SVETSKO PRVENSTVO ZA IGRAČE DO 18 GODINA U ARGENTINI: Srbija u polufinalu sa Crnom Gorom

08.07.2024. 12:04 12:07

Vaterpolo reprezentacija Srbije, momci do 18 godina, izborila je plasman u polufinale Svetskog prvenstva u argentinskoj prestonici Buenos Ajresu, pošto je u četvrtfinalnom meču pobedila Španiju sa 17:16 (4:4, 6:1, 3:4, 4:7).

Selekcija Miloša Sakovića se u borbi za finale sastaje se sa Crnom Gorom koja je u četvrtfinalu bila bolja od Hrvatske sa 14:9 (2:3, 4:2, 3:2, 5:2).

Posle egal borbe u prvoj četvrtini – 4:4, Srbija je početkom drugog perioda prvi put stekla dva gola razlike, a zatim je dosuđen brutaliti jednom španskom igraču, što je Srbija iskoristila da iz peterca povede 7:4, a u nastavku, u napadima sa igračem više, da stigne i do maksimalnih pet golova prednosti – 9:4 i 10:5. Probudili su se Španci u nastavku, prišli su u trećoj četvrtini na 11:9, ali je Gladović sa dva gola prekinuo taj nalet i vratio razliku na plus četiri. Međutim, Španija nije odustala, pa je na minut i po pre kraja prišla na samo gol zaostatka. Miljan Đokanović je uzvratio, da bi Španci 20 sekundi pre kraja postavili konačan rezultat. Najefikasniji je bio Strahinja Krstić sa šest golova, dok su trostruki strelci bili Luka Gladović, Miljan Đokanović i Kosta Bodiroga.

Srbija je, inače, bila prva u A grupi i direktno se plasirala u četvrtfinale. Izabranici Miloša Sakovića u grupi su savladali Mađarsku sa 13:12, SAD sa 20:13 i Crnu Goru posle velike borbe i peteraca sa 18:16. U regularnom delu utakmice bilo je 13:13. Sada će "delfini" ponovo igrati sa Crnogorcima, koji su u grupi bili bolji od SAD sa 13:11, a izgubili su od Mađara sa 10:9 i od Srbije.

U drugom polufinalu, snage će odmeriti Italija i Mađarska. Italija je pobedila selekciju SAD sa 14:10, a Mađarska je slavila protiv Grčke sa 13:12.