SRBIJA JE U POLUFINALU EP Orlići na stadionu u Larnaki nadigrali Austrijance i napravili senzaciju!

29.05.2024. 21:43 21:52
Izvor: Ilustracija/Youtube Printscreen/Sport klub

Fudbalska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina.

"Orlići" su u četvrtfinalu posle preokreta savladali Austriju sa 3:2 (2:1).

U polufinalu će naš tim igrati protiv pobednika meča Portugalija - Poljska koji igraju u četvrtak.

Golove za tim selektora Jovana Damnjanovića postigli su Ranković u 4. i 45 1. minutu, kao i Cvetković u 55. minutu.

Oba gola za Austrijance postigao je Adejenugure u 1. i 79. minutu.

Interesantno je da Austrija do ove utakmice nije primila nijedan pogodak.

Austrijanci su poveli već u 24. sekundi. Nije se dugo čekalo na odgovor Srbije, već u 4. minutu je usledilo izjednačenje. Ranković je primio dugačku loptu, prevario čuvara i poslao loptu u mrežu golmana Austrije Kurca.

Ranković je svoj drugi gol postigao u prvom minutu zaustavnog vremena u prvom poluvremenu. Slična akcija kao kod prvog gola, duga lopta ka napadačima, sjajan prijem i pogodak.

Na 3:1 je povećao Cvetković u 55. minutu. Sevnula je kontra Srbije, Cvetković je iskosa sa leve strane ušao u šesnaesterac, i preko golmana poslao loptu u mrežu.

Austrijanci su u 79. minutu uneli dramu. Adejenugure je primio loptu na ivici šesnaesterca, između trojice igrača Srbije se izborio za šut koji je završio iza leđa golmana Jovanovića.