108.1722

ОПШТИНСКА ЛИГА БАЧКА ПАЛАНКА: Аутогол одлучио победника

12.10.2022. 17:59 18:01

Борац (В) - Кривањ 0:2 (0:0)

ВИЗИЋ: Игралиште Борац, гледалаца 100, судија Малић (Бачка Паланка). Стрелци: Петковић у 65. (аутогол) и Павлов у 90. минуту (из пенала). Жути картони: Шмитран, Н. Арбутовић, Фабри, Петковић, Комад (Борац), А. Стрехарски, М. Стрехарски, Кончар (Кривањ).

БОРАЦ: Дејан Шмитран, Грозница (Нинковић), Н. Арбутовић (Покрајац), Миљевић, О. Међедовић, Петковић, Лукић, Лукач, Комад (М. Арбутовић), Фабри (Требовац), Варечко (Миклушев).

КРИВАЊ: Нађ, Алексић, А. Стрехарски, Карачоњи (Кончар), Павлов, Спасић, М. Стрехарски, Хашка, Крстић, Алекси, Гајић.

Ривали су одиграли праву првенствену утакмицу. Виђена је добра игра домаћина, виђено је доста шанси, дуела, акција и  један аутогол Петковића, који је одлучио засигурно коначног победника, и у самом финишу пенал за госте. Павлов је био сигуран са беле тачке.

М. Коменић

Младост (МБ) - Бачки хајдук 0:1 (0:0)

МАЛИ БАЧ: Игралиште Младости, гледалаца 120, судија Бојанић (Бачка Паланка). Стрелац: Д. Николић у 76. минуту. Жути картони: Стефановић (Младост), Емић, Штрбац, И. Јановић, Д. Николић, Трифкановић (Бачки хајдук).

МЛАДОСТ: Хлебец, С. Ђукић, Младеновић (Добре), Н. Ђукић, Димитрић (Шкорић), Штрбац (Косовац), Загорчић, Трусина (Матић), Стефановић (Грубјешић), Модринић, Агбаба.

БАЧКИ ХАЈДУК: Јагодић (Реџић), Владислав, Емић, Бојић (М. Јановић), Штрбац, Трифкановић, Марјанов (Малишић), Дринић, Д. Николић, Ишаковић (И. Јановић), Т. Николић.

Домаћини су могли боље проћи, али, нису искориостили неколико прилика. Гости су казнили те домаће проимашаје и Д. Николић  је у право време постигао гол за госте, који је на крају био победнички.

А. Ђукић

Бачка (Д)  -Лабудњача 5:0 (1:0)

ДЕСПОТОВО: Игралиште Бачке, гледалаца 100, судија Илинчић (Нови Сад). Стрелци: Лешков у 45. и 89. (из пенала), Бајац у 63. и Сантрач у 77. и 88.  минуту.Жути картони: Лакић, Ј. Будић (Бачка).

БАЧКА: Дукић, Парошки, Лакић, Ј. Будић, Малетин, Грујић, Шимун, Капетанов, Лешков, Бајац, Сантрач, Гајић (Милић).

ЛАБУДЊАЧА: С. Петровић, Ушћумлић (Р. Станковић), Петковић, Мрђанов, Девић, Вулетић, Лукић, Драган Петровић, Кекоц (Зорић), Лутров (Стефановић), Росић (Перић).

Само до 45. минута, гости су били равноправан ривал, онда су дозволили Деспотовчанима да поведу. Стрелац водећег гола за домаћине био је Лешков, касније у финишу утакмице био је стрелац и с пенала.У наставку, гостујућа одбрана још четири пута погрешила.

Д. Крунић

Кулпин - Славија (П) 1:0 (1:0)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца 100, судија Милешевић (Бачка Паланка). Стрелац: П. Мрђан у 40.  минуту (из пенала). Жути картони: Блашћанин, М. Илић, П. Мрђан, Г. Илић, Хашка, Вуковић на клупи (Кулпин), Вулин (Славија). Црвени картон: Тројановић (Кулпин).

КУЛПИН: Блашћанин, Хашка, Лучановић, М. Илић, Царић (Г. Илић), Николић (С. Зеленак), Занфировић, Драгољевић, Тројановић, Новаковић (Сурла).

СЛАВИЈА: Вулин, Николић, Кхта, Милан Грња, Марко Грња, Заскалицки, Белехрадски, Петровић, Ђурић, Кирти, Белањи (Бабић).

Виђен је мушки, чврст и  веома борбен и динамичан фудбал. Виђено је седам жутих и један црвени картон. У доста равноправној игри, у првом полувремену, домаћини решили меч. Стрелац с пенала био је П. Менђан. У наставку гости су били бољи, али нису успели да изједначе. Р. Брња

Нештин - Стари град 3:1 (1:0)

НЕШТИН: Игралиште Нештина, гледалаца 150, судија Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Ахметовић у 12, Радовић у 64. и С. Ћулибрк у 80. за Нештин, а Гашић у 85. минуту (аутогол) за Стари град. Жути картони: В. Ђуришић, Максић (Стари град).

НЕШТИН: Гашић, Валентик (Иконић), Радовић, Сич (Катанић), Пуделка, С. Ћулибрк, Л. Божин, Ахметовић, Матић, Увачек (борић), Вукмировић.

СТАРИ ГРАД: Мориц, Бјелош, Шкорић, Рибарски, Павловић (Чубрило), Пајкановић, Максић, В. Ђуришић (Лучић), Н. Ђуришић, Балиновић (Узуров), Тури.

Одлични домаћини, лакше него што се очекивло, дошли су до бодова. А, на крају да је било мало спортске среће могли су да славе и убедљивије.

А. Василић

Војводина - Маглић 2:0 (1:0)

ТОВАРИШЕВО: Игралиште Војводине, гледалаца 120, судија Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Т. Николић у 40. (из пенала) и Љ. Јованов у 89. минуту. Жути картони: Т. Николић, Цвијић, Д. Николић (Војводина), О. Стјепановић, Стаменковић (Маглић).

ВОЈВОДИНА: Васа Бугарски, Л. Бугарски, Веселин Бугарски (Д. Ранисављев), Т. Николић, Цвијић, Милованов, М. Ранисављев, М. Јованов (С. Јованов), Љ. Јованов, Вучић, Д. Николић (Башић).

МАГЛИЋ: Гајић, Тадић, Мркоњић, О. Стјепановић, Јокић, Прерадовић, Стаменковић, Ђордан, Убипарип, Туцић, Милановић.

Била је то занимљива игра.Било је прилика на обе стране, али, само су се домаћин уписали у стрелце. .Гости су покушали да поравнају резултат, имали су неколико опасних напада, али нису успели.

С. Стојисављевић

ВИЗИЋ: Борац - Кривањ 0:2, МАЛИ БАЧ: Младост - Бачки хајдук 0:1, ТОВАРИШЕВО: Војводина - Маглић 2:0, КУЛПИН: Кулпин - Славија (П) 1:0, ДЕСПОТОВО: Бачка - Лабудњача 5:0, НЕШТИН: Нештин - Стари град 3:1. Славија из Бођана је била слободна.

1. Славија (П)   8      7      0      1      24:3  21

2. Кривањ 7      6      0      1      30:9  18

3. Кулпин  7      6      0      1      25:7  18

4. Војводина (Т) 7      6      0      1      17:7  18

5. Бачка (Д)      7      4      1      2      20:10        13

6. Маглић  8      4      0      4      20:16        12

7. Бачки хајдук 7      3      0      4      15:18        9

8. Нештин 7      3      0      4      11:14        9