21°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ПАРТИЗАН СПАСАО СЕЗОНУ И ПОБЕДОМ ПРОТИВ ЧУКАРИЧКОГ ОВЕРИО ДРУГО МЕСТО: Северина донео квалификације за Лигу шампиона

17.05.2024. 21:01 21:19
Извор: ФК Партизан (М. Тодоровић)

Фудбалери Партизана савладали су као гости Чукарички 1:0 и обезбедили друго место коло пре краја Суперлиге, аутоматски и пласман у квалификације за Лигу шампиона.

Екипа Алберта Нађа почеће трку за најквалитетније клупско такмичење из другог круга и групе неповлашћених тимова.

Стрелац јединог гола за госте био је Ксандер Северина у 55. минуту. Одлично се изборио за позицију и са 15 метара нанишанио небрањен угао Филипа Самуровића. Голман Чукаричког није имао шансе, а екипа Алберта Нађа стигла је до велике предности.

Али, најзаслужнији за овакав исход био је голман Партизана Александар Јовановић, по ко зна који пут ове сезоне најбољи у тиму Партизана. Чувар мреже црно-белих је са три-четири интервенције спасио свој тим у првом полувремену, био је далеко најважнији адут тима из Хумске, који је далеко боље одиграо у наставку, када је и печатирао триумф и друго место.

"Морам још једном да споменем Ацу Јовановић, сјајно је опет бранио, одбранио три-четири шансе", похвалио је тренер гостију Алберт Нађ свог најпоузданијег играча ове сезоне.

"Гробари" жестоко вређали Нађа и скандирали Дуљају

Није било голова у првих 45 минута градског дербија на Бановом брду између Чукаричког и Партизана, па је занимљивије било на трибинама.

Одатле су новом тренеру Партизана Алберту Нађу стигле озбиљне увреде од стране навијача свог тима.

Негде тачно на средини првог полувремена су "гробари" јасно и гласно поручили:

“Алберт Нађ, пи*ка продана!”

Затим су навијачи Партизана и овацијама поздравили бившег стратега Игора Дуљаја, који није присутан на стадиону.

Игор Дуљај”, чуло се више пута са трибине где су најверније присталице "парног ваљка".

Претпоследње коло донело је не само расплет у борби за друго место, које је на крају одбранио Партизан и због чињенице да је у исто време у Лучанима ТСЦ поражен од Младости 2:0.

Поразом у претпоследњем колу, Чукарички је доспео у тешку позицију, последњу рунду и гостовање Црвеној звезди дочекује на шестом месту, са бодом заостатка иза пете Војводине и три иза теоретски недостижног Радничког 1923.

Чукарички – Партизан 0:1 (0:0)

БЕОГРАД: Стадион Чукаричког. Гледалаца: 2.000. Судија: Новак Симовић (Ловћенац).  Стрелац: 0:1 – Северина у 55. минуту. Црвени картон: Доцић (Чукарички) у 90+4. минуту.

ЧУКАРИЧКИ: Самуровић – Станковић, Стевановић, Јовановић, Тошић – Доцић, Сисоко (од 75. Ковач) – Ивановић, Миладиновић (од 84. Павков), Аџић (од 75. Никчевић) – Мело (од 81. Тедић).

ПАРТИЗАН: Јовановић – Стојковић, Филиповић, Ковачевић, Антић – Овусу, Natho (90+3. Саничанин) – Северина (од 88. Баждар), Захид (од 73. Гох), Калулу (90+3. Шћекић) – Салдања (од 73. Николић).

Стандингс провидед by Софасцоре
АЛБЕРТ НАЂ СЕ НАДА ДА ЋЕ ПАРТИЗАН ПОНОВИТИ ИГРУ И РЕЗУЛТАТ ИЗ ПРОШЛОГ КОЛА: Против Чукаричког као на почетку меча у Крушевцу

16.05.2024. 16:19 16:23