PRVA NOVOSADSKA LIGA Koviljčani sigurni u Petrovaradinu

17.10.2023. 12:36 12:38

Vodeći tim ekipa Šajkaša je sigurnom igrom stigla do pobede.

Petrovaradin - Šajkaš 0:4 (0:3)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 70, sudija: Duvnjak (Novi Sad), strelci: Kotuljač u 13. Savić u 19. Veselinović u 44. i Moravac u 90. minutu. Žuti kartoni: Karanović, Knežić, Mudrić (Petrovaradin).

PETROVARADIN: Georgijević, Karanović, Berić (Gardinovački), Knežić (Senderak), Šimulija (Domazetovski), Pavlov, Pavkov, Dugonjić (Erceg), Adamek (Radman), Kovačević, Mudrić.

ŠAJKAŠ: Martinović, Gojkov (Milanović), Mićin (Malešević), Alempić, Zaov, Karas (Tubić), Kotuljač (Marcikić), Savić (Stanković), Veselinović, Nikolaš, Moravac.

Dileme nije bilo već u prvom delu gosti su postigli tri gola i pokazali zašto su na vrhu tabele.

G. K.

Bačka (B) - Fruškogorac 0:3 (0:1)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija: Sekulić (Futog), strelci: Stajić u 24. i 88. i Popadić u 90. minutu. Žuti kartoni: Gavranić, Panić, Kuriš (Bačka).

BAČKA: Lošić, Dudić (Kuriš), Pavlov, M. Marković, D. Marković, Gavranić, Panić, Papić (Viši), Grlica (Pavlov), Mrvičin, Popović.

FRUŠKOGORAC: Rankov, Paunić (Perović), Andriga, Dragojlović (Ćurko), Malešević (Pavlović), Glišić, Radaković, Stajić, Tucakov (Krpović), Petrović, Popadić.

Ekipa Fruškogorca lako je stigla do pobede u Begeču i ostala u trci za prvo mesto. Doduše u prvom delu susreta domaći tim je odolevao napadima Kameničana, a i u nastavku meča vodila se velika borba. tek u finišu utakmice gosti su uspeli da materilajzuju bolju igru.

M. P.

Futog - Omladinac 3:0 (1:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 100, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Stevanovski u 33. i 51. i Trifunović u 67. minutu. Žuti kartoni: Radosavljević, Stevanovski (Futog), Licenberger, Đukanović (Omladinac).

FUTOG: Ivanišević, Radosavljević, V. Medić (Vuletić), Jazić, Sakač, Martić, Stevanovski (M. Medić), Čepić, Trifunović (Dragutinović), Mir. Beronja. Mih. Beronja.

OMLADINAC: Dragišić, Martinović, Savić, Sarić, Đorđević, Makarić (Nakomčić), Licenberger, Dubačkić, Bakić, Ćurčić (Subotić), Đukanović (Paripović).

Futožani su lako pobedeli poslednjeplasirani tim Omladinca iz Stepanovičeva. Raspoložen je za igru bio je Lazar Stevanovski koji je dva puta pogodio mrežu Dragišića, a u listu strelaca upisao se i Marko Trivunović.

Sirig - Jedinstvo 3:1 (0:1)

SIRIG: Igralište Siriga, gledalaca 50, sudija: Nikolaš (Novi Sad), strelci. Mijić u 48. Grgić u 58. i Prodanov u 77. za Sirig, a Teofilović u 4. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Prodanov, Petrović (Sirig), Teofilović, Dimić, Staničić, Ikonić, Rankov, Malinović (Jedinstvo).

SIRIG: Crnojević, Rajačić, Narančić (Vulić), Petrović, Ivanović, Bogojević (Dekić), Mijić (Grujičić), Kosić, Grgić (Brežnjak), Prodanov (Kojović), Tatić.

JEDINSTVO: Disić, Teofilović (Klincov), Zorić, Dimić, Večanski (Ćirin), Stančić, Ikonić (Garić), Rankov, Bubnjević (Tepić), Mihajlović, Zukić.

Gosti iz Gospođinaca su iznenadili fudbalere Siriga. Poveli su preko Teofilovića već u 4. minutu i dugo imali prednost. Međutim, u nastavku meča došlo je do preokreta. Domaći tim uspeo je da postigne dva gola, a kada je sudija Nikolaš pokazao žuti karton Stančiću zbog nesportskog ponašanja Sirižani su uspeli da postignu još jedan pogodak.

Jugović - Hajduk 1:0 (1:0)

KAĆ: Sportski centar Siget, gledalaca 100, sudija: Akin (Futog), strelac: Nikolić u 16. minutu. Žuti kartoni: Srdić i Nikolić (Jugović), Srećkov, Tegeltija, Lazić (Hajduk).

JUGOVIĆ: Srdanović, Potkonjak, Vuletić, Subotin, Srdić, M. Nikolić (N.  Nikolić), Babić, Igračev (Makivić), Mudri, Ilić, Gvozdenović.

HADUK: Šarić, Tegeltija, Lazić, T. Džambas, Srećkov, Marković, Rosić (Zec), Šolaja (Topić), Šepa (Dragin), Marić,Maksimović.

U dobroj utakmici fudbaleri Jugovića uspeli su da savladaju ekipu Hajduka iz Čuruga, a jedini gol je postigao Miloš Nikolić u 16. minutu. Mora se istači golmana Šarića koji je nekoliko puta zaista dobro intervenisao.

M. G.

Bačka (Đ) -  Crvena zvezda 2:1 (0:0)

ĐURĐEVO: Igralište Bačke, gledalaca 50, sudija: Kizić (Novi Sad), strelci: Đurić u 66. i De. Trivunović u 73. za Bačku, a Muratović u 54.minutu za Crvenu zvezdu.

BAČKA: Lišić, Dragan Trivunović, Dnagubić, Stanković, Vujović, Đurić, Ž. Trivunović, S. Trivunović (Nađfej), Rogić (De. Trivunović), Rac, Dejanović.

CRVENA ZVEZDA: Kosturanov, Bajić, Milak, Mijić, Dušanić, Petrović, Lučić (Bandić), Hajrizi, Banjac (Bošnjak), Muratović (Marić), Stanković.

Po prohladnom vremenu fudbaleri Bačke uspeli su posle dosta napora da savladaju goste iz Novog Sada. Zvezda je čak i povela pogotkom Ognjena Muratovića u 54. minutu. Međutim, domaći sastav je uspeo da preokrene rezultat. Prvo je Đurić savladao Kosturanova a potom je i Dejan Trivunović bio uspešan.

A. T.

Proleter - Fruškogorski partizan 1:4  (0:1)

NOVI SAD: Igralište Proletera na Slanoj bari, gledalaca 150, sudija: Kurtiši (Novi Sad), strelci: Sekulić u 63. za Proleter, a Poznanović u 12. i 55. Srdanović u 47. i Gadžić u 70. minutu za Fruškogorski partizan. Žuti kartoni: Popović, Čupić, Orlović (Proleter), Gadžić i Srdanović (Fr. partizan).

PROLETER: Brojčin, Popović, Čupić (Krstevski), Sekulić, Suvajdžić, Vitanović (Crnić), Orlović (Vukić), Ćulum (Radulović), Putnik, Petković, Dragojević (Pavlović).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Lalić, Dević, Antonić (Jovetić), Gadžić (Tomljanović), Klincov, Dević (Komazec), Dulić, Srdanović (Jevtić), Poznanović (Misini), Paprić, Malinović.

Nije bilo dileme na Slanoj bari. Gosti iz Bukovca bili su mnogo bolje i uspeli da uknjiže sigurnu pobedu. Mladi sastav domaćeg tima je odolevao sve do poluvremena, ali u drugom delu susreta ponestalo im je snage.

M. Po.

ŽSK - Susek 4:0 (2:0)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a, gledalaca oko 100, sudija Bakić (Novi Sad) ,strelci: Ninković u  5. Markov u 35. ,Pinjo u 60. i Jovanović u 65. minutu. Žuti karton: Tegeltija (Susek).

ŽSK: Bajt, Bogdanov 7 (Kronić), Boroja 8, Markov 8, Tanasić 8, Ciganović7 (Blagojević), Ninković 7, Đurđić 8 (Mirić), Jovanović7, Klisara 7( Ćirić), Pinjo 7 (Grbić).

SUSEK: Cvetinović 6, Vokić 6, Krstić 6, Grković 6, Kolar 6, Balaš 6, Popović 6, Zec 6,Tegeltija 6, Pavlović 6, Karaklajić 6

Posle tri uzastopna poraza Žabaljci nisu imali prava na novu grešku, pa su izuzetno ozbiljno ušli u utakmicu protiv gostiju iz Suseka.Tako ozbiljan pristup rezultirao je ubedljivom pobedom domaćih.

P. Bundalo

Tabela i rezultati:

Bačka (B) - Fruškogorac 0:3, Futog - Omladinac 3:0, Sirig - Jedinstvo 3:1, Petrovaradin - Šajkaš 0:4, Jugović - Hajduk 1:0, ŽSK - Susek 4:0, Bačka (Đ) -  Crvena zvezda 2:1, Proleter - Fruškogorski partizan 1:4.