12°C
18.10.2024.
117.0208
107.8135

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО ЗА ИГРАЧЕ ДО 18 ГОДИНА У АРГЕНТИНИ: Србија у полуфиналу са Црном Гором

08.07.2024. 12:04 12:07

Ватерполо репрезентација Србије, момци до 18 година, изборила је пласман у полуфинале Светског првенства у аргентинској престоници Буенос Ајресу, пошто је у четвртфиналном мечу победила Шпанију са 17:16 (4:4, 6:1, 3:4, 4:7).

Селекција Милоша Саковића се у борби за финале састаје се са Црном Гором која је у четвртфиналу била боља од Хрватске са 14:9 (2:3, 4:2, 3:2, 5:2).

После егал борбе у првој четвртини – 4:4, Србија је почетком другог периода први пут стекла два гола разлике, а затим је досуђен бруталити једном шпанском играчу, што је Србија искористила да из петерца поведе 7:4, а у наставку, у нападима са играчем више, да стигне и до максималних пет голова предности – 9:4 и 10:5. Пробудили су се Шпанци у наставку, пришли су у трећој четвртини на 11:9, али је Гладовић са два гола прекинуо тај налет и вратио разлику на плус четири. Међутим, Шпанија није одустала, па је на минут и по пре краја пришла на само гол заостатка. Миљан Ђокановић је узвратио, да би Шпанци 20 секунди пре краја поставили коначан резултат. Најефикаснији је био Страхиња Крстић са шест голова, док су троструки стрелци били Лука Гладовић, Миљан Ђокановић и Коста Бодирога.

Србија је, иначе, била прва у А групи и директно се пласирала у четвртфинале. Изабраници Милоша Саковића у групи су савладали Мађарску са 13:12, САД са 20:13 и Црну Гору после велике борбе и петераца са 18:16. У регуларном делу утакмице било је 13:13. Сада ће "делфини" поново играти са Црногорцима, који су у групи били бољи од САД са 13:11, а изгубили су од Мађара са 10:9 и од Србије.

У другом полуфиналу, снаге ће одмерити Италија и Мађарска. Италија је победила селекцију САД са 14:10, а Мађарска је славила против Грчке са 13:12.