VOJVOĐANSKA LIGA–SEVER Čonopljani u Srpskoj ligi

14.05.2024. 12:22 12:25

Sloga - Mladost (A) 2:0 (0:0)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 400, sudija: O. Drnja (Novi Žednik), strelci: Vemić u 75. i Mitrović u 93. minutu.

SLOGA: Zorić 7,5, Erdelji 8. Milošević 7,5, Antunić 7,5, Lakić 7 (Ninković 7), Vemić 8, Mitrović 8, Rašković 7 (Vukas 7), Urić 8, Konjović 7, Rajčanin 7,5.

MLADOST: Jeličić 6,5, Desnica 6,5, K. Jovović 7, Arsović 6,5 (Štrbac), Vejinović 7,5, Majstorović 6,5, Dačić 6,5 (Popović 6), Đukić 7, A. Jovović 7, Rapaić 7, Uzelac 7 (Ožegović). Čonopljani su se vratili u Srpsku ligu, grupa Vojvodina, pobedili su Apatince i tri kolla pre kraja stekli prednost od 10 bodova.

Do pobede domaći su došli u finišu.  Vuk Miljković je pronašao  s dubinskom loptom Nikolu Vemića, koji je lobovao gomana Jeličića sa 18 metara. Najbolja akcije je viđena u nadoknadi vremena, Mitrović je poslao loptu do Ninkovića, a posle centaršuta Mitrović je volejom poslao loptu u gol za 2:0.

S. Stojiljković

Bačka - Bajša 4:0 (2:0)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca 80, sudija: P. Mrđenović (Vrbas), strelci: Bašić Palković u 16. i 55. Matijašević u 40. Nenadović u 84. minutu. Žuti kartoni: Radmanović, Gnjatović, Kujundžić (Bačka), Varga, Marinković (Bajša).

BAČKA: Sabo 7, Bursać 7, Kiš 7, Gnjatović 7, Milijašević 7 (Kujundžić), Arežina 7 (Šijačić), Vrana 7 (Temunović 7), Radmanović 7,5, Mezei 7, Bašić Palković 7,5 (Nenadović 7), Matijašević 7 (Malenčić 7).

BAJŠA: Šmit 6 (Stojanović), Šević 6 (Stevanović 6), Varga 6, T. Nađ 6, Batori 6, O. Nađ 6, Vučković 6, Marinkvoić 6, Savin 6, Krmar 6, Morović 6 (Da. Rahić).

Fudbaleri Bačke zabeležili su ubedljivu pobedu pred domaćim navijačima, uz dobru partiju.  Istakli su se Jovan Radmanović i Andrej Bašić Palković.

S. St.

Solunac - Ravangrad 1:1 (1:0)

KARAĐORĐEVO: Stadion Solunca, gledalaca 150, sudija: Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Bogičević u 32. za Solunac, a Kaluđerović u 77. minutu za Ravangrad.

SOLUNAC: Slepčević 7,5, Marjanović 7, Kangrga 7,5, Samardžija 7, Kujundžija 7,5, Bogičević 8, Miletić 7,5, Kosovac 8, Budimčević 7, Kustudić 7 (Ožvald), Kilibarda 7,5.

RAVANGRAD: Pehelj 7,5, Petrić 7, Vuletić 7, Bjedov 7,5, Ibišić 7, Đurđev 7 (Vidaković 7,5), Mandić 7, Marijanović 7,5, Sapozničenko 7, Lazić 7 (Popović 7), Kaluđerović 7, Kravić 7.

Igralo se čvrsto, Solunac je imao više šansi u prvom poluvremenu, Kosovac je prošao po desnoj strani i dobro centrirao do visokog Bogičevića koji je pogodio mrežu.

U drugom delu trener Vidaković je u vatru ubacio trojicu novih fudbalera, što je rezultiralo. Izjednačujući pogodak postigao je Kaluđerović,  sa deset metara je pogodio mrežu. Kangrga je u finišu pogodio stativu i prečku, mladi Krivokapić je mogao da reši pobednika, ali nije bio precizan.

S. St.

Hajduk (S) - Hercegovac 0:1 (0:0)

STAPAR: Igralište Hajduka, gledalaca: 300, sudija: K. Varga(Lovćenac), strelac: L. Sudžum u 60. minutu, žuti karton: F. Kovačev(Hajduk).

HAJDUK: M. Matić, Đustebek, Basarić (D. Marković), Pekez, Stojšić (Dujaković), N. Kovačev, Lazić, Kucurski, Sretić, Žeželj (Blagojević), F. Kovačev.

HERCEGOVAC: M. Dražić, Tadić, Zorić, Đorđević, Bajat, S. Ada-

mović, L. Sudžum, Sakač, Rauković, Petković, R. Trivunović.

Imali su Staparci veći posed lopte od Gajdobrana. Ali, morali su da potpišu kapitulaciju. A najlepši detalj na utakmici dogodio se u 60. minutu, kada je golobradi napadač gostiju Luka Sudžum napravio mali slalom, zaobišao golmana Hajduka Milana Matića i plasirao loptu u mrežu.

Đ. Št.

Preporod - Obilić 1:3 (0:1)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Preporoda, gledalaca 150, sudija: Erdeljan (Bačko Gradište), strelci: Koponja u 50. za Preporod, a Peković u 20. Kobilarov u 58. i Koprivica u 68. minutu za Obilić.

PREPOROD: Josipović 7, Brzulović 6, Kurušić 6, Pabi 6, Čabrilo 6 (Laketa 6), U. Kovačević 7, Taši 7, Kapetanović 6, Vuković 6, M. Kovač 7, Koponja 7.

OBILIĆ: Vučetić 7, Vujošević 7, Šmit 7, Jušković 7, Simić 7, Krstić 7, Kobilarov 8, Koprivica 8, Peković 8, Lazić 6,5 (Marković 6), Kecman 6,5.

Fudbaleri Preporoda nastavljaju sa porazima. Gosti su došli u vođstvo lepim golom Pekovića u 20. minutu. Preporod je brzo izjednačio na 1:1 preko Koponje. U finišu Obilić je bio bolji, postigao je još dva gola.

S. St.

Đurđin - Mladost (BP) 1:2(0:1)

ĐURĐIN: Stadion Đurđina, gledalaca 200, sudija: Carić (Sombor), strelci: Vidaković u 54. za Đurđin, a Bohus u 25. i Ilić u 82. minutu za Mladost. Crveni karton: Bajić (Đurđin).

ĐURĐIN: D. Sarić 7, Horvatski 6,5 (Šomođi 7), D. Bilbija 7, Polovina 7, I. Bilbija 6,5 (Savanović 6,5), Vuković 6,5, Deli 6,5 (Mihajlović 6,5), Stantić 7,5, Vidaković 7,5 (Mesaroš 6), A. Sarić 7, Balać 7.

MLADOST: Mladenović 7, Sterek 7, Šproh 7, Kovačević 7, Luvić 6,5, Remić 6,5, Kanja 7, Veštica 6 (Ilić 7,5), Pabri 6,5, Bohus 7, Jakuš 7.

Fudbaleri Đurđina nikako da dođu do pobede i borbe za opstanak. Ovoga puta su izgubili od vrlo dobre ekipe Mladosti iz Bačkog Petrovca.

Gosti su poveli u 25. minutu preko Bohusa, Đurđin je u  drugom poluvremenu izjednačio, međutim u finišu Ilić je doneo pobedu Petrovčanima.