Srpska liga Vojvodina: Ubedljivi Bečejci u derbiju

20.08.2022. 20:02 20:03
Izvor: V. Jankov/ Prvi pogodak Nenada Kudrića (9)

Gosti su prvi pripretili u 19. minutu, ali je šuteve, prvo Dašića, a onda i Milenkovića,golman Bečejaca Miljan Drinčić efektno odbranio.

Bečej  – Jedinstvo   4:0 (2:0)

BEČEJ: Gradski stadion, gledalaca: 100. Sudija: Mrđa (Pančevo) 8. Strelci: N. Kudrić u 36. u 44, Tomčić u 79. i Ćuk u 90 1 minutu. Žuti kartoni:N. Kudrić, Dabižljević (OFK Bečej 1918). Crveni karton: Vujasin (Jedinstvo).

BEČEJ: Drinčić 8, Yarić 7,Zeljković 7,5, Ćuk 7,5, Brkić 7, Tutnjević 7, Dabižljević 7 (od 62. Popadić -), Tomić 8 (od 83. Marković -), Derviši 6 (od 46. Tomčić 7,5), N. Kudrić 8 (od 77. Živanović -), I. Kudrić 7,5.

JEDINSTVO: Milinović 7, Mihajlović 6 (od 46. Grujić 6), Vukašinović 6,Kožović 6, Matović 6, Živanović 6,5 (od 85. Filipović -), Šimun 6 (od 77 Grandov), Vujasin 5, Milenković 6, Pađen 6, Dašić 6,5 (od 72. Cvjetinović -).

U 30. minutu parirao mu je čuvar mreže na drugoj strani Miloš Milinović, jer je odbranio šut sa bele tačke kapitena Bečejaca Tutnjevića. Pre toga je Mihajlović oborio u kaznenom prostoru Igora Kudrića. Na svu sreću, to nije ostavilo traga na mocima sa Tise. U dva navrata je Tomić asistirao, a Nenad Kudrić pogađao. Prvi put u 36. minutu udarcem iz ugla, a drugi put pravovremenim dodavanjem, a Nenad Kudrić se izborio za povoljnu poziciju i materijalizovao je.

Već na početku nastavka okršaja Bečejaca i Staropazovčana, tačnije u 50. minutu, kapiten gostiju Vujasin je nasrnuo na Dabižljevića isudija Neđo Mrđa mu je opravdano pokazao put u svlačionicu nakontranapade.. Igrao se 79.minut, kada je viđena najlepša akcija na utakmici. Igor Kudrić je po ko zna koji put uspešno prošao po levoj strani i centrirao,Živanović je povratnom loptom uposlio Tomčića, a ovaj da dvadesetak metara plasirao u desni golmanog ugao za 3:0. I kada su svi očekivali kraj Aleksandar Ćuk i smestioloptu u mrežu.

V. Jankov

HajdukOmladinac 0:0

KULA: Stadion „Milan Sredanović, gledalaca 250. Sudija: elić (Zrenjanin). Žuti kartoni: Abramušić, Brborić i Babić ( Hajduk), a Stevanović i Ivančević ( Omladinac).

HAJDUK: Simonović 8, Velkovski 6, Plavšić 7, Jović 7, Abramušić 7 ( od 90. Damjanović -), Brborić 6, Babić 6, Šakić 6, Vuković 6 ( od 46. Kočiš 6), Masalušić 7 i Matijašević 7.

OMLADINAC: Knežević 7, Trivić 6 ( od 68. Jovanov -), Misić 6, Popadić 6, Milivojević 7, Milenković 7, Simonović 7, Stevanović 8, Subotić 6 ( od 75. Kostadinoski -), Biočanin 6 ( od 46. Ležaić 6) i Ivančević 7. Mirovale su mreže u Kuli u susretu koji je mogao zadovoljiti prisutne gledaoce. Domaćin željan da pred svojim navijačima pobedom overi uspeh iz prvog kola, a gost rešen da se iskupi za premijerni poraz na svom terenu. U prvih dvadesetak minuta fudbaleri Hajduka konkretniji, više se igralo na polovini Omladinca, ali bez izglednijih prilika za gol. Doduše, Kuljani su kivni na sudiju Belića smatrajući da je u 15. minutu propustio da dosudi penal , kada je Matijašević sa obe ruke povučen u kaznenom prostoru gostiju. Potom gosti preuzimaju inicijativu i propuštaju priliku utakmice. U 31. minutu dupli pas su izmenjali Ivančević i Milenković koji u šesnaestercu Hajduka  u duelu sa Šakićem pada i sudija Belić pokazuje na belu tačku. Kazneni udarac je izveo Milenković, pročitao je golman Hajduka Simonović stranu u koju će šutirati, bio kratak, ali lopta pogađa stativu i odbija se u polje. U drugom poluvremenu igralo se uglavnom između dva šesnaesterca.

Đ. Bojanić

Prvi maj - Dinamo 1:1 (0:0)

RUMA: Stadion Prvog maja, gledalaca 200, sudija Bačanović (Sombor).Strelci: Vučetić u 87. za Prvi maj, Stojanovski u 90. minutu za Dinamo. Žuti kartoni: Vukanović, Jaćimović, Marinković  (Prvi maj), Ilić, Blažić, trener Mrđa, Kolocko, Ahčin (Dinamo).Crveni karton: Ilić (Dinamo).

PRVI MAJ: Stanković 7, Vukanović 7, Radović 7 Savić), Vučetić 7, Jaćimović 7, Nikolić 7 (Kojić), Cvetković 7 (Ugrica 7), Bobar 7 (Marinković),  Božović 7 (Šuman), Grbović 7, Džibrić 7.

DINAMO: Bogunović 7, Kolocko 7, Ilić 6, Blažić 7, Čučak 6 (Milinković), Ahčin 7, Petrović 7 (Stanković), Marković 7 (Vučinić), Milojević 7 (Janić), Jankulov 7, Stojanovski 7.

U prvom poluvremenu gledaoci su videli lepu utakmicu.Ali, pravih šansi da se ugroze golmani Stanković i Bogunović, nije bilo.Uglavnom, rivali, su glavnu borbu vodili na sredini igrališta.

U nastavku, domaćini, dosta konkretniji.Ali, prvu, pravu šansu propustili su gosti. Petrović je sa sedam metara prebacio loptu preko prečke. Nešto kasnije Ugrica, je za domaće, prokockao lepu šansu iz slobonog udarca. Sa 22 metra pokušao je golmana gostiju Bogunovića da nađe u raskoraku, ali se ovaj nije dao iznenaditi. Posle toga i Bobar, je imao šansu da domaćini dođu u vođstvo.Ali, i on nije imao sreće.Lopta je završila na prečki.

Ipak, u finišu utakmice, posle greške gostujuće odbrane, na drugoj stativi, bio je sam Vučetić, i lako je zatresao gostujuću mrežu.Ali ne zadugo, sada grešku domaće, koristi  Stojanovski, i poravnava rezultat.