OPŠTINSKA LIGA BAČKA PALANKA: Autogol odlučio pobednika

12.10.2022. 17:59 18:01

Borac (V) - Krivanj 0:2 (0:0)

VIZIĆ: Igralište Borac, gledalaca 100, sudija Malić (Bačka Palanka). Strelci: Petković u 65. (autogol) i Pavlov u 90. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Šmitran, N. Arbutović, Fabri, Petković, Komad (Borac), A. Streharski, M. Streharski, Končar (Krivanj).

BORAC: Dejan Šmitran, Groznica (Ninković), N. Arbutović (Pokrajac), Miljević, O. Međedović, Petković, Lukić, Lukač, Komad (M. Arbutović), Fabri (Trebovac), Varečko (Miklušev).

KRIVANJ: Nađ, Aleksić, A. Streharski, Karačonji (Končar), Pavlov, Spasić, M. Streharski, Haška, Krstić, Aleksi, Gajić.

Rivali su odigrali pravu prvenstvenu utakmicu. Viđena je dobra igra domaćina, viđeno je dosta šansi, duela, akcija i  jedan autogol Petkovića, koji je odlučio zasigurno konačnog pobednika, i u samom finišu penal za goste. Pavlov je bio siguran sa bele tačke.

M. Komenić

Mladost (MB) - Bački hajduk 0:1 (0:0)

MALI BAČ: Igralište Mladosti, gledalaca 120, sudija Bojanić (Bačka Palanka). Strelac: D. Nikolić u 76. minutu. Žuti kartoni: Stefanović (Mladost), Emić, Štrbac, I. Janović, D. Nikolić, Trifkanović (Bački hajduk).

MLADOST: Hlebec, S. Đukić, Mladenović (Dobre), N. Đukić, Dimitrić (Škorić), Štrbac (Kosovac), Zagorčić, Trusina (Matić), Stefanović (Grubješić), Modrinić, Agbaba.

BAČKI HAJDUK: Jagodić (Redžić), Vladislav, Emić, Bojić (M. Janović), Štrbac, Trifkanović, Marjanov (Mališić), Drinić, D. Nikolić, Išaković (I. Janović), T. Nikolić.

Domaćini su mogli bolje proći, ali, nisu iskoriostili nekoliko prilika. Gosti su kaznili te domaće proimašaje i D. Nikolić  je u pravo vreme postigao gol za goste, koji je na kraju bio pobednički.

A. Đukić

Bačka (D)  -Labudnjača 5:0 (1:0)

DESPOTOVO: Igralište Bačke, gledalaca 100, sudija Ilinčić (Novi Sad). Strelci: Leškov u 45. i 89. (iz penala), Bajac u 63. i Santrač u 77. i 88.  minutu.Žuti kartoni: Lakić, J. Budić (Bačka).

BAČKA: Dukić, Paroški, Lakić, J. Budić, Maletin, Grujić, Šimun, Kapetanov, Leškov, Bajac, Santrač, Gajić (Milić).

LABUDNJAČA: S. Petrović, Ušćumlić (R. Stanković), Petković, Mrđanov, Dević, Vuletić, Lukić, Dragan Petrović, Kekoc (Zorić), Lutrov (Stefanović), Rosić (Perić).

Samo do 45. minuta, gosti su bili ravnopravan rival, onda su dozvolili Despotovčanima da povedu. Strelac vodećeg gola za domaćine bio je Leškov, kasnije u finišu utakmice bio je strelac i s penala.U nastavku, gostujuća odbrana još četiri puta pogrešila.

D. Krunić

Kulpin - Slavija (P) 1:0 (1:0)

KULPIN: Igralište Kulpina, gledalaca 100, sudija Milešević (Bačka Palanka). Strelac: P. Mrđan u 40.  minutu (iz penala). Žuti kartoni: Blašćanin, M. Ilić, P. Mrđan, G. Ilić, Haška, Vuković na klupi (Kulpin), Vulin (Slavija). Crveni karton: Trojanović (Kulpin).

KULPIN: Blašćanin, Haška, Lučanović, M. Ilić, Carić (G. Ilić), Nikolić (S. Zelenak), Zanfirović, Dragoljević, Trojanović, Novaković (Surla).

SLAVIJA: Vulin, Nikolić, Khta, Milan Grnja, Marko Grnja, Zaskalicki, Belehradski, Petrović, Đurić, Kirti, Belanji (Babić).

Viđen je muški, čvrst i  veoma borben i dinamičan fudbal. Viđeno je sedam žutih i jedan crveni karton. U dosta ravnopravnoj igri, u prvom poluvremenu, domaćini rešili meč. Strelac s penala bio je P. Menđan. U nastavku gosti su bili bolji, ali nisu uspeli da izjednače. R. Brnja

Neštin - Stari grad 3:1 (1:0)

NEŠTIN: Igralište Neština, gledalaca 150, sudija Dražić (Bačka Palanka). Strelci: Ahmetović u 12, Radović u 64. i S. Ćulibrk u 80. za Neštin, a Gašić u 85. minutu (autogol) za Stari grad. Žuti kartoni: V. Đurišić, Maksić (Stari grad).

NEŠTIN: Gašić, Valentik (Ikonić), Radović, Sič (Katanić), Pudelka, S. Ćulibrk, L. Božin, Ahmetović, Matić, Uvaček (borić), Vukmirović.

STARI GRAD: Moric, Bjeloš, Škorić, Ribarski, Pavlović (Čubrilo), Pajkanović, Maksić, V. Đurišić (Lučić), N. Đurišić, Balinović (Uzurov), Turi.

Odlični domaćini, lakše nego što se očekivlo, došli su do bodova. A, na kraju da je bilo malo sportske sreće mogli su da slave i ubedljivije.

A. Vasilić

Vojvodina - Maglić 2:0 (1:0)

TOVARIŠEVO: Igralište Vojvodine, gledalaca 120, sudija Dražić (Bačka Palanka). Strelci: T. Nikolić u 40. (iz penala) i LJ. Jovanov u 89. minutu. Žuti kartoni: T. Nikolić, Cvijić, D. Nikolić (Vojvodina), O. Stjepanović, Stamenković (Maglić).

VOJVODINA: Vasa Bugarski, L. Bugarski, Veselin Bugarski (D. Ranisavljev), T. Nikolić, Cvijić, Milovanov, M. Ranisavljev, M. Jovanov (S. Jovanov), LJ. Jovanov, Vučić, D. Nikolić (Bašić).

MAGLIĆ: Gajić, Tadić, Mrkonjić, O. Stjepanović, Jokić, Preradović, Stamenković, Đordan, Ubiparip, Tucić, Milanović.

Bila je to zanimljiva igra.Bilo je prilika na obe strane, ali, samo su se domaćin upisali u strelce. .Gosti su pokušali da poravnaju rezultat, imali su nekoliko opasnih napada, ali nisu uspeli.

S. Stojisavljević

VIZIĆ: Borac - Krivanj 0:2, MALI BAČ: Mladost - Bački hajduk 0:1, TOVARIŠEVO: Vojvodina - Maglić 2:0, KULPIN: Kulpin - Slavija (P) 1:0, DESPOTOVO: Bačka - Labudnjača 5:0, NEŠTIN: Neštin - Stari grad 3:1. Slavija iz Bođana je bila slobodna.

1. Slavija (P)   8      7      0      1      24:3  21

2. Krivanj 7      6      0      1      30:9  18

3. Kulpin  7      6      0      1      25:7  18

4. Vojvodina (T) 7      6      0      1      17:7  18

5. Bačka (D)      7      4      1      2      20:10        13

6. Maglić  8      4      0      4      20:16        12

7. Bački hajduk 7      3      0      4      15:18        9

8. Neštin 7      3      0      4      11:14        9