ŽENSKA FUDBALSKA REPREZENTACIJA SRBIJE remizirala sa Škotskom

06.04.2024. 18:44 18:47
Izvor: FSS

Ženska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je 0:0 u Leskovcu protiv Škotske u prvom meču grupe B2 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje će se 2025. godine održati u Švajcarskoj.

Izabranice Dragiše Zečevića nisu uspele da pobedom otvore kvalifikacije, a meč su obeležile povrede obe golmanke.

Čuvarka mreže Škotske Sandi Maklver je već u 9. minutu morala van terena, pa je umesto nje između stativa stala Li Aleksander.

Milica Kostić, prva čuvarka mreže Srbije, povredila se u 70. minutu, a do kraja je umesto nje branila Sara Cetinja.

U drugom meču prvog kola grupe B2 Slovačka je kao domaćin pobedila Izrael rezultatom 2:0.

U narednom kolu, u utorak, Srpkinje će u goste Izraelkama, a taj meč će se igrati u mađarskom gradu Đeru.

Plasman u plej-of za odlazak na EP obezbediće tri prvoplasirane selekcije iz grupe.

Tabela: Slovačka 3, Srbija i Škotska po 1, Izrael 0.

BESPLATNO NA SRBIJA – ŠKOTSKA: Ženska „A” reprezentacija Srbije u Leskovcu startuje u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025. godine u Švajcarskoj

02.04.2024. 17:20 17:23