti su se otvorili i odbrana Begeja je imala pune ruke posla, a na golu je briljirao Trivunović. Domaći su u finišu krenuli ofanzivnije ka golu gostiju.

D. Milićev

Kozara - Jedinstvo (BK) 1:1 (0:0)

BANATSKO VELIKO SELO:  Igralište Kozare, gledalaca 200, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: Spahić u 87. za Kozaru, a M. Šušnjar u 67. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Labus, Penavski (Kozara), Kovačević, Kujundžić (Jedinstvo)

KOZARA: Ševo 7, Rofa 6 (B. Bunić 7), Knežević 6, Bajić 7,5, M. Bunić 7 Spahić 7, Ratko 7 (Latinović), Labus 7, Penavski 7,5, Tomić 7, Zeljković 7 (Lajić).

JEDINSTVO: Savkov 6,5, A. Šušnjar 6 (Šer 6), Mitrović 6, Korać 7, Radišić 7 (Kovačević 6), Kujundžić 6 (Jevtić 6,5), Milanović 6,5, Bogdanović 6,5 (Turkulj 6,5)), Stojisavljević 7, M. Šušnjar 8, Babić 7.

Već u 8. minutu domaćin je imao priliku da povede,  ali sa bele tačke nije bio precizan Marko Spahić. Loptu je sa penaltika poslao iznad prečke. I onda je posle ravnopravne igre do 67. minuta usledila kazna. Najbolji akter ovog duela Milan Šušnjar na pravi način iskoristio je grešku uže odbrane domaćina. Kada se očekivalo da gosti odnesu sva tri boda Marko Spahić je dosta traljavo slabijom nogom šutirao sa 17 metara i lopta mu je prešla preko noge i prevarila  nesigurnog Savkova.

P. Trnić

Crvena zvezda - Napredak 4:1 (2:1)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: Knežević u 18. Popeskov u 37. (iz penala), i 78. Kockar u 79. za Crvenu zvezdu, a Jevremov u 34. minutu za Napredak. Crveni karton: Lisica (Napredak).

CRVENA ZVEZDA: Mijatov, Latković, Reljić, Adamović, Kockar (Radić), Đorić (Vojvodić), Popeskov, Čubrilo, Knežević (Barbul), Čudanov, Kresoja.

NAPREDAK: Maga, Lisica, Stanić, Vujinović (Čokulov), Mitrović (Mirčetić), Tatić, Tasić, Gligić (Ružić), Mikić (Bogić), Jevremov, Oljača.

Pobeda domaćina u režiji Popeskova, mladog Kneževića i Kockara. Treba reći da su Ruskoselci lako izašli na kraj sa debitantom u ligi, ekipom Napretka iz Česterega.

M. Račić

Jedinstvo (V) - Sloboda 3:2 (1:0)

VLAJKOVAC: Stadion Jedinstva, gledalaca 100, sudija: D. Stojanović (Zrenjanin), strelci: Stanisavljev u 26. Jankov u 54. i Graure u 76. za Jedinstvo, a Galić u 47. i 59. minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Caran, Jankov, Necin (Jedinstvo), Radlaški, Marković, Misić (Sloboda).

JEDINSTVO: Donović 7, B. Tešić 7 (Nikolić), Necin 7, Kojić 7, Milićević 7,5, Graure 7,5, Vranić 7,5 (L. Tešić), Jankov 8, Ćirka 7,5, Petrović (Stanisavljev 7,5), Caran 7.

SLOBODA: Đaković 7, Radulaški 6, L. Bogojević 6,5, Marković 7, Galić 7,5, Popović 7, Karanović 6 (Misić 7), M. Bogojević 6 (Cvijanović 7), Ćosić 6 (Jovandić), Vokić 7, Francuski.

B. St.

Budućnost - Dolina 2:1 (1:1)

SRPSKA CRNJA: Stadion Budućnosti, gledalaca 120, sudija: D. Rodean (Zrenjanin), strelci: Ajdarić u 9. i Markov u 59. za Budućnost, a Nedučić u 15. minutu za Dolovo.

BUDUĆNOST: Živkov 7, Stanić 6,5, Kuburović 7, M. Tomin 6,5 (Kondić 7), Matić 7, Vlaučin 7 (Perin), Ajdarić 7,5, Mastilo 7 (J. Tomin), Hovanec 7, Dragović 7 (Kovačević 6,5), Markov 7,5.

DOLOVO: Tomić 7, Jaćimovski 6,5, Milovac 7, Nedučić 7,5, Đorđević 7, Karanfilovski 6,5, Pešterac 7 (Savkov), Gigović 6 (Radović), Obradović 6 (Cvetković), Ševo 6,5, Advigov 6.

Crnjani su bili bolji i upisali prvu pobedu. Vlaučin je uposlio Ajdarića za vođstvo. Samo četiri minuta kasnije, posle greške u odbrani, gosti su izjednačili. Posle centaršuta iz slobodnog udarca, Nedučić je pogodio iza leđa Živkova. Do tri boda domaćin je sigrao u 59. minutu, centaršut Kondića, Markov je dobro skočio i udarcem glavom doneo pobedu.

M. P.

Rusanda - Borac 0:1 (0:0)

MELENCI:  Igralište Rusande, gledalaca 100, sudija: M. Marković (Vršac), strelac: Avramović u 77. minutu.

RUSANDA: Matković 7,5, Davidov 6,5, Češljarov 7, Popov 7, Odžin 6,5 (Tomović), Stanković 7, Vidić 7, Trajković 6 (Janković 6,5), Dimitrijević 6 (Kovačević), Stevanov 7, Joksimović 6 (Škondrić 6,5).

BORAC: Lapić 7, Đukanović 6,5 (Avramović 7,5), Rakonić 7, Trajković 7, Jovanović 6 (Mađarov 7), Mitić 6,5 (Petković), Milić 6,5 (Živković 6,5), Popović 7, U. Lukić 7,5, Alamadine 7, S. Lukić 6 (Trkulj 6,5).

Bilo je šansi na obe strane, moglo je da pretegne i za domaćina, a goste je da dođu do ubedljive pobede sprečio golman Matković. Meč je rešio rezervista Nikola Avramović. U 77. minutu probio je po desnoj strani i kad je ušao u kazneni prostor, naciljao je ugao i pogodio.

V. P.

Mladost (O) - Proleter (BK) 4:0 (1:0)

OMOLJICA: Igralište Mladost, gledalaca 100, sudija: K. Kovač (Mokrin), strelci: Mišović u 3. i 76. L. Lukić u 80. Kovačević u 83. minutu.

MLADOST: Todorović 7, Lunc 7, Maksimović 7 (Točilovac 7), Celin 7,5, L. Lukić 7,5, Mišović 7,5 (Đukić), Nikolić 7 (Stanković 7), Klještan 75, Petković 7, Ergarac 7 (Kovačević 7), V. Radisavljević 7 (Starčević 7).

PROLETER: Tešović 6, Milovanov 6, Tadić 6, S. Jevtić 6, Tomić 6 (Mošesku), V. Čkonjević 6 (Đurić), Ivljanin 6,5, Milošević 6,5 (Mijailović), M. Jevtić 6, D. Čkonjević 6, Šaponjić 6 (Timić 6,5).

Polet (I) - BAK 3:2 (2:1)

IDVOR: Stadion Poleta, gledalaca 100, sudija: N. Knežević (Banatsko Karađorđevo), strelci: Kovačević u 40. Marković u 45. i Skokna u 83. za Polet, a Kračunel u 8. i Jožić u 65. minutu za BAK.

POLET: Jan 6, Tanasković 7, Ratković 7, Đuričić 7, Vasić 7,5, Josimov 7 (Milin 7), Marković 8, Skokna 7,5, Kovačević 7,5, Sanaden 6,5, Mladenović 7.

BAK: Kuželjka 7,5, Starović 6,5, Jožić 7, Marić 7, Anđelić 7, Kračunel 7,5, Miljković 7, Motorov 7, Paunović 7 (Marila), Jugnić 6,5 (Trivunović), Sekulović 6,5.

Rezultati i tabela:

Budućnost (SC) - Dolovo 2:1, Kozara - Jedinstvo (BK) 1:1, Rusanda - Borac (S) 0:1, Begej - Polet (N) 4:1, Polet (I) - BAK 3:2, Crvena zvezda - Napredak (Č) 4:1, Mladost (O) - Proleter (BK) 4:0, Jedinstvo (V) - SLoboda (NK) 3:2.