105.2585

ВОША МЕЉЕ И У КЛС Новосађанима војвођански дерби против Џокера

22.11.2023. 20:36 20:41
Извор: С. Шушњевић

Дуго су тражили рецепт кошаркаши Војводине и на крају га пронашли, тако да су уписали нову победу, овај пут против Џокера у осмом колу Кошаркашке лиге Србије.

Ривал који је у налету и замор материјала проузрокован напорним АБА 2 турниром били су велика препрека, коју су Новосађани морали да превазиђу како би не би изгубили корак за водећима у домаћем шампионату.

Почели су у складу са тим и у уводним минутима препознатљивом транзицијом покушали да наметну ритам. То није дуго трајало, пошто је Џокер користио све мањкавости црвено-белих у дефанзиви. Грешке у комуникацији супарника и неколико отворених шутева било је све што је потребно Сомборцима да преокрену резултат у своју корист. Да не дођу до превисоког вођства потрудили су се Љубичић и Савић тројкама у завршници прве четвртине.

Наставак сусрета донео је агресивнију игру на обе стране. Тренер гостију, Жељко Лукајић, учинио је све да затвори рекет, провоцирао шут, пре свих Бошка Бумбића, а са друге стране користио инспирисане Николића и Лугића, на чијим крилима је Џокер повео седам разлике. Поново је гостујући састав одиграо боље на крају периода, па се на полувреме отишло са нерешеним резултатом - 36:36.

Као што то обично буде случај када загусти, Војводина покаже право лице. Бумбић се осмелио и погодио тројку, затим једну и Тајрел Џонсон и уз врхунску дефанзиву и само шест примљених поена за пет минута, Новосађани су отишли на плус седам.

Захваљујући Лугићу домаћи су се вратили, након чега је уследио нови налет екипе Милоша Исаков-Ковачевића. У тим моментима деловало је да епилог меча зависи само од тога да ли ће Новосађани погађати из отворених позиција у континуитету. Управо то су и радили и успешно чували залиху. Гости су стекли и двоцифрену разлику и уз мале осцилације извојевали нову, шесту победу у шампионату. На тај начин, најбоље су најавили долазак новог појачања, бившег саиграча Леброна Џејмса, Џареда Канингема.

В. М. Петровић

Џокер - Војводина 68:76 (20:17, 16:19, 17:23, 15:17)

СОМБОР: Градска хала "Мостонга", гледалаца: 400, судије: Обркнежевић, Петковић, Симић.

ЏОКЕР: Лугић 14, Капетановић 4, Југовић 12, Брбаклић 5, Марковић, Вукас, Крстановић, Бодрожић, Станојевић 7, Симонс 4, Милин 7, Николић 15.

ВОЈВОДИНА: Бањац 6, Недељков, Љубичић 6, Ракићевић 10, Заграђанин, Бумбић 9, Савић 16, Ивошев 10, Џонсон 8, Вучетић 11, Станојевић, Радоњић.