Superliga: Fudbaleri Mladosti GAT održali čas fudbala ,,valjku“

11.02.2023. 20:37 20:44

BEOGRAD: Fudbaleri Mladosti GAT zabeležili su istorijsku pobedu a Partizana istorijski poraz u Superligi.

Gosti iz Novog Sada odigrali su odličnu utakmicu i do nogu potukli favorizovane crno-bele. Šamar, koji će svi u Humskoj, kao i njihovi navijači dugo pamtiti!

Nošeni pobedom nad Napretkom i željom da ostanu blizu Crvene zvezde na tabeli fudbaleri Partizana ušli su u meč sa Novosađanima.

Ali, čini se da su to preterano nošalantno uradili za šta su surovo kažnjeni već u prvih jedanaest minuta. Gubili su crno-beli lopte na sredini terena, reagovali očajno u odbrani što su iskoristili Gal i Dal Belo. Obojica su se u strelce upisali posle grešaka Svetozara Markovića i to na prilično efektan način: plasiravši loptu pored nemoćnog Popovića.

Mladost Gat je bila sve ono što Partizan nije, u prvom poluvremenu: odlučna, displinovana ekipa, koja zna šta hoće. Ekipa Ljubomira Ristovskog je taktički sjajno stajala na terenu, pokrivala prostor ispred svog gola i Beograđani protiv toga ništa nisu mogli da urade. Bili su prinuđeni na spore, predvodljive akcije, koje su lako ,,rešavali“ Novosađani. Jedinu kakvu-takvu priliku za Partizan imao je Urošević ali je na drugoj stativi šutirao pored gola.

Pokušao je ,,valjak“ da se nametne početkom nastavka, ali je brzo doživeo novi nokaut. Skrivili su crno-beli jednaesterac a siguran sa bele tačke bio Maksimović.

Malo potom mogli su Beograđani da prime još jedan pogodak ali su se gosti u odsudnom trenutku spetljali. Međutim, neverovatnih 0:4 postavio je Mituljikić, iskosristivši, na prvoj stativi, lošu reakciju odbrane crno-belih. U 67. minutu Beograđani su bili blizu pogotka ali je Menig pogodio stativu.

Potom je, nakon solo prodora, pokušao i Baždar i bio zamalo neprecizan.

Ostalo je 0:4, pred prvu utakmicu crno-belih u šesnaestini finala Lige konferencije.

I. Lazarević

Partizan – Mladost GAT 0:4 (0:2)

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca: 3.000. Sudija: Ostraćanin (Kraljevo). Strelci: Gal u 4, Dal Belo u 11, Maksimović (iz penala) u 54. i Mituljikić u 57. minutu.

Žuti kartoni: Živković, Fejsa (Partizan) a Dal Belo, Milojević, Mituljikić (Mladost).

PARTIZAN: Popović 6, Živković 5, Saničanin 5, Marković 5, Urošević 5, Pantić 5 (Menig 5,5), Andrade 5 (Dijabate 5), Natho 5,5 , Pavlović 5 (Fejsa), Rikardo 5, Baždar 5,5.

MLADOST GAT: Milojević 6, Ilić 7,5, Ćosić 7,5, Gal 8 (Mandić 6), Hekman 7,5, Janković 7,5, Dal Belo 8 (Marković 6), Maksimović 8, Denić 7,5 (Bjeloš), Milić 8 (Vidakov 6), Mituljikić 8 (Babić).