UBLJANI ISPISALI ISTORIJU: Jedinstvo u Superligi

18.05.2024. 19:32 21:27
Izvor: FK Jedinstvo

Jedinstvo iz Uba obezbedilo je istorijski plasman u Super ligu. Kolo pre završetka prvoligaškog takmičenja, ekipa Ivana Radovanovića i teoretski je overila iskorak u najviši rang. Znatno ranije, superligašku promociju imao je i OFK Beograd.

Jedinstvo je u 36. kolu plej-of grupe Mocart bet Prve lige upisalo minimalac na gostovanju Radničkom u Sremskoj Mitrovici. Ubljani su poveli golom sjajnog strelca i jednog od arhitekata plasmana u Super ligu – Kvaku Karikarija. Gol iz 41. minuta odlučio je pobednika na stadionu u Sremskoj Mitrovici.

Inđijcima nije vredeo kratkotrajan preokret protiv Mačve u trci za drugo mesto, ali remi (2:2) jeste bio dovoljan za overu učešća u baražu. Sremski prvoligaš igraće, kao i u finišu prošle sezone, dvomeč za plasman u viši rang.

Zanmljiv duel u Šapcu otvorilo je vođstvo domaćina. Sredinom prvog poluvremena pogodio je iskusni Miloš Adamović sa bele tačke. Gol Marka Stojanovića, iz 35. minuta, najavio je preokret. Tako je i bilo, gol Aleksandra Desančića, sa 11 metara, nagovestio je Inđijci mogu do tri značajna boda.

Konačnih 2:2 postavio je Pavle Radunović u poslednjim sekudama četvorominutne sudijske nadoknade vremena.

Ko će biti drugi učesnik baraža, za sada, nije poznato. Konačan plasman zavisiće i od odluke Disciplinske komisije FSS o kažnjavanju Tekstilca za nameštanje dve utakmice, mada je u ovom trenutku pođednako realna opcija i oduzimanje bodova za narednu sezonu.

„Predbaražni“ derbi, između Smedereva 1924 i Tekstilca nije imao pobednika (1:1).

Gosti su vodili od 38. minutu, precizan je bio Ivan Davidović. Konačnih 1:1 postavo je Pavel Čižik u 79. minutu.

Takmičarski beznačajan meč RFK Grafičara i OFK Beograda završen je remijem (1:1).

Povela je nezvanična Zvezdina filijala golom Mihajla Spasojevića u 15. minutu. Izjednačio je iskusni Dejan Georgijević u 39.