21°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ПОБЕДА ОРЛОВА У ЛИОНУ Кошаркаши Србије НАДИГРАЛИ ФРАНЦУСКУ у пријатељском мечу, а ево ко је начисто ИЗЛУДЕО Франсузе (ФОТО, ВИДЕО)

12.07.2024. 23:37 23:52
Извор: Youtube Printscreen

ЛИОН: Кошаркашка репрезентација Србије победила је вечерас у Лиону селекцију Француске резултатом 79:67 у пријатељском мечу у склопу припрема за Олимпијске игре.

Француска је добро почела меч, водила је 23:13, Србија је успела да до краја прве четвртине смањи на 23:18.

У другој четвртини Србија прави преокрет и прелази у водство, на полувремену је имала предност 45:32.

Србија је у трећој четвртини водила 51:34, али је на крају те деонице имала само плус осам 60:52.

У четвртој четвртини Србија је стекла двоцифрену предност 68:55, Француска успела да дође на минус четири 69:65.

Репрезентација Србије је до краја меча повратила двоцифрену предност и победила резултатом 79:67.

Србију је до победе предводио Никола Јокић који је забележио 20 поена и 12 скокова. Богдан Богдановић је постигао 15, Алекса Аврамовић девет поена.

У редовима Француске најбољи је био Виктор Вамбањама који је забележио 14 поена и 10 скокова.

Кошаркаши Србије ће следећу пријатељску утакмицу одиграти у Абу Дабију 16. јула против Аустралије.

Србија ће на ОИ играти у групи Ц са САД, Јужним Суданом и Порториком.

ОИ ће се одржати од 26. јула до 11. августа.

КОШАРКАШИ СРБИЈЕ СУТРА ПРОТИВ ФРАНЦУСКЕ У ПРИПРЕМНОЈ УТАКМИЦИ ЗА ОИ Ривал по мери

11.07.2024. 20:44 20:48