117.0614
108.3501

Суперлига: Фудбалери Младости ГАТ одржали час фудбала ,,ваљку“

11.02.2023. 20:37 20:44

БЕОГРАД: Фудбалери Младости ГАТ забележили су историјску победу а Партизана историјски пораз у Суперлиги.

Гости из Новог Сада одиграли су одличну утакмицу и до ногу потукли фаворизоване црно-беле. Шамар, који ће сви у Хумској, као и њихови навијачи дуго памтити!

Ношени победом над Напретком и жељом да остану близу Црвене звезде на табели фудбалери Партизана ушли су у меч са Новосађанима.

Али, чини се да су то претерано ношалантно урадили за шта су сурово кажњени већ у првих једанаест минута. Губили су црно-бели лопте на средини терена, реаговали очајно у одбрани што су искористили Гал и Дал Бело. Обојица су се у стрелце уписали после грешака Светозара Марковића и то на прилично ефектан начин: пласиравши лопту поред немоћног Поповића.

Младост Гат је била све оно што Партизан није, у првом полувремену: одлучна, дисплинована екипа, која зна шта хоће. Екипа Љубомира Ристовског је тактички сјајно стајала на терену, покривала простор испред свог гола и Београђани против тога ништа нису могли да ураде. Били су принуђени на споре, предводљиве акције, које су лако ,,решавали“ Новосађани. Једину какву-такву прилику за Партизан имао је Урошевић али је на другој стативи шутирао поред гола.

Покушао је ,,ваљак“ да се наметне почетком наставка, али је брзо доживео нови нокаут. Скривили су црно-бели једнаестерац а сигуран са беле тачке био Максимовић.

Мало потом могли су Београђани да приме још један погодак али су се гости у одсудном тренутку спетљали. Међутим, невероватних 0:4 поставио је Митуљикић, искосристивши, на првој стативи, лошу реакцију одбране црно-белих. У 67. минуту Београђани су били близу поготка али је Мениг погодио стативу.

Потом је, након соло продора, покушао и Баждар и био замало непрецизан.

Остало је 0:4, пред прву утакмицу црно-белих у шеснаестини финала Лиге конференције.

И. Лазаревић

Партизан – Младост ГАТ 0:4 (0:2)

БЕОГРАД: стадион Партизана, гледалаца: 3.000. Судија: Остраћанин (Краљево). Стрелци: Гал у 4, Дал Бело у 11, Максимовић (из пенала) у 54. и Митуљикић у 57. минуту.

Жути картони: Живковић, Фејса (Партизан) а Дал Бело, Милојевић, Митуљикић (Младост).

ПАРТИЗАН: Поповић 6, Живковић 5, Саничанин 5, Марковић 5, Урошевић 5, Пантић 5 (Мениг 5,5), Андраде 5 (Дијабате 5), Natho 5,5 , Павловић 5 (Фејса), Рикардо 5, Баждар 5,5.

МЛАДОСТ ГАТ: Милојевић 6, Илић 7,5, Ћосић 7,5, Гал 8 (Мандић 6), Хекман 7,5, Јанковић 7,5, Дал Бело 8 (Марковић 6), Максимовић 8, Денић 7,5 (Бјелош), Милић 8 (Видаков 6), Митуљикић 8 (Бабић).