СУЂЕЊЕ ИНВЕСТИТОРУ САВИ БАБИЋУ ЗА ПРЕВАРЕ СА СТАНОВИМА ЈОШ НИЈЕ ГОТОВО Пронашао уговоре из 2008. и одложио финиш
У новосадском Вишем суду је одложено испитивање вештака за наредно рочиште маратонског доказног поступка,које је почело изнова 2019. године пред новим већем, против инвеститора Саве Бабића из Новог Сада окривљеног за дупле продаје станова.
Разлог је што је окривљени приложио суду неколико уговора и докумената из 2008, 2009. и 2010. године које је, како је рекао, нашао недавно. Чак и његов бранилац по службеној дужности, сазнао је за нове моменте за претрес вече пред поменуто рочиште, па је председница већа проследила документа осталим учесницима да би се упознали са садржајем ове документације.
Наставак претреса, за који је прва оптужница подигнута још 2012. године, а прецизирана 2015, заказан је за 27. мај када се очекује допуна одбране оптуженог на нове околности. Након тога би се напокон могло очекивати прецизирање оптужнице, после испитивање вешака те и завршне речи.
Подсетимо, бранилац окривљеног, адвокат Ненад Сувајџић указао је на рочишту у новембру претпошле године, да се ситуација знатно изменила јер су неки оштећени намирени потпуно, а неки делимично, па је налаз вештака без довољно докумената и нових података, застарео.
Подсетимо, на prеthodnim рочиштима испитано је неколико оштећених, који су већ давали исказе давне 2010. године и нешто касније, а њих троје је изјавило да немају више потраживања од оптуженог.
Окривљени се терети да је пре 10 до 15 година година оштетио више десетина купаца станова и плацева због дуплих продаја на седам локација у граду. У једној фази поступка спомињало се седамдесетак оштећених и потраживање од око милион евра.
Иначе, Бабић је на ранијем рочишту прокоментасао пред већем којим председава судија Наташа Војновић, да су у фирми остали без пара па су нуђени станови од дужника какве су могли, да би обештетили купце.
Он је и раније у поступку навео да има ненаплаћених правоснажних пресуда на које чека дуго. Том приликом је казао да је принуђен да узме шта му ко да, јер на крају не би добио ништа и додао да је све доста компликовано. За вилу вредну тада милион евра, а сада знатно скупљу, од инвеститора је исплаћен у некретнинама и новцу за само 200.000 евра, навео је и додао да се од тада све у послу срушило.
М. Вујачић