BARAŽI ZA POPUNU VOJVOĐANSKIH LIGA Slavlje Nakovčana, Parožana i Mihaljevčana

21.06.2024. 09:20 09:26
Izvor: FSV

Polet – Crvena zvezda (P) 2:0 (0:0)

NAKOVO: Igralište Poleta, gledalaca: 400. Sudija: P. Mrđenović (Vrbas). Strelci: Nemanja Nešić u 61. i Danilo Vukobrat u 90 2. minutu za Polet. Žuti kartoni: Gajinov, Krnić, Zorić, Kočiš (Polet), a Pucar, Samardžija, Bobić, Radak (Crvena zvezda ). Crveni kartoni: Đuro Vukomanović u 90. minutu i šef stručnog štaba Srđan Radosavljev u 90. minutu (Crvena zvezda).

POLET: Gajinov 8, Nadlački 8, Krnić 8, Budai 7 (Radlović 7), Feješ 8, Zorić 7 (Bucalo 7), Draganov 7 (D . Vukobrat 9), Kočiš 7, Babić 8, Kenjalo 8, Nešić 8 (Simin 7).

CRVENA ZVEZDA: Kikoš 6, Kerkez 6, Pucar 6, Samardžija 6, Pomorišac 6, Jovanović 6, Bobić 6, Lazarević 6 (Tadić 6 ), Trnjanac 6, Vukomanović 6, Kračunjel 6.

Posle šest godina mukotrpnog rada ekipa trenera Aleksandra Kresoje se napokon vratila na stare slave uspeha, tamo gde joj je i mesto. Grmelo je na stadionu Poleta, gde su tribine bile ispunjene do poslednjeg mesta, a Nakovčani su se vratili na vojvođanski Istok. Rezultatsku prevagu je doneo dvojac koji je ušao šest minuta pre vodećeg gola domaćih. Iskusni na terenu Danilo Vukobrat, odlično je uposlio saigrača Miloša Radlovića, a ovaj Nemanju Nešića koji je u 61. minutu zatresao mrežu nemoćnog golmana Crvene zvezde Davora Kikoša.

Prava drama se vodila u 2. minutu sudijske nadoknade – Vukobrat se prišunjao, a tome je dosta doprinela indolentna odbrana Zvezde, ukrao je loptu defanzivcu Milošu Trnjancu i onda u situaciji jedan na jedan overio veliki i istorijski plasman ulaskom u Vojvođansku ligu Istok .

P. Stanić

Tomislavci – Budućnost (P) 1:0 (1:0)

TOMISLAVCI: Igralište Tomislavaca, gledalaca 400, sudija: N. Đurić (Ruma), strelac: Bilbija u 14. minutu. Žuti kartoni: Jakab, Pjevač, Bakić (Tomislavci).

TOMISLAVCI: E. Onhaus (A. Ivšić), Nedić, Tresiglavić (Jakab), Đumić (Kosanović), Barna, Milovanović (Sakradžija), Pjevač, Novaković (Šarić), Bakić, Sivčević, Bilbija.

BUDUĆNOST: B. Ivanović (J. Petković), Radaković (J. Baćanov), Mustafović, S. Jelić, N. Jelić, Dino Gajdobranski (N. Popov), M. Trivunović, Stokić (Stojković), Doroslovac, Nedeljkvić, Jandrić.

U revanš utakmici baraža za ulazak u Vojvođasnsku ligu - sever, fudbaleri Tomislavaca  su ostvarili su minimalnu, reklo bi se, utešnu pobedu.A, ukupno, rezultat je 6:1 za parošku Budućnost, čiji prvotimci ostvarili su najveći uspeh u istoriji kluba.

Đ. Štrbac

Sirig – Srem 1:1 (1:0)

SIRIG: Igralište Siriga, gledalaca 600, sudija: Marković (Pančevo). Strelci: Polić u 5. za Sirig, a Bajlović u 89. minutu za Srem. Žuti kartoni: Ivanović, Soldat, Petrović (OFK Sirig), Nović, Komazec, Matić, Jeličić, Knežević (Srem).

SIRIG: Vojvodić, Narančić, B. Brežnjak, Petrović, Ivanović, Soldat (od 81. Bogojević), Vesović (od 56. Kojović), Kosić, Đanković, Vujanović (od 67. Grujičić), Polić.

SREM: Knežević, Bogojević, Javorac (od 87. Bajlović), Cvetković, Matić, Bogdan (od 80. Stefanović), Komazec (od 92. Gambiroža), Jeličić, Gmizić, Đilas, Nović.

Sirižani nisu uspeli, iako su poveli već u 5. minutu i činilo se da će lako nadoknaditi predost gostiju iz Sremskih Mihaljevaca iz prvog meča(2:0). Međutim, gosti su se dobro branili, a u finišu meča kada su Sirižani sve krate bacili u napad postigli su i izjednačujući pogodak. Bajlović  je glavom savaladao Vojvodića.