105.2585

Српска лига Војводина: Убедљиви Бечејци у дербију

20.08.2022. 20:02 20:03
Извор: В. Јанков/ Први погодак Ненада Кудрића (9)

Гости су први припретили у 19. минуту, али је шутеве, прво Дашића, а онда и Миленковића,голман Бечејаца Миљан Дринчић ефектно одбранио.

Бечеј  – Јединство   4:0 (2:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион, гледалаца: 100. Судија: Мрђа (Панчево) 8. Стрелци: Н. Кудрић у 36. у 44, Томчић у 79. и Ћук у 90+1 минуту. Жути картони:Н. Кудрић, Дабижљевић (ОФК Бечеј 1918). Црвени картон: Вујасин (Јединство).

БЕЧЕЈ: Дринчић 8, Yarić 7,Зељковић 7,5, Ћук 7,5, Бркић 7, Тутњевић 7, Дабижљевић 7 (од 62. Попадић -), Томић 8 (од 83. Марковић -), Дервиши 6 (од 46. Томчић 7,5), Н. Кудрић 8 (од 77. Живановић -), И. Кудрић 7,5.

ЈЕДИНСТВО: Милиновић 7, Михајловић 6 (од 46. Грујић 6), Вукашиновић 6,Кожовић 6, Матовић 6, Живановић 6,5 (од 85. Филиповић -), Шимун 6 (од 77 Грандов), Вујасин 5, Миленковић 6, Пађен 6, Дашић 6,5 (од 72. Цвјетиновић -).

У 30. минуту парирао му је чувар мреже на другој страни Милош Милиновић, јер је одбранио шут са беле тачке капитена Бечејаца Тутњевића. Пре тога је Михајловић оборио у казненом простору Игора Кудрића. На сву срећу, то није оставило трага на моцима са Тисе. У два наврата је Томић асистирао, а Ненад Кудрић погађао. Први пут у 36. минуту ударцем из угла, а други пут правовременим додавањем, а Ненад Кудрић се изборио за повољну позицију и материјализовао је.

Већ на почетку наставка окршаја Бечејаца и Старопазовчана, тачније у 50. минуту, капитен гостију Вујасин је насрнуо на Дабижљевића исудија Неђо Мрђа му је оправдано показао пут у свлачионицу наконтранападе.. Играо се 79.минут, када је виђена најлепша акција на утакмици. Игор Кудрић је по ко зна који пут успешно прошао по левој страни и центрирао,Живановић је повратном лоптом упослио Томчића, а овај да двадесетак метара пласирао у десни голманог угао за 3:0. И када су сви очекивали крај Александар Ћук и сместиолопту у мрежу.

В. Јанков

ХајдукОмладинац 0:0

КУЛА: Стадион „Милан Средановић, гледалаца 250. Судија: елић (Зрењанин). Жути картони: Абрамушић, Брборић и Бабић ( Хајдук), а Стевановић и Иванчевић ( Омладинац).

ХАЈДУК: Симоновић 8, Велковски 6, Плавшић 7, Јовић 7, Абрамушић 7 ( од 90. Дамјановић -), Брборић 6, Бабић 6, Шакић 6, Вуковић 6 ( од 46. Кочиш 6), Масалушић 7 и Матијашевић 7.

ОМЛАДИНАЦ: Кнежевић 7, Тривић 6 ( од 68. Јованов -), Мисић 6, Попадић 6, Миливојевић 7, Миленковић 7, Симоновић 7, Стевановић 8, Суботић 6 ( од 75. Костадиноски -), Биочанин 6 ( од 46. Лежаић 6) и Иванчевић 7. Мировале су мреже у Кули у сусрету који је могао задовољити присутне гледаоце. Домаћин жељан да пред својим навијачима победом овери успех из првог кола, а гост решен да се искупи за премијерни пораз на свом терену. У првих двадесетак минута фудбалери Хајдука конкретнији, више се играло на половини Омладинца, али без изгледнијих прилика за гол. Додуше, Куљани су кивни на судију Белића сматрајући да је у 15. минуту пропустио да досуди пенал , када је Матијашевић са обе руке повучен у казненом простору гостију. Потом гости преузимају иницијативу и пропуштају прилику утакмице. У 31. минуту дупли пас су измењали Иванчевић и Миленковић који у шеснаестерцу Хајдука  у дуелу са Шакићем пада и судија Белић показује на белу тачку. Казнени ударац је извео Миленковић, прочитао је голман Хајдука Симоновић страну у коју ће шутирати, био кратак, али лопта погађа стативу и одбија се у поље. У другом полувремену играло се углавном између два шеснаестерца.

Ђ. Бојанић

Први мај - Динамо 1:1 (0:0)

РУМА: Стадион Првог маја, гледалаца 200, судија Бачановић (Сомбор).Стрелци: Вучетић у 87. за Први мај, Стојановски у 90. минуту за Динамо. Жути картони: Вукановић, Јаћимовић, Маринковић  (Први мај), Илић, Блажић, тренер Мрђа, Колоцко, Ахчин (Динамо).Црвени картон: Илић (Динамо).

ПРВИ МАЈ: Станковић 7, Вукановић 7, Радовић 7 Савић), Вучетић 7, Јаћимовић 7, Николић 7 (Којић), Цветковић 7 (Угрица 7), Бобар 7 (Маринковић),  Божовић 7 (Шуман), Грбовић 7, Џибрић 7.

ДИНАМО: Богуновић 7, Колоцко 7, Илић 6, Блажић 7, Чучак 6 (Милинковић), Ахчин 7, Петровић 7 (Станковић), Марковић 7 (Вучинић), Милојевић 7 (Јанић), Јанкулов 7, Стојановски 7.

У првом полувремену гледаоци су видели лепу утакмицу.Али, правих шанси да се угрозе голмани Станковић и Богуновић, није било.Углавном, ривали, су главну борбу водили на средини игралишта.

У наставку, домаћини, доста конкретнији.Али, прву, праву шансу пропустили су гости. Петровић је са седам метара пребацио лопту преко пречке. Нешто касније Угрица, је за домаће, прокоцкао лепу шансу из слобоног ударца. Са 22 метра покушао је голмана гостију Богуновића да нађе у раскораку, али се овај није дао изненадити. После тога и Бобар, је имао шансу да домаћини дођу у вођство.Али, и он није имао среће.Лопта је завршила на пречки.

Ипак, у финишу утакмице, после грешке гостујуће одбране, на другој стативи, био је сам Вучетић, и лако је затресао гостујућу мрежу.Али не задуго, сада грешку домаће, користи  Стојановски, и поравнава резултат.