CRNO-BELI DESETOM POBEDOM UČVRSTILI LIDERSKI POLOŽAJ „Valjkov“ jubilarac na „Čika Dači“

25.10.2023. 16:18 16:23
Izvor: FK Partizan/M. Todorović

Ubedljivom pobedom (4:0) na gostovanju u Kragujevcu Partizan je još jedanput potvrdio supeligašku superiornost ove jeseni.

Ali, da nije fraza Duljajeva najava kako će gostovanje u Kragujevcu biti najteži Partizanov ispit ove jeseni postalo je izvesno u prvih pola sata igre.

Radnički je delovao homogenije i po protivnički gol znatno opasnije, a kao konkretne akcije u prilog takvoj oceni idu šutevi u okvir gola Bevisa u 17. i Gluščevića sa 20 metara u 25. minutu. Oba pokušaja usledila su posle prepoznatljivih kragujevačkih kontri, započetih na svojoj polovini i oba puta golman Jovanović morao je paradama da zaustavlja loptu ispred gol linije.

S druge strane čvrsta odbrana domaćeg tima, kojom je komandovao neprelazni Simović, odolevala je i lako zaustavljala napade, koje su do šesnaesterca izvodili Menig, Saldanja i Kalulu. Kapitulirali su jedino u 34. minutu. Strelac je bio Kalulu, posle odlične Saldanjine asistencije sa centra terena, na ivicu kaznenog prostora. Bio je to, ispostavilo se, jedini Partizanov šut u okvir gola, u tom delu meča. Šansu da rezultat vrati na početak imao je Činedu u 44. minutu kada je glavom sa sedam metara prebacio gol.

Promenom dvojice igrača u manevru trener Radničkog Dudić tražio je efikasniju vezu do igrača u napadu, s obzirom na to da su njegovi igrači često dugim loptama preskakali dobar deo terena. Imale su izmene efekta u pogledu utiska o igri, ali ne i što se rezultata tiče. Naprotiv, gosti su duplirali prednost u 63. minutu, a strelac je u prvom kontaktu sa loptom bio Nikolić, posle ubacivanja Saldanje s desne strane. U međuvremenu, Činedu je propustio idealnu priliku glavom iz neposredne blizine, a kada je u 69. minutu Radnički nastavio sa igračem manje, zbog drugog Mitrovićevog žutog kartona, postalo je izvesno da je lider na dobrom putu da jubilarnom pobedom učvrsti lidersku poziciju na superligaškoj tabeli.

Rezultatski trijumf Beograđana upotpunili su Saldanja trećim golom u 81. minutu i Nikolić, svojim drugim, četvrtim golom za Parizan, dva minuta pre kraja utakmice.

Radnički 1923 – Partizan  0:4 (0:1)

KRAGUJEVAC: Stadion „Čika Dača“, gledalaca 3.000, sudija Novak Simović (Lovćenac), strelci: Kalulu u 34. Nikolić u 63. i u 88. i Saldanja u 81. minutu, žuti kartoni: Vidović, Mitrović, Vidosavljević, Izučukvu (Radnički), Saldanja, Šćekić (Partizan), crveni karton: Mitrović (Radnički).

RADNIČKI 1923: Leković 5,5, Izučukvu 5,5, Simović 6,5, Mitrović 5,5, Adžić 6, Vižđi 5,5 (Vidović 6), Ristić 6 (Vidosavljević 6), Bevis 5,5 (Tomić 6), Čolović 6, Činedu 6 (Vidakov), Gluščević 6 (Aleksić).

PARTIZAN: Jovanović 7, Stojković 6,5, Marković 6,5, Ilić 6, Antić 6, Natho 6 (Nikolić 8), Šćekić 6,5, Kalulu 7 (Severina 7), Zahid 6,5, Menig 7,5 (Stjepanović), Saldanja7,5.