ABA LIGA: Košarkaši Budućnosti deklasirali Crvenu zvezdu

05.02.2024. 19:17 19:34
Izvor: Budućnost VOLI/Petar Roganović

Košarkaši Budućnosti deklasirali su Crvenu zvezdu rezultatom 84:62 u meču 19. kola ABA lige koji je obeležio incident u trećoj deonici kad su navijači domaće ekipe gađali tvrdim predmetima Adama Hangu.

Zvezda sad ima skor 16-3, a Budućnost 14:5. Podgoričani su sad bolji u međusobnom skoru što bi bilo presudno ako okončaju ligaški deo sa istim učinkom kao Zvezda koja je prvi meč dobila rezultatom 95:86.

Prva četvrtina je prošla u izjednačenoj igri, a Budućnost je prvu osetniju prednost stekla kad je sredinom druge deonice imala plus 13 (31:18), a na 2,49 pre kraja poluvremena i plus 14 (39:25). Na poluvremenu je bilo 46:36.

Sredinom treće deonice desio se incident, navijači domaće ekipe gađali su Adama Hangu kovanicama i tvrdim predmetima, a posle kraćeg prekida, utakmica je nastavljena. U poslednjih 10 minuta ušlo se sa plus osam za domaćina (59:51). Četiri minuta pre kraja bilo je plus 19 za Budućnost (75:56) i već tad je bilo jasno da će domaćin slaviti. Zvezda je katastrofalno šutirala za tri poena (3/24).

Jogi Ferel je predvodio Budućnost sa 18 poena, Flečer Megi je dao 13, a Kenan Kamenjaš 111. Luka Mitrović je bio najefikasniji u Zvezdi sa 16 poena, Nemanja Nedović je dao 10, a Džoel Bolomboj devet.

U narednom kolu Crvena zvezda dočekuje Zadar, ali će pre toga u petak ugostiti Žalgiri u 26. kolu Evrolige. Budućnost u narednoj rundi gostuje Splitu.

Budućnost - Crvena zvezda 84:62 (22:18, 24:18, 13:15, 25:11

PODGORICA; Dvorana Morača, gledelaca: 200, sudije: Javor, <petek i Kruljac.

BUDUĆNOST: Mihailović 6, Mege 13, Friman 5, Slavković 4, Makudu 4, Ferel 18, Džons 7, Tanasković 6, Rajt 9, Popović, Pauel, Kamenjaš 12.

CRVENA ZVEZDA: Smart 5, Lazarević 1, Teodosić 8, Hanga, davisovac, Mitrović 16, Tobej,Bolomboj 9, Nedović 10, Gedriaitis 8, Gilespi, Dos Santos 5.