107.8135

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА–СЕВЕР Чонопљани у Српској лиги

14.05.2024. 12:22 12:25

Слога - Младост (А) 2:0 (0:0)

ЧОНОПЉА: Стадион Слоге, гледалаца 400, судија: О. Дрња (Нови Жедник), стрелци: Вемић у 75. и Митровић у 93. минуту.

СЛОГА: Зорић 7,5, Ердељи 8. Милошевић 7,5, Антунић 7,5, Лакић 7 (Нинковић 7), Вемић 8, Митровић 8, Рашковић 7 (Вукас 7), Урић 8, Коњовић 7, Рајчанин 7,5.

МЛАДОСТ: Јеличић 6,5, Десница 6,5, К. Јововић 7, Арсовић 6,5 (Штрбац), Вејиновић 7,5, Мајсторовић 6,5, Дачић 6,5 (Поповић 6), Ђукић 7, А. Јововић 7, Рапаић 7, Узелац 7 (Ожеговић). Чонопљани су се вратили у Српску лигу, група Војводина, победили су Апатинце и три kolla пре краја стекли предност од 10 бодова.

До победе домаћи су дошли у финишу.  Вук Миљковић је пронашао  с дубинском лоптом Николу Вемића, који је лобовао гомана Јеличића са 18 метара. Најбоља акције је виђена у надокнади времена, Митровић је послао лопту до Нинковића, а после центаршута Митровић је волејом послао лопту у гол за 2:0.

С. Стојиљковић

Бачка - Бајша 4:0 (2:0)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца 80, судија: П. Мрђеновић (Врбас), стрелци: Башић Палковић у 16. и 55. Матијашевић у 40. Ненадовић у 84. минуту. Жути картони: Радмановић, Гњатовић, Кујунџић (Бачка), Варга, Маринковић (Бајша).

БАЧКА: Сабо 7, Бурсаћ 7, Киш 7, Гњатовић 7, Милијашевић 7 (Кујунџић), Арежина 7 (Шијачић), Врана 7 (Темуновић 7), Радмановић 7,5, Мезеи 7, Башић Палковић 7,5 (Ненадовић 7), Матијашевић 7 (Маленчић 7).

БАЈША: Шмит 6 (Стојановић), Шевић 6 (Стевановић 6), Варга 6, Т. Нађ 6, Батори 6, О. Нађ 6, Вучковић 6, Маринквоић 6, Савин 6, Крмар 6, Моровић 6 (Да. Рахић).

Фудбалери Бачке забележили су убедљиву победу пред домаћим навијачима, уз добру партију.  Истакли су се Јован Радмановић и Андреј Башић Палковић.

С. Ст.

Солунац - Раванград 1:1 (1:0)

КАРАЂОРЂЕВО: Стадион Солунца, гледалаца 150, судија: Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Богичевић у 32. за Солунац, а Калуђеровић у 77. минуту за Раванград.

СОЛУНАЦ: Слепчевић 7,5, Марјановић 7, Кангрга 7,5, Самарџија 7, Кујунџија 7,5, Богичевић 8, Милетић 7,5, Косовац 8, Будимчевић 7, Кустудић 7 (Ожвалд), Килибарда 7,5.

РАВАНГРАД: Пехељ 7,5, Петрић 7, Вулетић 7, Бједов 7,5, Ибишић 7, Ђурђев 7 (Видаковић 7,5), Мандић 7, Маријановић 7,5, Сапозниченко 7, Лазић 7 (Поповић 7), Калуђеровић 7, Кравић 7.

Играло се чврсто, Солунац је имао више шанси у првом полувремену, Косовац је прошао по десној страни и добро центрирао до високог Богичевића који је погодио мрежу.

У другом делу тренер Видаковић је у ватру убацио тројицу нових фудбалера, што је резултирало. Изједначујући погодак постигао је Калуђеровић,  са десет метара је погодио мрежу. Кангрга је у финишу погодио стативу и пречку, млади Кривокапић је могао да реши победника, али није био прецизан.

С. Ст.

Хајдук (С) - Херцеговац 0:1 (0:0)

СТАПАР: Игралиште Хајдука, гледалаца: 300, судија: К. Варга(Ловћенац), стрелац: Л. Суџум у 60. минуту, жути картон: Ф. Ковачев(Хајдук).

ХАЈДУК: М. Матић, Ђустебек, Басарић (Д. Марковић), Пекез, Стојшић (Дујаковић), Н. Ковачев, Лазић, Куцурски, Сретић, Жежељ (Благојевић), Ф. Ковачев.

ХЕРЦЕГОВАЦ: М. Дражић, Тадић, Зорић, Ђорђевић, Бајат, С. Ада-

мовић, Л. Суџум, Сакач, Рауковић, Петковић, Р. Тривуновић.

Имали су Стапарци већи посед лопте од Гајдобрана. Али, морали су да потпишу капитулацију. А најлепши детаљ на утакмици догодио се у 60. минуту, када је голобради нападач гостију Лука Суџум направио мали слалом, заобишао голмана Хајдука Милана Матића и пласирао лопту у мрежу.

Ђ. Шт.

Препород - Обилић 1:3 (0:1)

НОВИ ЖЕДНИК: Стадион Препорода, гледалаца 150, судија: Ердељан (Бачко Градиште), стрелци: Копоња у 50. за Препород, а Пековић у 20. Кобиларов у 58. и Копривица у 68. минуту за Обилић.

ПРЕПОРОД: Јосиповић 7, Брзуловић 6, Курушић 6, Паби 6, Чабрило 6 (Лакета 6), У. Ковачевић 7, Таши 7, Капетановић 6, Вуковић 6, М. Ковач 7, Копоња 7.

ОБИЛИЋ: Вучетић 7, Вујошевић 7, Шмит 7, Јушковић 7, Симић 7, Крстић 7, Кобиларов 8, Копривица 8, Пековић 8, Лазић 6,5 (Марковић 6), Кецман 6,5.

Фудбалери Препорода настављају са поразима. Гости су дошли у вођство лепим голом Пековића у 20. минуту. Препород је брзо изједначио на 1:1 преко Копоње. У финишу Обилић је био бољи, постигао је још два гола.

С. Ст.

Ђурђин - Младост (БП) 1:2(0:1)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 200, судија: Царић (Сомбор), стрелци: Видаковић у 54. за Ђурђин, а Бохус у 25. и Илић у 82. минуту за Младост. Црвени картон: Бајић (Ђурђин).

ЂУРЂИН: Д. Сарић 7, Хорватски 6,5 (Шомођи 7), Д. Билбија 7, Половина 7, И. Билбија 6,5 (Савановић 6,5), Вуковић 6,5, Дели 6,5 (Михајловић 6,5), Стантић 7,5, Видаковић 7,5 (Месарош 6), А. Сарић 7, Балаћ 7.

МЛАДОСТ: Младеновић 7, Стерек 7, Шпрох 7, Ковачевић 7, Лувић 6,5, Ремић 6,5, Кања 7, Вештица 6 (Илић 7,5), Пабри 6,5, Бохус 7, Јакуш 7.

Фудбалери Ђурђина никако да дођу до победе и борбе за опстанак. Овога пута су изгубили од врло добре екипе Младости из Бачког Петровца.

Гости су повели у 25. минуту преко Бохуса, Ђурђин је у  другом полувремену изједначио, међутим у финишу Илић је донео победу Петровчанима.