117.0531
108.1722

ПРЕМИЈЕР ЛИГA Арсенал стрепео до ПОСЛЕДЊЕГ МИНУТА

12.08.2023. 20:43 20:44

Фудбалери Арсенала савладали су Нотингем Форест резултатом 2:1 (2:0), у утакмици првог кола нове сезоне енглеске Премијер лиге.

Утакмица је каснила пола сата због проблема с капијама и електронским улазницама навијача, али, када је почела, Арсенал је био доминантан на терену стадиона „Емирејтс”.

Иако је прву стопостотну шансу имао Yonson, изненада се нашавши пред Рамсдејлом, очајно је реаговао, па је казна „шумаре” стигла у 26. минуту. Тада је Мартинели извео пируету и из ње петом проиграо Едија Нкетију који је, после дриблинга, затресао мрежу Мета Тарнера. Шест минута касније видели смо најлепши потез на утакмици, када је Букајо Сака постигао еврогол, левом ногом у даље рашље, па је чак и Каја Хаверца натерао да се ухвати за главу.

У наставку је ритам пао, а велики пех Арсенал је задесио када се у 50. минуту повредио Јуријен Тимбер, велико летошње појачање из Ајакса. Али, тим Микела Артете није имао аспирације да нападне гол ривала, што је могло скупо да га кошта.

Нотингем Форест се пробудио у последњих 15-ак минута, заиграо много енергичније, а, после контре у 82. минуту, Ентони Еланга је послужио Таива Авоњија, који је најавио драму у завршници. Ипак, више од тога „шумари” нису могли, али ни домаћи тим није желео да јури, па је одбранио 2:1 и уписао прву „тројку” у новој сезони.

Премијер лига, 1. коло - петак: Барнли – Манчестер сити 0:3 . Данас: Арсенал – Нотингем форест 2:1  Борнмут – Вест Хем 1:1, Брајтон – Лутон 4:1,  Евертон – Фулам 0:1, Шефилд јунајтед – Кристал Палас 0:1, Њукасл – Астон Вила 5:1.

Недеља: Брентфорд – Астон Вила (15), Челзи – Ливерпул (17.30). Сутра: Манчестер јунајтед – Вулверхемптон (21).