105.2585

СРБИЈА ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ ЕП Орлићи на стадиону у Ларнаки надиграли Аустријанце и направили сензацију!

29.05.2024. 21:43 21:52
Извор: Ilustracija/Youtube Printscreen/Sport klub

Фудбалска репрезентација Србије пласирала се у полуфинале Европског првенства за играче до 17 година.

"Орлићи" су у четвртфиналу после преокрета савладали Аустрију са 3:2 (2:1).

У полуфиналу ће наш тим играти против победника меча Португалија - Пољска који играју у четвртак.

Голове за тим селектора Јована Дамњановића постигли су Ранковић у 4. и 45+1. минуту, као и Цветковић у 55. минуту.

Оба гола за Аустријанце постигао је Адејенугуре у 1. и 79. минуту.

Интересантно је да Аустрија до ове утакмице није примила ниједан погодак.

Аустријанци су повели већ у 24. секунди. Није се дуго чекало на одговор Србије, већ у 4. минуту је уследило изједначење. Ранковић је примио дугачку лопту, преварио чувара и послао лопту у мрежу голмана Аустрије Курца.

Ранковић је свој други гол постигао у првом минуту зауставног времена у првом полувремену. Слична акција као код првог гола, дуга лопта ка нападачима, сјајан пријем и погодак.

На 3:1 је повећао Цветковић у 55. минуту. Севнула је контра Србије, Цветковић је искоса са леве стране ушао у шеснаестерац, и преко голмана послао лопту у мрежу.

Аустријанци су у 79. минуту унели драму. Адејенугуре је примио лопту на ивици шеснаестерца, између тројице играча Србије се изборио за шут који је завршио иза леђа голмана Јовановића.