ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ИСТОК Рекордна победа Великоселаца

07.11.2023. 13:48 13:53
Извор: pixabay.com

Козара - Борац 6:0 (3:0)

БАНАТСКО ВЕЛИКО СЕЛО: Стадион Козаре, гледалаца 250, судија: Б. Царић (Сомбор), стрелци: Кочиш у 14. Петровић у 18. 61. и 75. Спахић у 35. и Граовац у 88. минуту (аутогол). Жути картони: Лисица, Рофа, Јовандић, Француски (Козара), Ђуричић, Луковић (Борац).

КОЗАРА: Шево 7, Јелача 8 (Томић 7), Спахић 8, Терзин 7, Лисица 8, Рофа 7 (Мисић 7), Б. Бунић 7,5, Јовандић 7,5 (М. Бунић 7), Петровић 9 (Латиновић), Кочиш 7,5, Француски 7 (Лајић).

БОРАЦ: Лапић 6, Јовашевић 7 (Вуковић 6), Ђуричић 6 (Мачкић 6), Бајић 5, луковић 5 (Ивановић 5), Јосимов 6,5, Гиговић 5, Лукић 6 (Стевовић 6), Ђурковић 7, Петковић 6,5, Граовац 6.

Након што су гости пропустили стопостотну прилику у 10. минуту када је одлично интервисао Лука Шево уследиле су две казне у 14. и 18. минуту. Домаћини су направили брзе контре и прово Кочиш а потом и најбољи играч утакмице Алекса Петровић већ после 18. минута довели свој тим у вођство од 2:0. После тога лепу прилику сам је себи направио Спахић па се на одмор отишло са предношћу од три гола за Козару. И у наставку гости су пропустили две добре прилике, нису их искористили, а након тога уследиле су казне. Прво сјајног Петровића у 61. и 75. минуту, а тачка је стављена у самој завршници када је погрешила ужа одбрана гостију и сама себи постигла гол, па су тако Великоселци остварили рекордан тријумф у досадашњем делу првенства.

П. Трнић

Русанда - Пролетер 4:1 (1:0)

МЕЛЕНЦИ:  Стадион Русанде, гледалаца 120, судија: Б. Yafić (Панчево), стрелци: Ердељан у 19. Шаренац у 46. Вукоје у 64. и Квргић у 86. за Русанду, а Чучак у 61. минуту за Пролетер.

РУСАНДА: Мијатов 7, Петров 7,5, Ољача 7, Јанковић 7, Козловачки 6,5 (Шаренац 7,5), Радовановић 6,5 (Oyin), Вукоје 7, Станковић 7 (Чешљаров), Квргић 7,5 (Давидов), Стеванов 7, Ердељан 8.

ПРОЛЕТЕР: Лукић 6, Ковачевић 6, Марковић 6,5, Алексић 6, Јевтић 6 (Илић 6), Чучак 7, Ивљанин 7, Богојевић 6, Нешић 5,5, Милошевић 5,5, Божин 6.

Меленчани су били убедљиви и у наставку дошли до тријумфа. После корнера у 19. минуту Драган Ердељан је био највиши у скоку и ударцем главом донео вођство домаћем тиму. Само што је почео наставак, на прецизан пас Марка Вукоја, Недељко Шаренац удвостручио је предност.

Петар Чучак отворио је наду гостима у 61. минуту, кад је смањио предност Меленчана, да би три минута касније, искусни центарфор Вукоје увећао на 3:1. У финишу, најлепши гол дело је Бошка Квргића.

БАК - Раднички (К) 0:0

БЕЛА ЦРКВА: Стадион БАК-а, гледалаца 150, судија: С. Радуловић (Елемир). Црвени картон: Азуц (Раднички).

БАК: Седљак, Коци 7, Бобић 7,5, Т. Крачуњел 6,5 (Пауновић 6,5), Старовић 7 (Секуловић), М. Крачуњел 6,5 (Андрејић), Милковић 7, Јовановић 7, Бекировски 6 (Симић 6,5), Моторов 7, Анђелић 7.

РАДНИЧКИ: Рнић 7,5, Н. Милутинов 7, Вујасиновић 6 (Пејић 6,5), Дивнић 7, Ђорђевић 6 (Велчановић), Китић 6,5 (Добросављевић 6,5), Омега 7, Секулић 6 (Азуц), Јаковљевић 7, Ћирић 6,5, Ратковић 7.

Домаћини нису успели да обрадују навијаче. Од првог минута водила се отворена игра, Белоцрквани су имали више прилика, али Лука Рнић био је несавладив. Домаћини су пет пута погодили пречку.

Црвена звезда - Слобода 2:1 (1:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Пауновић (Житиште), стрелци: Терзин у 4. и 65. за Црвену звезду, а  Ђорић у 60. минуту за Слободу.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишков, Миркоњ, Јанков, Терзин, Цвијановић, Новковић (М. Зечевић), Кнежевић (Симић), Чуданов (Ковачевић), Мар. Зечевић, Чубрило, Кресоја.

СЛОБОДА: Ћирић, Лисица, Богојевић, Марковић, Ћулибрк, Галић, Вокић, Зељковић, Ђорић (Поповић), Ћосић, Ковачевић.

Утакмица је почела минутом ћутања одата је пошта недавно преминулом секретару Рускоселаца Добрици Доци Вујадинову.

Комшијски дерби припрао је домаћину по кишовитом и вертовитом времену виђен је добар, отворен и борбен фудбал. Домаћин је стрпљењем стигао до минималне победе. Гости су се организовано бранили и бранили. Домаћин је имао проблем да пробије блок гостију. Ипак, заслужено су стигли до победе против чврсте екипе Слободе из Нових Козараца.

М. Рачић

Младост (О) - ЖАК 2:1 (1:1)

ОМОЉИЦА: Стадион Младости, гледалаца 100, судија: Д. Стојановић (Зрењанин), стрелци: Вукајловић у 11. и 63. за Младост, а Пенавски у 34. минуту за ЖАК.

МЛАДОСТ: Тодоровић 7, Станојевић 7 (Точиловац 7), Целин 7,5, Максимовић 7, Л. Лукић 7, Вукајловић 8, Радисављевић 7 (В. Лукић 7), Станковић 7 (Ковачевић 7), Војновић 7,5, Поткоњак 7 (Стефановић 7), Старчевић 7.

ЖАК: Батанчев 7, Крнић 6 (Баба 6,5), Кнежевић 6, Ходик 6 (Раду 6,5), Коцкар 7, Утржен 6,5, Радивојац 6,5, Стојков 6,5, Пенавски 7, Фучак 6,5, Лакић 6,5.

Од првог минута домаћини су имали иницијативу и головима Јована Вукајловића освојили су три бода. Предност је обезбедио Вукајловић ударцем са 20 метара. Гости су успели да изједначе голом Пенавског.

У другом полувремену домаћини су наставили са нападима ка голу Кикинђана и после шута Вукајловића уз помоћ гостујућег играча лопта је завршила у мрежи.

Б. Ст.

Војводина - Јединство (В) 3:0 (0:0)

ПЕРЛЕЗ: Стадион Војводине, гледалаца 150, судија: У. Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Козић у 60. у 74. А. Шушар у 65. минуту.

ВОЈВОДИНА: Савић 7,5, Јешић 7,5, Богдановић 7,5, Kalajyija 7,5, Радишић 7,5 (Рудић 7), Козић 8 (Пешић), Малбашки 7,5, Павловић 7 (А. Шушњар 8), М. Шушњар 7,5.

ЈЕДИНСТВО: Доновић , Пешић 7 (Петровић 7), Којић 7, Миличевић 7, Грауре 6,5, Вранић 7, Секулић 7 (Станисављев 7), Ћирка 7 (Хорти 7), Мајсторовић 7, Нецин 7 (Цигановић 6,5), Јефтић 6,5.

Вранић је изванредним шутем приморао Савића да парадом лопту избаци у корнер.

У другом делу шут Нецина, Савић је одбранио, док је мало касније Шушњар за мало промашио. У 60. минуту изведен је корнер, на првој стативи најбоље се скочио Јован Козић и главом лопту послао у угао немоћног Доновића. Александар Шушњар убацио се по десној страни и пожртвованим падом лопту убацио у мрежу. У 74. минуту после много промашаја, лопта је одбијена, а сналажљиви Јован Козић одмереним ударцем лопту је послао у мрежу.

Ж. М.

Полет - Будућност 3:1 (0:0)

ИДВОР: Стадион Полета, гледалаца 100, судија: М. Марковић (Панчево), стрелци: Туркуљ у 54. Марков у 62. (аутогол), Милановић у 85. за Полет, а Перин у 90. минуту за Будућност.

ПОЛЕТ: Томић 7,5, Танасковић 6,5 (Ђукановић 7), Алавања 6,5 (Ковачвић 7), Туркаљ 7,5, Брајковић 7, Васић 7,5, Павловић 7, Јаћимовски 7, Павловски 7 (Латковић 7), Скотна 7, Младеновић 7 (Милановић 7,5).

БУДУЋНОСТ: Куручев 7,5, Станић 6,5, Марков 7, Ковачевић 7, Влаучин 7, Ајдарић 7,5 (Клајић), Савин 6,5 (Хованец 7), Томин 6,5 (Перин 7), Стојчић 6,5 (Радојчић), Стричевић 7, Мастило 7.

Б. Ст

Јединство - Бегеј 2:2 (0:0)

БАНАТСКО КАРАЂОРЂЕВО: Игралиште Јединства, гледалаца 300. Судија: Марковић (Панчево).Стрелци: Кораћ у 60.и 65.за Јединство, а Мл. Новак у 81.и Грбић у 93. минуту. Жути картони: Грбан и Туркуљ (Јединство), а Грбић (Бегеј). Црвени картон: Туркуљ (Јединство) у 80.

ЈЕДИНСТВО: Недељковић 8, Грбан 6, Ковачевић 6, Kujunyić 7 (Пушкаш) -, Сучевић 6 (Кораћ) 8,Јефтић 6, Гашић 6, Туркуљ 6, Грујић 6 (Зекановић) 6, Дучић 7 и Бабић 6 (Дапчевић)-.

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Мијатовић 6, Зекић 7, Умићевић 6, Грбић 7, Мл. Новак 7, Рапаић 6, Николић 6, Мирчетић 6 (Куч) 6, Новаковић 6 (Милин) 6 и Ма. Новак 7 (Крстин) -.

Општински дерби привукао је велику пажњу. У првом делу Бегеј је био апсолутно доминантан, али су његови нападачи били непрецизни, односно неколико шанси осујетио је млади голман домаћих Недељковић. У наставку домаћи су кренули офанивније и то је уродило плодом. У 60.минуту Кораћ кје довео домаће у вођство, пет минута касније опет је Кораћ био  најприсебнији за 2:0.

Тек тада су се пробудили гости и изједначили резултат за 2:2.

Д. Милићев

Козара - Борац 6:0, Русанда - Пролетер 4:1, БАК - Раднички (К) 0:0, Јединство (БК) - Бегеј 2:2, Младост - ЖАК 2:1, Полет - Будућност 3:1, Војводина - Јединство (В) 3:0, Црвена звезда - Слобода 2:1.

1. Војводина     13     9      2      2      19:6  29

2. Младост        13     8      3      2      28:12        27

3. Козара  13     7      3      3      31:15        24

4. Јединство (В) 13     7      3      3      25:23        24

5. Слобода        13     6      4      3      20:15        22

6. Борац    13     6      2      5      27:28        20

7. Полет    13     5      4      4      20:19        19

8. Бегеј     13     5      4      4      18:18        19