105.2585

ЖЕНСКА ФУДБАЛСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ ремизирала са Шкотском

06.04.2024. 18:44 18:47
Извор: ФСС

Женска фудбалска репрезентација Србије одиграла је 0:0 у Лесковцу против Шкотске у првом мечу групе Б2 квалификација за Европско првенство које ће се 2025. године одржати у Швајцарској.

Изабранице Драгише Зечевића нису успеле да победом отворе квалификације, а меч су обележиле повреде обе голманке.

Чуварка мреже Шкотске Санди Маклвер је већ у 9. минуту морала ван терена, па је уместо ње између статива стала Ли Александер.

Милица Костић, прва чуварка мреже Србије, повредила се у 70. минуту, а до краја је уместо ње бранила Сара Цетиња.

У другом мечу првог кола групе Б2 Словачка је као домаћин победила Израел резултатом 2:0.

У наредном колу, у уторак, Српкиње ће у госте Израелкама, а тај меч ће се играти у мађарском граду Ђеру.

Пласман у плеј-оф за одлазак на ЕП обезбедиће три првопласиране селекције из групе.

Табела: Словачка 3, Србија и Шкотска по 1, Израел 0.

БЕСПЛАТНО НА СРБИЈА – ШКОТСКА: Женска „А” репрезентација Србије у Лесковцу стартује у квалификацијама за Европско првенство 2025. године у Швајцарској

02.04.2024. 17:20 17:23