PARTIZAN SPASAO SEZONU I POBEDOM PROTIV ČUKARIČKOG OVERIO DRUGO MESTO: Severina doneo kvalifikacije za Ligu šampiona

17.05.2024. 21:01 21:19
Izvor: FK Partizan (M. Todorović)

Fudbaleri Partizana savladali su kao gosti Čukarički 1:0 i obezbedili drugo mesto kolo pre kraja Superlige, automatski i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Ekipa Alberta Nađa počeće trku za najkvalitetnije klupsko takmičenje iz drugog kruga i grupe nepovlašćenih timova.

Strelac jedinog gola za goste bio je Ksander Severina u 55. minutu. Odlično se izborio za poziciju i sa 15 metara nanišanio nebranjen ugao Filipa Samurovića. Golman Čukaričkog nije imao šanse, a ekipa Alberta Nađa stigla je do velike prednosti.

Ali, najzaslužniji za ovakav ishod bio je golman Partizana Aleksandar Jovanović, po ko zna koji put ove sezone najbolji u timu Partizana. Čuvar mreže crno-belih je sa tri-četiri intervencije spasio svoj tim u prvom poluvremenu, bio je daleko najvažniji adut tima iz Humske, koji je daleko bolje odigrao u nastavku, kada je i pečatirao triumf i drugo mesto.

"Moram još jednom da spomenem Acu Jovanović, sjajno je opet branio, odbranio tri-četiri šanse", pohvalio je trener gostiju Albert Nađ svog najpouzdanijeg igrača ove sezone.

"Grobari" žestoko vređali Nađa i skandirali Duljaju

Nije bilo golova u prvih 45 minuta gradskog derbija na Banovom brdu između Čukaričkog i Partizana, pa je zanimljivije bilo na tribinama.

Odatle su novom treneru Partizana Albertu Nađu stigle ozbiljne uvrede od strane navijača svog tima.

Negde tačno na sredini prvog poluvremena su "grobari" jasno i glasno poručili:

“Albert Nađ, pi*ka prodana!”

Zatim su navijači Partizana i ovacijama pozdravili bivšeg stratega Igora Duljaja, koji nije prisutan na stadionu.

Igor Duljaj”, čulo se više puta sa tribine gde su najvernije pristalice "parnog valjka".

Pretposlednje kolo donelo je ne samo rasplet u borbi za drugo mesto, koje je na kraju odbranio Partizan i zbog činjenice da je u isto vreme u Lučanima TSC poražen od Mladosti 2:0.

Porazom u pretposlednjem kolu, Čukarički je dospeo u tešku poziciju, poslednju rundu i gostovanje Crvenoj zvezdi dočekuje na šestom mestu, sa bodom zaostatka iza pete Vojvodine i tri iza teoretski nedostižnog Radničkog 1923.

Čukarički – Partizan 0:1 (0:0)

BEOGRAD: Stadion Čukaričkog. Gledalaca: 2.000. Sudija: Novak Simović (Lovćenac).  Strelac: 0:1 – Severina u 55. minutu. Crveni karton: Docić (Čukarički) u 90 4. minutu.

ČUKARIČKI: Samurović – Stanković, Stevanović, Jovanović, Tošić – Docić, Sisoko (od 75. Kovač) – Ivanović, Miladinović (od 84. Pavkov), Adžić (od 75. Nikčević) – Melo (od 81. Tedić).

PARTIZAN: Jovanović – Stojković, Filipović, Kovačević, Antić – Ovusu, Natho (90 3. Saničanin) – Severina (od 88. Baždar), Zahid (od 73. Goh), Kalulu (90 3. Šćekić) – Saldanja (od 73. Nikolić).

Standings provided by Sofascore
ALBERT NAĐ SE NADA DA ĆE PARTIZAN PONOVITI IGRU I REZULTAT IZ PROŠLOG KOLA: Protiv Čukaričkog kao na početku meča u Kruševcu

16.05.2024. 16:19 16:23