105.2585

Шпанија преокретом у другом полувремену до полуфинала ЕП

13.09.2022. 19:23 19:24
Извор: freeimages.com

БЕРЛИН:Кошаркашка репрезентација Шпаније пласирала се у полуфинале Европског првенства, пошто је вечерас у Берлину у четвртфиналу победила Финску резултатом 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23).

Најефикаснији у селекцији Шпаније био је Вили Хернангомез, који је постигао 27 поена, док је Хуанчо Хернангомез додао 15, а Дарио Бризуела 14.

У пораженој репрезентацији најбољи је био Лаури Марканен са 28 поена и 11 скокова, док је Микаел Јантунен убацио 18.

Шпанија ће у полуфиналу у петак ЕП играти са победником дуела Немачка - Грчка, који је на програму вечерас од 20.30 сати.

Шпанија је добро почела меч и повела 8:2, али је Финска захваљујући добром шуту за два и три поена прву четвртину добила резултатом 30:19.

Финска је наставила са добром игром и у другој четвртини, а највећу предност су имали у 18. минуту (48:33). Шпанија је у финишу овог дела меча успела да смањи предност, а прво полувреме је завршено вођством Финаца 52:43.

Шпанци су добро кренули на старту треће четвртине, а у 25. минуту су успели да изједначе на 57:57. Шпанија је потом преузела вођство, а у последњу четврту је ушла с вођством од 73:67.

"Црвена фурија" је у већем делу последње четвртине имала вођство од четири до осам поена. Финска је на три минута пре краја имала прилику да изједначи 84:82, али су Шпанци са две тројке стигли до 90:82. Финска у последњих неколико минута није успела да се врати, а Шпанија је увећала предност и заслужено је изборила пласман у полуфинале ЕП.

Сутра ће бити одиграна преостала два меча четвртфинала ЕП, а састаће се Француска - Италија (17.15) и Словенија - Пољска (20.30).

Полуфинала ЕП биће одиграна 16. септембра, а два дана касније су на програму меч за треће место и финале.