“Отворени Балкан” и Српска Атина - ново стециште савремених ИТ технологија, привлаче бројне инвеститоре
У светлу нових околности и тензија у јужној српској покрајини, последњих недеља сведоци смо мало другачијих тонова званичног Вашингтона према Србији.
У сукобу који траје више од годину дана на истоку Европе, Србија се налази између „чекића и наковања“.
Као и свака држава која жели да води самосталну и суверену политику, притиснута је и од Запада и од Истока да стане на нечију страну, констратује у свом тексту проф. др Растислав Стојсављевић.
„Отворени Балкан“ привлачи стране инвестиције
Због геополитичких притисака, економска ситуација је угрожена. Много је теже наћи нове стране инвестиције и остати привлачан за потенцијалне нове инвеститоре. Сједињене Америчке Државе, као економски гигант имају своје интересе на Балкану. Улагање капитала доноси добити и њима и држави у коју улажу. Политичка иницијатива председника Србије Александра Вучића за стварањем „Отвореног Балкана“ ставља Србију на лидерско место у региону и још привлачнијом за стране (америчке) инвестиције.
Захваљујући Милошу Вучевићу Српска Атина постала силицијумска долина
Нови Сад је град са нарастајућом индустријом. Као последица тога можемо свакодневно видети повећавање броја становника, фирми, промета и услуга. Српска Атина је лидер информатичког сектора, не само у Србији, већ и региону. Захваљујући бившем градоначелнику Новог Сада, а садашњем министру одбране Милошу Вучевићу, информатички сектор је подигнут на највиши ниво, а град је препознат по овој врсти индустрије широм света.
Америчке инвестиције у Нови Сад и Србију доказ поузданог партнерства
Једне од последњих најава америчког амбасадроа у Србији Кристофера Хила су веће инвестиције америчког капитала у нашој земљи. У јеку регионалних проблема Србија се препознаје као поуздан партнер и постоји разумевање за њен став са америчке стране. Инвестиције овако снажног капитала су увек дугорочне. Самим тим, Србија наставља да гради своје место у региону. Нове америчке инвестиције у Новом Саду, али и читавој Србији охрабрују. Србија има ресурсе и производ који може да понуди свету. Сједињене Америчке Државе имају капитал који то може да помогне. Уз економску сарадњу гради се и пут ка геополитичком разумевању.