Superliga: Nova blamaža Partizana

17.03.2023. 18:08 18:09

Ni petu uzastopunu utakmicu na svom terenu fudbaleri Partizana nisu uspeli da dobiju. U 27. Kolu Superlige izgubili su od Radnika.

Već u 7. minutu dve prilike za gostujući tim iz Surdulice: najpre se Radulović našao sam pred Popovićem ali je golman domaćih uspeo da izbaci loptu u korner, da bi posle udarca sa ugla Stevanović loptu zahvatio glavom no ovoga puta se isprečila stativa. Uzvratili su beogradski crno-beli. U 10 minutu Rikardo je iz blizine zatresao mrežu gostiju, ali arbitar Marković je svirao ofsajd. Tri minuta kasnije vođstvo Radnika. Vujačić je nespretno reagovao, lopta mu je prošla ispod noge, i Raduloviću nije bilo teško da zatrese mrežu Popovića. No, tu  nije bio kraj uzbuđenjima. U dva minuta Mening i Filipović pogađaju stativu. U 22. Minutu okvir gola  je zaustavio i udarac Rikarda. U 28. minutu Urošević je sa samo četiri-pet metara glavom šutirao preko prečke a u 40. minutu Natho je sa desetak metara šutirao pravo u golmana gostiju. I dogodilo se ono što se moralo dogoditi: domaći su se zamorili od ovolikih promašaja.Kazna je usledila u 44. minutu. Posle kornera najbolje je skočio Jokić, golman domaćih se ušeprtljao, i lopta je završila u mreži. Bilo je to neverovatnih 2:0 za Radnik.

U 62. minutu dogodilo se i da Natho učini nešto što nije od kako je došao u Partizan – promašio je jedanaesterac, odnosno njegov šut zaustavio je golman Ranđelović. U 70. minutu još jedna prilika za domaće. Danilo Pantić je na pas Meniga šutirao sa desetak metara, ali pored stative. Za rubriku ,,verovali ili ne bio je i neprecizan hitac Rikarda sa pet metara! Ipak, iz znatno teže pozicije snažni napadač je pogodio, u 82. minutu, za nadu crno-belima. Pavlović je potom mogao da izjednači ali je Ranđelović odbranio. Isto je uradio i golman Partizana, na drugoj strani, kod prilike gostiju.

Ostalo je – 1:2.

PartizanRadnik 1:2 (0:2)

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca:1.000. Sudija: Marković (Beograd). Strelci: Rikardo u 82. za Partizan a Radulović u 13. i Jokić u 44. minutu za Radnik. Žuti kartoni: Belić, Baždar, Filipović, Pavlović (Partizan) a Jokić, Nedeljković (Radnik).

PARTIZAN: Popović 6, Filipović 6,5, Vujačić 5,5, Marković 6, Urošević 6, Belić 6 (Baždar 6,5), Kolorado 6 (Pantić 6), Dijabate 6 (Baždar 6,5), Natho 6,5, Menig 6,5 (Jović 6), Rikardo 7.

RADNIK: Ranđelović 7,5, Lazić 6, Stevanović 6,5 (Jokić 7), Bondarenko 6,5, Abubakar 6, Stojanović 6,  Rustemović 6 (Nedeljković), Danoski 6,5 (Subotić), Radulović 7 (Dražić), Duronjić 6,5 (Bogdanović), Makarić 6.