SUBOTIČKA LIGA Čokani iznenadili Ravnoselce

07.11.2023. 13:39 13:42
Izvor: pixabay.com

Proleter - Čoka 2:3 (1:0)

RAVNO SELO: Igralište Proletera, gledalaca oko 100, sudija Nikolić (Lovćenac), Strelci:Đanković u 31. (iz penala), Novićević 94, za Proleter, a Šarkezi u 60. (iz penala), Fodor u 61. Dražić u 81. minutu za Čoku. Žuti kartoni: Novićević, Sivčević, Đanković (Proleter), a  Balint, Dražić (Čoka), Crveni karton: Kojičić (Proleter).

PROLETER: Jovičić, Sekulić, Grujić, Sivčević, Gadžić (Kovačević), Đanković, Milićević (Bajin), Kojičić, Novićević, Veličković (Kovačev), Peličić (Gojkov).

ČOKA: Čanadi, Zeković, Božić, Dražić (Mijić), Vuletić, Fodor, Šarkezi (Pantelin), Galešev, Balint (Piri), Đuza, Glišić (Sadi).

Dobra igra Ravnoselaca u prvom poluvremenu i potpuna dominacija terenom, naročito po sredini terena. U 31. minutu gostujući igrač je igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija je bez razmišljanja pokazao na penal koji je Đanković rutinski realizovao.

Imali su domaćini još nekoliko lepih prilika ali nisu realizovali. U drugom poluvremenu obrnuta slika, gosti  ofanzivniji znatno organizovaniji i opasniji.

Igra Ravnoselaca u drugom poluvremenu rastrgana sa puno nervoze, što su gosti vešto koristili i sa tri gola zasluženo slavili pobedu.

L. Kiš

Udarnik - Vinogradar 5:1 (2:1)

VIŠNJEVAC: Igralište Udarnika, gledalaca100, sudija: Ilić (Subotica), strelci: Ivanišević u 5. Kotaroš u 38. Lovrić u 59. Anyić u 77. Nikšić u 85. za Udarnik, a Kovač u 24.minutu za Vinogradar.

UDARNIK: Jokić 7 (Mitrović 6), Ruski 7, Anyić 8, Orlovac 7 (Vorgić 7), D. Kuhtin 7, Šicar 7, Ivanišević 8 (Pataki 7), Nikšić 8 (Pejić), B. Kuhtin 8, Erceg 7 (Knežević), Kotaroš 8.

VINOGRADAR: Kleps 5,5, Kekenj 6 (Paueta), Rafali 6, engi 5,5, Kovač 6,5, Kelebecko 6, Salma 6, Arađić 6, Temišvari 5,5 (R. Šeregi), Jeknić 7, Haško 6,5 (V. Šeregi 6).

Udarnik je visoko porazio Vinogradara iz Hajdukova.

S. Stojiljković

Napredak - Tomislavci 0:4 (0:3)

NADALJ: Igralište Napretka, gledalaca; 300, sudija; M.Stokić (Vrbas), strelci: Kuveljić u 20. Milovanović u 28. Barna u 39. i Šarić u 75. minutu, žuti kartoni: Savkov, LJ.Živanov, B.Živanov, Filipović (Napredak), a Jakab (Tomislavci).

NAPREDAK: A. Peškanov, R. Jovanović (Mrđa), Naumov, Hodonicki, Svilar, LJ.Živanov, Miljević (Starčev), Savkov, Filipović, N. Živanović, Aleksijević (Ergarac).

TOMISLAVCI: E. Onhaus, Nedić, Tresiglavić, Majkić, Došlov (Sarić), Barna, Jakab, Milovanović (Krvavac), Kuveljić (Ivančević), Bakić, Sivčević (Užvar).

U većem delu utakmice, fudbaleri Napretka igrali su podređenu ulogu. Gosti iz Tomislavaca imali su veći posed lopte, a ubedljiv trijumf osigurali su već posle 45 minuta.

Đ. Št.

Iskra- Jadran 4:0 (1: 0)

KUCURA: Igralište Iskre, gledalaca; 300, sudija:  M. Ateljević (Martonoš), strelci: Janković u 10. 75. i u 83. i Roganović (iz jedanaesterca) u 55. minutu, žuti kartoni; rezervni golman A. Filep (Iskra), a Čeke, Buganik (Jadran).

ISKRA: M. Stupar, M.Sekulić, Kološnjai (Z. Subotić), Roganović, Maćiženski, Čovs, Serdar, Malacko, Janković, Komazec (Mihnjak), Nedeljković (Mezei).

JADRAN: V. Đorđević, Miranović, Čeke, Milićević, S. Malecki, V. Popović (D. Malecki), Buganik, Vukotić (V. Ilić), Mušikić (Matković), Stojanović (Stanišić), Balać.

Na četvrtoj utakmici uzastopno, sjajni golman Iskre Miroslav Stupar ostao je nesavladan. Njegov saigrač, agilni napadač Danilo Janković postigao je nova tri gola i u velikoj meri doprineo je desetoj pobedi Kucurana.

Đ. Št.

Njegoš - Budućnost 1:1 (1:0)

LOVĆENAC: Igralište Njegoša, gledalaca; 300, sudija; O. Ždrnja (Novi Žednik), strelci; Bojović (iz jedanaesterca) u 35. za Njegoš, a Radević u 46. minutu za Budućnost, žuti kartoni: Dabanović, Kosović, Savanović, Perazić (Njegoš), a Ž. Jorgić, Dragan Pavlović, Đuričić, Nađ (Budućnost).

NJEGOŠ: A.Marović (V. Kaluđerović), Dašić, Savanović, Dabanović, D. Kaluđerović, Nikić, Vujović, Perazić, Bojović (Đukanović), Novaković, Kosović.

BUDUĆNOST: Ž.Jorgić, Dragan Pavlović, Dušan Pavlović, S.Pavlović, Radević (Jovović), Đuričić (Nađ), Pavličević (Dragojević), Pavićević, Grubačić, Jokić (Paroški), Vulević (Budić).

Duel u Lovćencu završen je bez pobednika. Ipak, bliži osvajanju čitavog plena bili su Savinoselci.

Đ. Št.

Iskra - Jadran 4:0, Njegoš - Budućnost 1:1, Tavankut - Jedinstvo 1:0, Napredak - Tomislavci 0:4, AFK - Senta 2:0, Udarnik - Vinogradar 5:1, Sutjeska - Srbobran 0:0, Proleter - Čoka 2:3.

1. Iskra    13     10     3      0      29:8  33

2. Tomislavci   13     9      2      2      32:13        29

3. Čoka     13     8      2      3      35:22        26

4. Udarnik 13     8      1      4      39:14        25

5. Srbobran      13     7      4      2      21:7  25

6. Senta    13     7      2      4      24:23        23

7. Proleter       13     4      6      3      23:18        18

8. Budućnost     13     4      5      4      19:16        17