17°C
20.09.2024.
117.058
105.2585

ЂОКОВИЋ ЗАПЛАКАО ПОСЛЕ ОСВАЈАЊА МЕДАЉЕ Донео сам злато Србији, највећи спортски успех у животу

04.08.2024. 17:29 18:40
Извор: TANJUG/ STRAHINJA AĆIMOVIĆ/ nr

Српски тенисер Новак Ђоковић заплакао је на терену после победе против Шпанца Карлоса Алкараза 7:6 (7:3), 7:6 (7:2) у финалу Олимпијских игара у Паризу.

Ђоковић је тријумфом против Алкараза по први пут у каријери освојио златну медаљу на Олимпијским играма.

Српски тенисер се по завршетку меча поздравио са Алкаразом, а онда је заплакао на терену док је поздрављао навијаче. Он је потом добио велике овације са трибина.

Ђоковић је затим отишао на трибине где је била смештена његова породица. Српски тенисер је потом загрлио своју породицу и заплакао.

Новак Ђоковић рекао је данас после освајања златне олимпијске медаље у Паризу да му је ово највећи спортски успех у животу.

"Не знам шта да кажем... Потпуно сам у шоку од емоција од свега. Циљ је остварен, да обезбедим медаљу за Србију, да уђем у финале. Нешто што нисам успео на прве четири олимпијаде. Сви су желели да идем на злато и ја сам то желео и и на то сам ишао данас. Мислим да ми је сама чињеница да сам се квалификовао за финале помогла да уђем мало растерећеније у меч. Помогао ми је и меч против њега у Лондону. Ишао сам на све или ништа, у одлучујућим тренуцима сам распаљивао форхенде. Тако сам и завршио - фохендима", рекао је Ђоковић за Радио Телевизију Србију одмах после меча.

На крају је Ђоковић говорио о подршци породице, а имао је и поруку за навијаче у Србији.

"Отишао сам одмах да загрлим целу породицу. Имам милијарду емоција које ми се комешају тренутно. Пресрећан сам и препоносан што сам донео злато Србији, то ми је највећи спортски успех у животу", закључио је видно емотивни Ђоковић.

Новак Ђоковић постао најстарији олимпијски шампион у историји

.Ђоковић је са пуних 37 година постао најстарији олимпијски шампион у историји у појединачној конкуренцији од повратка тениса на Игре, од Сеула 1988. године. Србин је у финалу савладао Алкараза, који је са 21 годином најмлађи финалиста Игара у историји.

Ђоковићу су ово биле пете олимпијске игре, а пре данашњег злата имао је освојену бронзу у Пекингу 2008. године.

ЗЛАТОООООООООООООООООО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

04.08.2024. 13:55 17:58
Милош Вучевић честитао Новаку Ђоковићу на освојеној ЗЛАТНОЈ медаљи: Највећи шампион икада, понос Србије!

04.08.2024. 17:17 17:24
НОВАК ЂОКОВИЋ САВЛАДАО ЛОРЕНЦА МУСЕТИЈА ЗА ПРВО ОЛИМПИЈСКО ФИНАЛЕ: Са Алкаразом за историју у недељу од 14 часова

02.08.2024. 21:17 21:31