БАРАЖИ ЗА ПОПУНУ ВОЈВОЂАНСКИХ ЛИГА Славље Наковчана, Парожана и Михаљевчана

21.06.2024. 09:20 09:26
Извор: ФСВ

Полет – Црвена звезда (П) 2:0 (0:0)

НАКОВО: Игралиште Полета, гледалаца: 400. Судија: П. Мрђеновић (Врбас). Стрелци: Немања Нешић у 61. и Данило Вукобрат у 90+2. минуту за Полет. Жути картони: Гајинов, Крнић, Зорић, Кочиш (Полет), а Пуцар, Самарџија, Бобић, Радак (Црвена звезда ). Црвени картони: Ђуро Вукомановић у 90. минуту и шеф стручног штаба Срђан Радосављев у 90. минуту (Црвена звезда).

ПОЛЕТ: Гајинов 8, Надлачки 8, Крнић 8, Будаи 7 (Радловић 7), Фејеш 8, Зорић 7 (Буцало 7), Драганов 7 (Д . Вукобрат 9), Кочиш 7, Бабић 8, Кењало 8, Нешић 8 (Симин 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кикош 6, Керкез 6, Пуцар 6, Самарџија 6, Поморишац 6, Јовановић 6, Бобић 6, Лазаревић 6 (Тадић 6 ), Трњанац 6, Вукомановић 6, Крачуњел 6.

После шест година мукотрпног рада екипа тренера Александра Кресоје се напокон вратила на старе славе успеха, тамо где јој је и место. Грмело је на стадиону Полета, где су трибине биле испуњене до последњег места, а Наковчани су се вратили на војвођански Исток. Резултатску превагу је донео двојац који је ушао шест минута пре водећег гола домаћих. Искусни на терену Данило Вукобрат, одлично је упослио саиграча Милоша Радловића, а овај Немању Нешића који је у 61. минуту затресао мрежу немоћног голмана Црвене звезде Давора Кикоша.

Права драма се водила у 2. минуту судијске надокнаде – Вукобрат се пришуњао, а томе је доста допринела индолентна одбрана Звезде, украо је лопту дефанзивцу Милошу Трњанцу и онда у ситуацији један на један оверио велики и историјски пласман уласком у Војвођанску лигу Исток .

П. Станић

Томиславци – Будућност (П) 1:0 (1:0)

ТОМИСЛАВЦИ: Игралиште Томиславаца, гледалаца 400, судија: Н. Ђурић (Рума), стрелац: Билбија у 14. минуту. Жути картони: Јакаб, Пјевач, Бакић (Томиславци).

ТОМИСЛАВЦИ: Е. Онхаус (А. Ившић), Недић, Тресиглавић (Јакаб), Ђумић (Косановић), Барна, Миловановић (Сакраџија), Пјевач, Новаковић (Шарић), Бакић, Сивчевић, Билбија.

БУДУЋНОСТ: Б. Ивановић (Ј. Петковић), Радаковић (Ј. Баћанов), Мустафовић, С. Јелић, Н. Јелић, Дино Гајдобрански (Н. Попов), М. Тривуновић, Стокић (Стојковић), Дорословац, Недељквић, Јандрић.

У реванш утакмици баража за улазак у Војвођаснску лигу - север, фудбалери Томиславаца  су остварили су минималну, рекло би се, утешну победу.А, укупно, резултат је 6:1 за парошку Будућност, чији првотимци остварили су највећи успех у историји клуба.

Ђ. Штрбац

Сириг – Срем 1:1 (1:0)

СИРИГ: Игралиште Сирига, гледалаца 600, судија: Марковић (Панчево). Стрелци: Полић у 5. за Сириг, а Бајловић у 89. минуту за Срем. Жути картони: Ивановић, Солдат, Петровић (ОФК Сириг), Новић, Комазец, Матић, Јеличић, Кнежевић (Срем).

СИРИГ: Војводић, Наранчић, Б. Брежњак, Петровић, Ивановић, Солдат (од 81. Богојевић), Весовић (од 56. Којовић), Косић, Ђанковић, Вујановић (од 67. Грујичић), Полић.

СРЕМ: Кнежевић, Богојевић, Јаворац (од 87. Бајловић), Цветковић, Матић, Богдан (од 80. Стефановић), Комазец (од 92. Гамбирожа), Јеличић, Гмизић, Ђилас, Новић.

Сирижани нису успели, иако су повели већ у 5. минуту и чинило се да ће лако надокнадити предост гостију из Сремских Михаљеваца из првог меча(2:0). Међутим, гости су се добро бранили, а у финишу меча када су Сирижани све крате бацили у напад постигли су и изједначујући погодак. Бајловић  је главом саваладао Војводића.