ПРВА НОВОСАДСКА ЛИГА Ковиљчани сигурни у Петроварадину

17.10.2023. 12:36 12:38

Водећи тим екипа Шајкаша је сигурном игром стигла до победе.

Петроварадин - Шајкаш 0:4 (0:3)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 70, судија: Дувњак (Нови Сад), стрелци: Котуљач у 13. Савић у 19. Веселиновић у 44. и Моравац у 90. минуту. Жути картони: Карановић, Кнежић, Мудрић (Петроварадин).

ПЕТРОВАРАДИН: Георгијевић, Карановић, Берић (Гардиновачки), Кнежић (Сендерак), Шимулија (Домазетовски), Павлов, Павков, Дугоњић (Ерцег), Адамек (Радман), Ковачевић, Мудрић.

ШАЈКАШ: Мартиновић, Гојков (Милановић), Мићин (Малешевић), Алемпић, Заов, Карас (Тубић), Котуљач (Марцикић), Савић (Станковић), Веселиновић, Николаш, Моравац.

Дилеме није било већ у првом делу гости су постигли три гола и показали зашто су на врху табеле.

Г. К.

Бачка (Б) - Фрушкогорац 0:3 (0:1)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог), стрелци: Стајић у 24. и 88. и Попадић у 90. минуту. Жути картони: Гавранић, Панић, Куриш (Бачка).

БАЧКА: Лошић, Дудић (Куриш), Павлов, М. Марковић, Д. Марковић, Гавранић, Панић, Папић (Виши), Грлица (Павлов), Мрвичин, Поповић.

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков, Паунић (Перовић), Андрига, Драгојловић (Ћурко), Малешевић (Павловић), Глишић, Радаковић, Стајић, Туцаков (Крповић), Петровић, Попадић.

Екипа Фрушкогорца лако је стигла до победе у Бегечу и остала у трци за прво место. Додуше у првом делу сусрета домаћи тим је одолевао нападима Каменичана, а и у наставку меча водила се велика борба. тек у финишу утакмице гости су успели да материлајзују бољу игру.

М. П.

Футог - Омладинац 3:0 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Каплијев (Нови Сад), стрелци: Стевановски у 33. и 51. и Трифуновић у 67. минуту. Жути картони: Радосављевић, Стевановски (Футог), Лиценбергер, Ђукановић (Омладинац).

ФУТОГ: Иванишевић, Радосављевић, В. Медић (Вулетић), Јазић, Сакач, Мартић, Стевановски (М. Медић), Чепић, Трифуновић (Драгутиновић), Мир. Бероња. Мих. Бероња.

ОМЛАДИНАЦ: Драгишић, Мартиновић, Савић, Сарић, Ђорђевић, Макарић (Накомчић), Лиценбергер, Дубачкић, Бакић, Ћурчић (Суботић), Ђукановић (Париповић).

Футожани су лако победели последњепласирани тим Омладинца из Степановичева. Расположен је за игру био је Лазар Стевановски који је два пута погодио мрежу Драгишића, а у листу стрелаца уписао се и Марко Тривуновић.

Сириг - Јединство 3:1 (0:1)

СИРИГ: Игралиште Сирига, гледалаца 50, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци. Мијић у 48. Гргић у 58. и Проданов у 77. за Сириг, а Теофиловић у 4. минуту за Јединство. Жути картони: Проданов, Петровић (Сириг), Теофиловић, Димић, Станичић, Иконић, Ранков, Малиновић (Јединство).

СИРИГ: Црнојевић, Рајачић, Наранчић (Вулић), Петровић, Ивановић, Богојевић (Декић), Мијић (Грујичић), Косић, Гргић (Брежњак), Проданов (Којовић), Татић.

ЈЕДИНСТВО: Дисић, Теофиловић (Клинцов), Зорић, Димић, Вечански (Ћирин), Станчић, Иконић (Гарић), Ранков, Бубњевић (Тепић), Михајловић, Зукић.

Гости из Госпођинаца су изненадили фудбалере Сирига. Повели су преко Теофиловића већ у 4. минуту и дуго имали предност. Међутим, у наставку меча дошло је до преокрета. Домаћи тим успео је да постигне два гола, а када је судија Николаш показао жути картон Станчићу због неспортског понашања Сирижани су успели да постигну још један погодак.

Југовић - Хајдук 1:0 (1:0)

КАЋ: Спортски центар Сигет, гледалаца 100, судија: Акин (Футог), стрелац: Николић у 16. минуту. Жути картони: Срдић и Николић (Југовић), Срећков, Тегелтија, Лазић (Хајдук).

ЈУГОВИЋ: Срдановић, Поткоњак, Вулетић, Суботин, Срдић, М. Николић (Н.  Николић), Бабић, Играчев (Макивић), Мудри, Илић, Гвозденовић.

ХАДУК: Шарић, Тегелтија, Лазић, Т. Џамбас, Срећков, Марковић, Росић (Зец), Шолаја (Топић), Шепа (Драгин), Марић,Максимовић.

У доброј утакмици фудбалери Југовића успели су да савладају екипу Хајдука из Чуруга, а једини гол је постигао Милош Николић у 16. минуту. Мора се истачи голмана Шарића који је неколико пута заиста добро интервенисао.

М. Г.

Бачка (Ђ) -  Црвена звезда 2:1 (0:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, гледалаца 50, судија: Кизић (Нови Сад), стрелци: Ђурић у 66. и Де. Тривуновић у 73. за Бачку, а Муратовић у 54.минуту за Црвену звезду.

БАЧКА: Лишић, Драган Тривуновић, Днагубић, Станковић, Вујовић, Ђурић, Ж. Тривуновић, С. Тривуновић (Нађфеј), Рогић (Де. Тривуновић), Рац, Дејановић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Костуранов, Бајић, Милак, Мијић, Душанић, Петровић, Лучић (Бандић), Хајризи, Бањац (Бошњак), Муратовић (Марић), Станковић.

По прохладном времену фудбалери Бачке успели су после доста напора да савладају госте из Новог Сада. Звезда је чак и повела поготком Огњена Муратовића у 54. минуту. Међутим, домаћи састав је успео да преокрене резултат. Прво је Ђурић савладао Костуранова а потом је и Дејан Тривуновић био успешан.

А. Т.

Пролетер - Фрушкогорски партизан 1:4  (0:1)

НОВИ САД: Игралиште Пролетера на Сланој бари, гледалаца 150, судија: Куртиши (Нови Сад), стрелци: Секулић у 63. за Пролетер, а Познановић у 12. и 55. Срдановић у 47. и Гаџић у 70. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Поповић, Чупић, Орловић (Пролетер), Гаџић и Срдановић (Фр. партизан).

ПРОЛЕТЕР: Бројчин, Поповић, Чупић (Крстевски), Секулић, Сувајџић, Витановић (Црнић), Орловић (Вукић), Ћулум (Радуловић), Путник, Петковић, Драгојевић (Павловић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Лалић, Девић, Антонић (Јоветић), Гаџић (Томљановић), Клинцов, Девић (Комазец), Дулић, Срдановић (Јевтић), Познановић (Мисини), Папрић, Малиновић.

Није било дилеме на Сланој бари. Гости из Буковца били су много боље и успели да укњиже сигурну победу. Млади састав домаћег тима је одолевао све до полувремена, али у другом делу сусрета понестало им је снаге.

М. По.

ЖСК - Сусек 4:0 (2:0)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 100, судија Бакић (Нови Сад) ,стрелци: Нинковић у  5. Марков у 35. ,Пињо у 60. и Јовановић у 65. минуту. Жути картон: Тегелтија (Сусек).

ЖСК: Бајт, Богданов 7 (Кронић), Бороја 8, Марков 8, Танасић 8, Цигановић7 (Благојевић), Нинковић 7, Ђурђић 8 (Мирић), Јовановић7, Клисара 7( Ћирић), Пињо 7 (Грбић).

СУСЕК: Цветиновић 6, Вокић 6, Крстић 6, Грковић 6, Колар 6, Балаш 6, Поповић 6, Зец 6,Тегелтија 6, Павловић 6, Караклајић 6

После три узастопна пораза Жабаљци нису имали права на нову грешку, па су изузетно озбиљно ушли у утакмицу против гостију из Сусека.Тако озбиљан приступ резултирао је убедљивом победом домаћих.

П. Бундало

Табела и резултати:

Бачка (Б) - Фрушкогорац 0:3, Футог - Омладинац 3:0, Сириг - Јединство 3:1, Петроварадин - Шајкаш 0:4, Југовић - Хајдук 1:0, ЖСК - Сусек 4:0, Бачка (Ђ) -  Црвена звезда 2:1, Пролетер - Фрушкогорски партизан 1:4.