VOJVOĐANSKA LIGA ISTOK Rekordna pobeda Velikoselaca

07.11.2023. 13:48 13:53
Izvor: pixabay.com

Kozara - Borac 6:0 (3:0)

BANATSKO VELIKO SELO: Stadion Kozare, gledalaca 250, sudija: B. Carić (Sombor), strelci: Kočiš u 14. Petrović u 18. 61. i 75. Spahić u 35. i Graovac u 88. minutu (autogol). Žuti kartoni: Lisica, Rofa, Jovandić, Francuski (Kozara), Đuričić, Luković (Borac).

KOZARA: Ševo 7, Jelača 8 (Tomić 7), Spahić 8, Terzin 7, Lisica 8, Rofa 7 (Misić 7), B. Bunić 7,5, Jovandić 7,5 (M. Bunić 7), Petrović 9 (Latinović), Kočiš 7,5, Francuski 7 (Lajić).

BORAC: Lapić 6, Jovašević 7 (Vuković 6), Đuričić 6 (Mačkić 6), Bajić 5, luković 5 (Ivanović 5), Josimov 6,5, Gigović 5, Lukić 6 (Stevović 6), Đurković 7, Petković 6,5, Graovac 6.

Nakon što su gosti propustili stopostotnu priliku u 10. minutu kada je odlično intervisao Luka Ševo usledile su dve kazne u 14. i 18. minutu. Domaćini su napravili brze kontre i provo Kočiš a potom i najbolji igrač utakmice Aleksa Petrović već posle 18. minuta doveli svoj tim u vođstvo od 2:0. Posle toga lepu priliku sam je sebi napravio Spahić pa se na odmor otišlo sa prednošću od tri gola za Kozaru. I u nastavku gosti su propustili dve dobre prilike, nisu ih iskoristili, a nakon toga usledile su kazne. Prvo sjajnog Petrovića u 61. i 75. minutu, a tačka je stavljena u samoj završnici kada je pogrešila uža odbrana gostiju i sama sebi postigla gol, pa su tako Velikoselci ostvarili rekordan trijumf u dosadašnjem delu prvenstva.

P. Trnić

Rusanda - Proleter 4:1 (1:0)

MELENCI:  Stadion Rusande, gledalaca 120, sudija: B. Yafić (Pančevo), strelci: Erdeljan u 19. Šarenac u 46. Vukoje u 64. i Kvrgić u 86. za Rusandu, a Čučak u 61. minutu za Proleter.

RUSANDA: Mijatov 7, Petrov 7,5, Oljača 7, Janković 7, Kozlovački 6,5 (Šarenac 7,5), Radovanović 6,5 (Oyin), Vukoje 7, Stanković 7 (Češljarov), Kvrgić 7,5 (Davidov), Stevanov 7, Erdeljan 8.

PROLETER: Lukić 6, Kovačević 6, Marković 6,5, Aleksić 6, Jevtić 6 (Ilić 6), Čučak 7, Ivljanin 7, Bogojević 6, Nešić 5,5, Milošević 5,5, Božin 6.

Melenčani su bili ubedljivi i u nastavku došli do trijumfa. Posle kornera u 19. minutu Dragan Erdeljan je bio najviši u skoku i udarcem glavom doneo vođstvo domaćem timu. Samo što je počeo nastavak, na precizan pas Marka Vukoja, Nedeljko Šarenac udvostručio je prednost.

Petar Čučak otvorio je nadu gostima u 61. minutu, kad je smanjio prednost Melenčana, da bi tri minuta kasnije, iskusni centarfor Vukoje uvećao na 3:1. U finišu, najlepši gol delo je Boška Kvrgića.

BAK - Radnički (K) 0:0

BELA CRKVA: Stadion BAK-a, gledalaca 150, sudija: S. Radulović (Elemir). Crveni karton: Azuc (Radnički).

BAK: Sedljak, Koci 7, Bobić 7,5, T. Kračunjel 6,5 (Paunović 6,5), Starović 7 (Sekulović), M. Kračunjel 6,5 (Andrejić), Milković 7, Jovanović 7, Bekirovski 6 (Simić 6,5), Motorov 7, Anđelić 7.

RADNIČKI: Rnić 7,5, N. Milutinov 7, Vujasinović 6 (Pejić 6,5), Divnić 7, Đorđević 6 (Velčanović), Kitić 6,5 (Dobrosavljević 6,5), Omega 7, Sekulić 6 (Azuc), Jakovljević 7, Ćirić 6,5, Ratković 7.

Domaćini nisu uspeli da obraduju navijače. Od prvog minuta vodila se otvorena igra, Belocrkvani su imali više prilika, ali Luka Rnić bio je nesavladiv. Domaćini su pet puta pogodili prečku.

Crvena zvezda - Sloboda 2:1 (1:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 100, sudija: Paunović (Žitište), strelci: Terzin u 4. i 65. za Crvenu zvezdu, a  Đorić u 60. minutu za Slobodu.

CRVENA ZVEZDA: Miškov, Mirkonj, Jankov, Terzin, Cvijanović, Novković (M. Zečević), Knežević (Simić), Čudanov (Kovačević), Mar. Zečević, Čubrilo, Kresoja.

SLOBODA: Ćirić, Lisica, Bogojević, Marković, Ćulibrk, Galić, Vokić, Zeljković, Đorić (Popović), Ćosić, Kovačević.

Utakmica je počela minutom ćutanja odata je pošta nedavno preminulom sekretaru Ruskoselaca Dobrici Doci Vujadinovu.

Komšijski derbi priprao je domaćinu po kišovitom i vertovitom vremenu viđen je dobar, otvoren i borben fudbal. Domaćin je strpljenjem stigao do minimalne pobede. Gosti su se organizovano branili i branili. Domaćin je imao problem da probije blok gostiju. Ipak, zasluženo su stigli do pobede protiv čvrste ekipe Slobode iz Novih Kozaraca.

M. Račić

Mladost (O) - ŽAK 2:1 (1:1)

OMOLJICA: Stadion Mladosti, gledalaca 100, sudija: D. Stojanović (Zrenjanin), strelci: Vukajlović u 11. i 63. za Mladost, a Penavski u 34. minutu za ŽAK.

MLADOST: Todorović 7, Stanojević 7 (Točilovac 7), Celin 7,5, Maksimović 7, L. Lukić 7, Vukajlović 8, Radisavljević 7 (V. Lukić 7), Stanković 7 (Kovačević 7), Vojnović 7,5, Potkonjak 7 (Stefanović 7), Starčević 7.

ŽAK: Batančev 7, Krnić 6 (Baba 6,5), Knežević 6, Hodik 6 (Radu 6,5), Kockar 7, Utržen 6,5, Radivojac 6,5, Stojkov 6,5, Penavski 7, Fučak 6,5, Lakić 6,5.

Od prvog minuta domaćini su imali inicijativu i golovima Jovana Vukajlovića osvojili su tri boda. Prednost je obezbedio Vukajlović udarcem sa 20 metara. Gosti su uspeli da izjednače golom Penavskog.

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili sa napadima ka golu Kikinđana i posle šuta Vukajlovića uz pomoć gostujućeg igrača lopta je završila u mreži.

B. St.

Vojvodina - Jedinstvo (V) 3:0 (0:0)

PERLEZ: Stadion Vojvodine, gledalaca 150, sudija: U. Šuljagić (Banatski Karlovac), strelci: Kozić u 60. u 74. A. Šušar u 65. minutu.

VOJVODINA: Savić 7,5, Ješić 7,5, Bogdanović 7,5, Kalajyija 7,5, Radišić 7,5 (Rudić 7), Kozić 8 (Pešić), Malbaški 7,5, Pavlović 7 (A. Šušnjar 8), M. Šušnjar 7,5.

JEDINSTVO: Donović , Pešić 7 (Petrović 7), Kojić 7, Miličević 7, Graure 6,5, Vranić 7, Sekulić 7 (Stanisavljev 7), Ćirka 7 (Horti 7), Majstorović 7, Necin 7 (Ciganović 6,5), Jeftić 6,5.

Vranić je izvanrednim šutem primorao Savića da paradom loptu izbaci u korner.

U drugom delu šut Necina, Savić je odbranio, dok je malo kasnije Šušnjar za malo promašio. U 60. minutu izveden je korner, na prvoj stativi najbolje se skočio Jovan Kozić i glavom loptu poslao u ugao nemoćnog Donovića. Aleksandar Šušnjar ubacio se po desnoj strani i požrtvovanim padom loptu ubacio u mrežu. U 74. minutu posle mnogo promašaja, lopta je odbijena, a snalažljivi Jovan Kozić odmerenim udarcem loptu je poslao u mrežu.

Ž. M.

Polet - Budućnost 3:1 (0:0)

IDVOR: Stadion Poleta, gledalaca 100, sudija: M. Marković (Pančevo), strelci: Turkulj u 54. Markov u 62. (autogol), Milanović u 85. za Polet, a Perin u 90. minutu za Budućnost.

POLET: Tomić 7,5, Tanasković 6,5 (Đukanović 7), Alavanja 6,5 (Kovačvić 7), Turkalj 7,5, Brajković 7, Vasić 7,5, Pavlović 7, Jaćimovski 7, Pavlovski 7 (Latković 7), Skotna 7, Mladenović 7 (Milanović 7,5).

BUDUĆNOST: Kuručev 7,5, Stanić 6,5, Markov 7, Kovačević 7, Vlaučin 7, Ajdarić 7,5 (Klajić), Savin 6,5 (Hovanec 7), Tomin 6,5 (Perin 7), Stojčić 6,5 (Radojčić), Stričević 7, Mastilo 7.

B. St

Jedinstvo - Begej 2:2 (0:0)

BANATSKO KARAĐORĐEVO: Igralište Jedinstva, gledalaca 300. Sudija: Marković (Pančevo).Strelci: Korać u 60.i 65.za Jedinstvo, a Ml. Novak u 81.i Grbić u 93. minutu. Žuti kartoni: Grban i Turkulj (Jedinstvo), a Grbić (Begej). Crveni karton: Turkulj (Jedinstvo) u 80.

JEDINSTVO: Nedeljković 8, Grban 6, Kovačević 6, Kujunyić 7 (Puškaš) -, Sučević 6 (Korać) 8,Jeftić 6, Gašić 6, Turkulj 6, Grujić 6 (Zekanović) 6, Dučić 7 i Babić 6 (Dapčević)-.

BEGEJ: Trivunović 7, Mijatović 6, Zekić 7, Umićević 6, Grbić 7, Ml. Novak 7, Rapaić 6, Nikolić 6, Mirčetić 6 (Kuč) 6, Novaković 6 (Milin) 6 i Ma. Novak 7 (Krstin) -.

Opštinski derbi privukao je veliku pažnju. U prvom delu Begej je bio apsolutno dominantan, ali su njegovi napadači bili neprecizni, odnosno nekoliko šansi osujetio je mladi golman domaćih Nedeljković. U nastavku domaći su krenuli ofanivnije i to je urodilo plodom. U 60.minutu Korać kje doveo domaće u vođstvo, pet minuta kasnije opet je Korać bio  najprisebniji za 2:0.

Tek tada su se probudili gosti i izjednačili rezultat za 2:2.

D. Milićev

Kozara - Borac 6:0, Rusanda - Proleter 4:1, BAK - Radnički (K) 0:0, Jedinstvo (BK) - Begej 2:2, Mladost - ŽAK 2:1, Polet - Budućnost 3:1, Vojvodina - Jedinstvo (V) 3:0, Crvena zvezda - Sloboda 2:1.

1. Vojvodina     13     9      2      2      19:6  29

2. Mladost        13     8      3      2      28:12        27

3. Kozara  13     7      3      3      31:15        24

4. Jedinstvo (V) 13     7      3      3      25:23        24

5. Sloboda        13     6      4      3      20:15        22

6. Borac    13     6      2      5      27:28        20

7. Polet    13     5      4      4      20:19        19

8. Begej     13     5      4      4      18:18        19