104.8191

АБА ЛИГА: Кошаркаши Будућности декласирали Црвену звезду

05.02.2024. 19:17 19:34
Извор: Budućnost VOLI/Petar Roganović

Кошаркаши Будућности декласирали су Црвену звезду резултатом 84:62 у мечу 19. кола АБА лиге који је обележио инцидент у трећој деоници кад су навијачи домаће екипе гађали тврдим предметима Адама Хангу.

Звезда сад има скор 16-3, а Будућност 14:5. Подгоричани су сад бољи у међусобном скору што би било пресудно ако окончају лигашки део са истим учинком као Звезда која је први меч добила резултатом 95:86.

Прва четвртина је прошла у изједначеној игри, а Будућност је прву осетнију предност стекла кад је средином друге деонице имала плус 13 (31:18), а на 2,49 пре краја полувремена и плус 14 (39:25). На полувремену је било 46:36.

Средином треће деонице десио се инцидент, навијачи домаће екипе гађали су Адама Хангу кованицама и тврдим предметима, а после краћег прекида, утакмица је настављена. У последњих 10 минута ушло се са плус осам за домаћина (59:51). Четири минута пре краја било је плус 19 за Будућност (75:56) и већ тад је било јасно да ће домаћин славити. Звезда је катастрофално шутирала за три поена (3/24).

Јоги Ферел је предводио Будућност са 18 поена, Флечер Меги је дао 13, а Кенан Камењаш 111. Лука Митровић је био најефикаснији у Звезди са 16 поена, Немања Недовић је дао 10, а Џоел Боломбој девет.

У наредном колу Црвена звезда дочекује Задар, али ће пре тога у петак угостити Жалгири у 26. колу Евролиге. Будућност у наредној рунди гостује Сплиту.

Будућност - Црвена звезда 84:62 (22:18, 24:18, 13:15, 25:11

ПОДГОРИЦА; Дворана Морача, гледелаца: 200, судије: Јавор, <петек и Круљац.

БУДУЋНОСТ: Михаиловић 6, Меге 13, Фриман 5, Славковић 4, Макуду 4, Ферел 18, Џонс 7, Танасковић 6, Рајт 9, Поповић, Пауел, Камењаш 12.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Смарт 5, Лазаревић 1, Теодосић 8, Ханга, дависовац, Митровић 16, Тобеј,Боломбој 9, Недовић 10, Гедриаитис 8, Гилеспи, Дос Сантос 5.