117.0955
104.8397

Суперлига Србије: Реванш Сурдуличана с каматом

15.02.2022. 08:53 08:54

Када играчи једног клуба не упуте ни један шут у оквир противничког гола, тада је и логичан скор какав су доживели Суботичани у сусрету са гостима из Сурдулице.

Први конкретан покушај према супарничком голу извео је Срећковић у 11. минуту. Шутирао је покрај стативе, са десетак метара искоса са десне стране. Прихватимо ли његов шут у празно из врло неповољне позиције као изнуђено решење, без могућности за срећнију завршницу, Милошевићев промашај у 27. минуту вредан је уздаха његових саиграча и навијача Спартака. Срећковић, Јездимировић и Видаковић су, уз десну аут линију, тражили позицију за центаршут у 16-ерац Радника, где је бек Суботичана Милошевић лоше главом прихватио лопту, изнеђу двојице знатно виших Сурдуличана, усмеривши је поред гола.

Време до краја полувремена Радник је нанизао неколико прилика за утисак о бољем партнеру у том делу игре и за резултатску предност у 36. минуту. Дуроњић је центрирао с левог крила, Бједов је раменом, испред голмана Дубљанина, спустио лопту на ногу Лукићу који ју је проследио у гол, док су домаћи рекламирали прекршај, прецизније играње Бједова руком. Пред паузу, гости су имали још две шансе у два минута. Најпре је Дубљанић одлично реаговао, после Медићевог играња главом из непосредне близине, да би Богићевић у последњем минуту спречио Бједова да не изађе с лоптом један на један са голманом Спартака.

У другом полувремену, уз општи утисак да су гости прекидима и одуговлачењем времена, поред бескрајно немаштовитих Суботичана,  успешно чували минимално вођство, да би у последњем минуту Митошевић одлично реаговао на повратну лопту од Хоџића за 2:0, што је био и коначан резултат утакмице.

Спартак Ждрепчева крвРадник 0:2  (0:1)

СУБОТИЦА: Градски стадион, гледалаца 200, судија: Станко Остраћанин (Краљево), стрелци: Лукић у 36. и Митошевић у 90. минуту, жути картони: Шимура, Милошевић, Рајовић (Спартак), Димитров (Радник).

СПАРТАК: Дубљанић 6, Шимура 5, Богићевић 6, Срећковић 5 (од 76. мин. Рајовић), Николић 5, Милошевић 5, Видаковић 5 (од 76. мин. Рошевић), Јездимировић 6, Михајловић 5 (од 46. мин. Туфегџић 5), Филиповић 5 (од 46. мин. Остојић 5), Бијеловић 5.

РАДНИК: Ранђеловић -, Хоџић 6, Јокић 6, Радмановић 6, Лукић 7 (од 58. мин. Петровић), Дуроњић 6 (од 65. мин. Бабић), Медић 6 (од 83. мин. Орешчанин), Бједов 6 (од 65. мин. Димитров), Митошевић 7, Стојановић 6, Спасић 6.