Superliga Srbije: Revanš Surduličana s kamatom

15.02.2022. 08:53 08:54

Kada igrači jednog kluba ne upute ni jedan šut u okvir protivničkog gola, tada je i logičan skor kakav su doživeli Subotičani u susretu sa gostima iz Surdulice.

Prvi konkretan pokušaj prema suparničkom golu izveo je Srećković u 11. minutu. Šutirao je pokraj stative, sa desetak metara iskosa sa desne strane. Prihvatimo li njegov šut u prazno iz vrlo nepovoljne pozicije kao iznuđeno rešenje, bez mogućnosti za srećniju završnicu, Miloševićev promašaj u 27. minutu vredan je uzdaha njegovih saigrača i navijača Spartaka. Srećković, Jezdimirović i Vidaković su, uz desnu aut liniju, tražili poziciju za centaršut u 16-erac Radnika, gde je bek Subotičana Milošević loše glavom prihvatio loptu, izneđu dvojice znatno viših Surduličana, usmerivši je pored gola.

Vreme do kraja poluvremena Radnik je nanizao nekoliko prilika za utisak o boljem partneru u tom delu igre i za rezultatsku prednost u 36. minutu. Duronjić je centrirao s levog krila, Bjedov je ramenom, ispred golmana Dubljanina, spustio loptu na nogu Lukiću koji ju je prosledio u gol, dok su domaći reklamirali prekršaj, preciznije igranje Bjedova rukom. Pred pauzu, gosti su imali još dve šanse u dva minuta. Najpre je Dubljanić odlično reagovao, posle Medićevog igranja glavom iz neposredne blizine, da bi Bogićević u poslednjem minutu sprečio Bjedova da ne izađe s loptom jedan na jedan sa golmanom Spartaka.

U drugom poluvremenu, uz opšti utisak da su gosti prekidima i odugovlačenjem vremena, pored beskrajno nemaštovitih Subotičana,  uspešno čuvali minimalno vođstvo, da bi u poslednjem minutu Mitošević odlično reagovao na povratnu loptu od Hodžića za 2:0, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Spartak Ždrepčeva krvRadnik 0:2  (0:1)

SUBOTICA: Gradski stadion, gledalaca 200, sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo), strelci: Lukić u 36. i Mitošević u 90. minutu, žuti kartoni: Šimura, Milošević, Rajović (Spartak), Dimitrov (Radnik).

SPARTAK: Dubljanić 6, Šimura 5, Bogićević 6, Srećković 5 (od 76. min. Rajović), Nikolić 5, Milošević 5, Vidaković 5 (od 76. min. Rošević), Jezdimirović 6, Mihajlović 5 (od 46. min. Tufegdžić 5), Filipović 5 (od 46. min. Ostojić 5), Bijelović 5.

RADNIK: Ranđelović -, Hodžić 6, Jokić 6, Radmanović 6, Lukić 7 (od 58. min. Petrović), Duronjić 6 (od 65. min. Babić), Medić 6 (od 83. min. Oreščanin), Bjedov 6 (od 65. min. Dimitrov), Mitošević 7, Stojanović 6, Spasić 6.