20°C
19.09.2024.
117.058
105.2585

ЦРНО-БЕЛИ ДЕСЕТОМ ПОБЕДОМ УЧВРСТИЛИ ЛИДЕРСКИ ПОЛОЖАЈ „Ваљков“ јубиларац на „Чика Дачи“

25.10.2023. 16:18 16:23
Извор: ФК Партизан/М. Тодоровић

Убедљивом победом (4:0) на гостовању у Крагујевцу Партизан је још једанпут потврдио супелигашку супериорност ове јесени.

Али, да није фраза Дуљајева најава како ће гостовање у Крагујевцу бити најтежи Партизанов испит ове јесени постало је извесно у првих пола сата игре.

Раднички је деловао хомогеније и по противнички гол знатно опасније, а као конкретне акције у прилог таквој оцени иду шутеви у оквир гола Бевиса у 17. и Глушчевића са 20 метара у 25. минуту. Оба покушаја уследила су после препознатљивих крагујевачких контри, започетих на својој половини и оба пута голман Јовановић морао је парадама да зауставља лопту испред гол линије.

С друге стране чврста одбрана домаћег тима, којом је командовао непрелазни Симовић, одолевала је и лако заустављала нападе, које су до шеснаестерца изводили Мениг, Салдања и Калулу. Капитулирали су једино у 34. минуту. Стрелац је био Калулу, после одличне Салдањине асистенције са центра терена, на ивицу казненог простора. Био је то, испоставило се, једини Партизанов шут у оквир гола, у том делу меча. Шансу да резултат врати на почетак имао је Чинеду у 44. минуту када је главом са седам метара пребацио гол.

Променом двојице играча у маневру тренер Радничког Дудић тражио је ефикаснију везу до играча у нападу, с обзиром на то да су његови играчи често дугим лоптама прескакали добар део терена. Имале су измене ефекта у погледу утиска о игри, али не и што се резултата тиче. Напротив, гости су дуплирали предност у 63. минуту, а стрелац је у првом контакту са лоптом био Николић, после убацивања Салдање с десне стране. У међувремену, Чинеду је пропустио идеалну прилику главом из непосредне близине, а када је у 69. минуту Раднички наставио са играчем мање, због другог Митровићевог жутог картона, постало је извесно да је лидер на добром путу да јубиларном победом учврсти лидерску позицију на суперлигашкој табели.

Резултатски тријумф Београђана употпунили су Салдања трећим голом у 81. минуту и Николић, својим другим, четвртим голом за Паризан, два минута пре краја утакмице.

Раднички 1923 – Партизан  0:4 (0:1)

КРАГУЈЕВАЦ: Стадион „Чика Дача“, гледалаца 3.000, судија Новак Симовић (Ловћенац), стрелци: Калулу у 34. Николић у 63. и у 88. и Салдања у 81. минуту, жути картони: Видовић, Митровић, Видосављевић, Изучукву (Раднички), Салдања, Шћекић (Партизан), црвени картон: Митровић (Раднички).

РАДНИЧКИ 1923: Лековић 5,5, Изучукву 5,5, Симовић 6,5, Митровић 5,5, Аџић 6, Вижђи 5,5 (Видовић 6), Ристић 6 (Видосављевић 6), Бевис 5,5 (Томић 6), Чоловић 6, Чинеду 6 (Видаков), Глушчевић 6 (Алексић).

ПАРТИЗАН: Јовановић 7, Стојковић 6,5, Марковић 6,5, Илић 6, Антић 6, Natho 6 (Николић 8), Шћекић 6,5, Калулу 7 (Северина 7), Захид 6,5, Мениг 7,5 (Стјепановић), Салдања7,5.