СУБОТИЧКА ЛИГА Чокани изненадили Равноселце

07.11.2023. 13:39 13:42
Извор: pixabay.com

Пролетер - Чока 2:3 (1:0)

РАВНО СЕЛО: Игралиште Пролетера, гледалаца око 100, судија Николић (Ловћенац), Стрелци:Ђанковић у 31. (из пенала), Новићевић 94, за Пролетер, а Шаркези у 60. (из пенала), Фодор у 61. Дражић у 81. минуту за Чоку. Жути картони: Новићевић, Сивчевић, Ђанковић (Пролетер), а  Балинт, Дражић (Чока), Црвени картон: Којичић (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Јовичић, Секулић, Грујић, Сивчевић, Гаџић (Ковачевић), Ђанковић, Милићевић (Бајин), Којичић, Новићевић, Величковић (Ковачев), Пеличић (Гојков).

ЧОКА: Чанади, Зековић, Божић, Дражић (Мијић), Вулетић, Фодор, Шаркези (Пантелин), Галешев, Балинт (Пири), Ђуза, Глишић (Сади).

Добра игра Равноселаца у првом полувремену и потпуна доминација тереном, нарочито по средини терена. У 31. минуту гостујући играч је играо руком у свом шеснаестерцу, судија је без размишљања показао на пенал који је Ђанковић рутински реализовао.

Имали су домаћини још неколико лепих прилика али нису реализовали. У другом полувремену обрнута слика, гости  офанзивнији знатно организованији и опаснији.

Игра Равноселаца у другом полувремену растргана са пуно нервозе, што су гости вешто користили и са три гола заслужено славили победу.

Л. Киш

Ударник - Виноградар 5:1 (2:1)

ВИШЊЕВАЦ: Игралиште Ударника, гледалаца100, судија: Илић (Суботица), стрелци: Иванишевић у 5. Котарош у 38. Ловрић у 59. Anyić у 77. Никшић у 85. за Ударник, а Ковач у 24.минуту за Виноградар.

УДАРНИК: Јокић 7 (Митровић 6), Руски 7, Anyić 8, Орловац 7 (Воргић 7), Д. Кухтин 7, Шицар 7, Иванишевић 8 (Патаки 7), Никшић 8 (Пејић), Б. Кухтин 8, Ерцег 7 (Кнежевић), Котарош 8.

ВИНОГРАДАР: Клепс 5,5, Кекењ 6 (Пауета), Рафали 6, енги 5,5, Ковач 6,5, Келебецко 6, Салма 6, Арађић 6, Темишвари 5,5 (Р. Шереги), Јекнић 7, Хашко 6,5 (В. Шереги 6).

Ударник је високо поразио Виноградара из Хајдукова.

С. Стојиљковић

Напредак - Томиславци 0:4 (0:3)

НАДАЉ: Игралиште Напретка, гледалаца; 300, судија; М.Стокић (Врбас), стрелци: Кувељић у 20. Миловановић у 28. Барна у 39. и Шарић у 75. минуту, жути картони: Савков, Љ.Живанов, Б.Живанов, Филиповић (Напредак), а Јакаб (Томиславци).

НАПРЕДАК: А. Пешканов, Р. Јовановић (Мрђа), Наумов, Ходоницки, Свилар, Љ.Живанов, Миљевић (Старчев), Савков, Филиповић, Н. Живановић, Алексијевић (Ергарац).

ТОМИСЛАВЦИ: Е. Онхаус, Недић, Тресиглавић, Мајкић, Дошлов (Сарић), Барна, Јакаб, Миловановић (Крвавац), Кувељић (Иванчевић), Бакић, Сивчевић (Ужвар).

У већем делу утакмице, фудбалери Напретка играли су подређену улогу. Гости из Томиславаца имали су већи посед лопте, а убедљив тријумф осигурали су већ после 45 минута.

Ђ. Шт.

Искра- Јадран 4:0 (1: 0)

КУЦУРА: Игралиште Искре, гледалаца; 300, судија:  М. Атељевић (Мартонош), стрелци: Јанковић у 10. 75. и у 83. и Рогановић (из једанаестерца) у 55. минуту, жути картони; резервни голман А. Филеп (Искра), а Чеке, Буганик (Јадран).

ИСКРА: М. Ступар, М.Секулић, Колошњаи (З. Суботић), Рогановић, Маћиженски, Човс, Сердар, Малацко, Јанковић, Комазец (Михњак), Недељковић (Мезеи).

ЈАДРАН: В. Ђорђевић, Мирановић, Чеке, Милићевић, С. Малецки, В. Поповић (Д. Малецки), Буганик, Вукотић (В. Илић), Мушикић (Матковић), Стојановић (Станишић), Балаћ.

На четвртој утакмици узастопно, сјајни голман Искре Мирослав Ступар остао је несавладан. Његов саиграч, агилни нападач Данило Јанковић постигао је нова три гола и у великој мери допринео је десетој победи Куцурана.

Ђ. Шт.

Његош - Будућност 1:1 (1:0)

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште Његоша, гледалаца; 300, судија; О. Ждрња (Нови Жедник), стрелци; Бојовић (из једанаестерца) у 35. за Његош, а Радевић у 46. минуту за Будућност, жути картони: Дабановић, Косовић, Савановић, Перазић (Његош), а Ж. Јоргић, Драган Павловић, Ђуричић, Нађ (Будућност).

ЊЕГОШ: А.Маровић (В. Калуђеровић), Дашић, Савановић, Дабановић, Д. Калуђеровић, Никић, Вујовић, Перазић, Бојовић (Ђукановић), Новаковић, Косовић.

БУДУЋНОСТ: Ж.Јоргић, Драган Павловић, Душан Павловић, С.Павловић, Радевић (Јововић), Ђуричић (Нађ), Павличевић (Драгојевић), Павићевић, Грубачић, Јокић (Парошки), Вулевић (Будић).

Дуел у Ловћенцу завршен је без победника. Ипак, ближи освајању читавог плена били су Савиноселци.

Ђ. Шт.

Искра - Јадран 4:0, Његош - Будућност 1:1, Таванкут - Јединство 1:0, Напредак - Томиславци 0:4, АФК - Сента 2:0, Ударник - Виноградар 5:1, Сутјеска - Србобран 0:0, Пролетер - Чока 2:3.

1. Искра    13     10     3      0      29:8  33

2. Томиславци   13     9      2      2      32:13        29

3. Чока     13     8      2      3      35:22        26

4. Ударник 13     8      1      4      39:14        25

5. Србобран      13     7      4      2      21:7  25

6. Сента    13     7      2      4      24:23        23

7. Пролетер       13     4      6      3      23:18        18

8. Будућност     13     4      5      4      19:16        17