PREMIJER LIGA Arsenal strepeo do POSLEDNJEG MINUTA

12.08.2023. 20:43 20:44

Fudbaleri Arsenala savladali su Notingem Forest rezultatom 2:1 (2:0), u utakmici prvog kola nove sezone engleske Premijer lige.

Utakmica je kasnila pola sata zbog problema s kapijama i elektronskim ulaznicama navijača, ali, kada je počela, Arsenal je bio dominantan na terenu stadiona „Emirejts”.

Iako je prvu stopostotnu šansu imao Yonson, iznenada se našavši pred Ramsdejlom, očajno je reagovao, pa je kazna „šumare” stigla u 26. minutu. Tada je Martineli izveo piruetu i iz nje petom proigrao Edija Nketiju koji je, posle driblinga, zatresao mrežu Meta Tarnera. Šest minuta kasnije videli smo najlepši potez na utakmici, kada je Bukajo Saka postigao evrogol, levom nogom u dalje rašlje, pa je čak i Kaja Haverca naterao da se uhvati za glavu.

U nastavku je ritam pao, a veliki peh Arsenal je zadesio kada se u 50. minutu povredio Jurijen Timber, veliko letošnje pojačanje iz Ajaksa. Ali, tim Mikela Artete nije imao aspiracije da napadne gol rivala, što je moglo skupo da ga košta.

Notingem Forest se probudio u poslednjih 15-ak minuta, zaigrao mnogo energičnije, a, posle kontre u 82. minutu, Entoni Elanga je poslužio Taiva Avonjija, koji je najavio dramu u završnici. Ipak, više od toga „šumari” nisu mogli, ali ni domaći tim nije želeo da juri, pa je odbranio 2:1 i upisao prvu „trojku” u novoj sezoni.

Premijer liga, 1. kolo - petak: Barnli – Mančester siti 0:3 . Danas: Arsenal – Notingem forest 2:1  Bornmut – Vest Hem 1:1, Brajton – Luton 4:1,  Everton – Fulam 0:1, Šefild junajted – Kristal Palas 0:1, Njukasl – Aston Vila 5:1.

Nedelja: Brentford – Aston Vila (15), Čelzi – Liverpul (17.30). Sutra: Mančester junajted – Vulverhempton (21).