117.0955
104.8397

Суперлига: Нова бламажа Партизана

17.03.2023. 18:08 18:09

Ни пету узастопуну утакмицу на свом терену фудбалери Партизана нису успели да добију. У 27. Колу Суперлиге изгубили су од Радника.

Већ у 7. минуту две прилике за гостујући тим из Сурдулице: најпре се Радуловић нашао сам пред Поповићем али је голман домаћих успео да избаци лопту у корнер, да би после ударца са угла Стевановић лопту захватио главом но овога пута се испречила статива. Узвратили су београдски црно-бели. У 10 минуту Рикардо је из близине затресао мрежу гостију, али арбитар Марковић је свирао офсајд. Три минута касније вођство Радника. Вујачић је неспретно реаговао, лопта му је прошла испод ноге, и Радуловићу није било тешко да затресе мрежу Поповића. Но, ту  није био крај узбуђењима. У два минута Менинг и Филиповић погађају стативу. У 22. Минуту оквир гола  је зауставио и ударац Рикарда. У 28. минуту Урошевић је са само четири-пет метара главом шутирао преко пречке а у 40. минуту Natho је са десетак метара шутирао право у голмана гостију. И догодило се оно што се морало догодити: домаћи су се заморили од оволиких промашаја.Казна је уследила у 44. минуту. После корнера најбоље је скочио Јокић, голман домаћих се ушепртљао, и лопта је завршила у мрежи. Било је то невероватних 2:0 за Радник.

У 62. минуту догодило се и да Natho учини нешто што није од како је дошао у Партизан – промашио је једанаестерац, односно његов шут зауставио је голман Ранђеловић. У 70. минуту још једна прилика за домаће. Данило Пантић је на пас Менига шутирао са десетак метара, али поред стативе. За рубрику ,,веровали или не био је и непрецизан хитац Рикарда са пет метара! Ипак, из знатно теже позиције снажни нападач је погодио, у 82. минуту, за наду црно-белима. Павловић је потом могао да изједначи али је Ранђеловић одбранио. Исто је урадио и голман Партизана, на другој страни, код прилике гостију.

Остало је – 1:2.

ПартизанРадник 1:2 (0:2)

БЕОГРАД: стадион Партизана, гледалаца:1.000. Судија: Марковић (Београд). Стрелци: Рикардо у 82. за Партизан а Радуловић у 13. и Јокић у 44. минуту за Радник. Жути картони: Белић, Баждар, Филиповић, Павловић (Партизан) а Јокић, Недељковић (Радник).

ПАРТИЗАН: Поповић 6, Филиповић 6,5, Вујачић 5,5, Марковић 6, Урошевић 6, Белић 6 (Баждар 6,5), Колорадо 6 (Пантић 6), Дијабате 6 (Баждар 6,5), Natho 6,5, Мениг 6,5 (Јовић 6), Рикардо 7.

РАДНИК: Ранђеловић 7,5, Лазић 6, Стевановић 6,5 (Јокић 7), Бондаренко 6,5, Абубакар 6, Стојановић 6,  Рустемовић 6 (Недељковић), Даноски 6,5 (Суботић), Радуловић 7 (Дражић), Дуроњић 6,5 (Богдановић), Макарић 6.