Премијер Милош Вучевић обишао Центар за нуклеарну медицину Универзитетског клиничког центра Србије: У систем уведена нова два ПЕТ/ЦТ скенера што додатно оснажује и унапређује укупне перформансе и капацитете
Председник Владе Србије Милош Вучевић обишао је данас Центар за нуклеарну медицину Универзитетског клиничког центра (УКЦ) Србије, у пратњи министра здравља Златибора Лончара, и истакао да је са нова два ПЕТ/ЦТ апарата здравство Србије добило могућност за већи број прегледа, прецизнију дијагностику и смањење чекања.
"Данас смо приказали како је Центар поставио и увео у систем два ПЕТ/ЦТ и тиме далеко унапредио и оснажио своје капацитете и укупне перформансе", рекао је Вучевић.
Додао је да је први задатак људски кадар, улагање у лекаре, техничаре, медицинско особље, али и немедицинско особље, које, како је навео, такође чини цео амбијент једног здравственог центра и установе.
"Веома се поносим што сам имао прилику да са професорком и њеним колегама причам, упознам наше лекаре, да чујем много тога, разумео сам шта смо данас добили, а то је да грађани Србије и не само Србије, јер овде долазе грађани целог региона, и тиме показујемо да је Србија земља отворена за сарадњу", истакао је Вучевић.
Навео је да у УКЦ долазе грађани из Републике Српске, Босне и Херцеговине, Црне Горе, као и Косова и Метохије и то Срби, Албанци, Горанци, јер, како је истакао, када је здравље у питању онда нема политике.
Премијер је нагласио да здравство сада има могућност да у краћим роковима добије прецизнију слику здравственог стања пацијената.
"То је суштина, краћи рок, већи број прегледа, прецизнија дијагностика и прецизније праћење лечења пацијаната. То је од непроцењивог значаја", рекао је Вучевић.
Истакао је да је Министарство здравље ова два ПЕТ/ЦТ платило 480 милиона динара, наводећи да то није мало улагање, али да је улагање у здравље грађана и боље услове рада лекара и ефикаснију здравствену негу и бригу за наше грађане.
Додао је да му је министар Лончар пренео шта треба даље да се инвестира у оквиру УКЦ, како би се заокружио цео процес и како би здравство било потпуно аутономно, да не зависи од увоза одређених материјала, да би процес прегледа, дијагностицирања и терапије, као последње фазе у оквиру Центра, био потпуно заокружен.
"На корак смо до тога и верујем да ћемо у мандату ове владе, са председником и запосленима у КЦС, успешно спровести и бити високо рангирани на мапи који имају овакве здравствене центре и могу да пруже овакве здравствене услуге", рекао је Вучевић.