104.8191

УБЉАНИ ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Јединство у Суперлиги

18.05.2024. 19:32 21:27
Извор: ФК Јединство

Јединство из Уба обезбедило је историјски пласман у Супер лигу. Коло пре завршетка прволигашког такмичења, екипа Ивана Радовановића и теоретски је оверила искорак у највиши ранг. Знатно раније, суперлигашку промоцију имао је и ОФК Београд.

Јединство је у 36. колу плеј-оф групе Моцарт бет Прве лиге уписало минималац на гостовању Радничком у Сремској Митровици. Убљани су повели голом сјајног стрелца и једног од архитеката пласмана у Супер лигу – Кваку Карикарија. Гол из 41. минута одлучио је победника на стадиону у Сремској Митровици.

Инђијцима није вредео краткотрајан преокрет против Мачве у трци за друго место, али реми (2:2) јесте био довољан за оверу учешћа у баражу. Сремски прволигаш играће, као и у финишу прошле сезоне, двомеч за пласман у виши ранг.

Занмљив дуел у Шапцу отворило је вођство домаћина. Средином првог полувремена погодио је искусни Милош Адамовић са беле тачке. Гол Марка Стојановића, из 35. минута, најавио је преокрет. Тако је и било, гол Александра Десанчића, са 11 метара, наговестио је Инђијци могу до три значајна бода.

Коначних 2:2 поставио је Павле Радуновић у последњим секудама четвороминутне судијске надокнаде времена.

Ко ће бити други учесник баража, за сада, није познато. Коначан пласман зависиће и од одлуке Дисциплинске комисије ФСС о кажњавању Текстилца за намештање две утакмице, мада је у овом тренутку пођеднако реална опција и одузимање бодова за наредну сезону.

„Предбаражни“ дерби, између Смедерева 1924 и Текстилца није имао победника (1:1).

Гости су водили од 38. минуту, прецизан је био Иван Давидовић. Коначних 1:1 поставо је Павел Чижик у 79. минуту.

Такмичарски безначајан меч РФК Графичара и ОФК Београда завршен је ремијем (1:1).

Повела је незванична Звездина филијала голом Михајла Спасојевића у 15. минуту. Изједначио је искусни Дејан Георгијевић у 39.