104.8397

Одбојкаши Воше одолели Крагујевчанима; шеста победа у Суперлиги

20.11.2021. 19:12 19:16

КРАГУЈЕВАЦ: Важан тријумф уписали су одбојкаши Војводине НС семе савладавши Раднички у осмом колу Суперлиге.

У дуелу две екипе које су до тада имале исти скор (5-2), Новосађани су одолели налетима домаћина, одлично су се подигли после губитка другог сета, а Крагујевчани су се показали да ће и ове сезоне бити тврд орах и опасан противник. Била је ово, као што су се и надали црвено-бели, одлична провера и увертира за први полуфинални сусрет Купа Србије, који их следеће седмице очекује против Партизана.

Војводина је успела да поведе 0:1 може се рећи „на мишиће“. У сету пуном преокрета, добро је почела, имала је пет поена вишка, али је домаћин полако крчио пут ка преокрету. У изједначеном надигравању, које је уследило, црвено-белима је било потребно времена да поново дођу у вођство, а Раднички је још једном припретио у завршиници, мада је Парапунов реализовао другу сет лопту за 25:23 и Воша се провукла до 1:0. У наставку јој се грешке, међутим, нису праштале, а било их је. Повела је само на кратко, да би редом поклањала поене ривалу, који је уз добар блок направио серију 5-0 за 15:11 и до краја није испуштао вођство. Тренер Воше, Слободан Бошкан пробао је изменама да тргне екипу, али губитак сета био је неминован – 1:1.

Ретко који противник може истим ритмом да парира све време шампиону, па је то био случај и са Крагујевчанима. Чим су Новосађани свели грешке на минимум, поправили одбрану и били сигурнији на сервису, домаћин није имао шансе. То је наговештено већ почетком трећег сета када је Воша имала 5:12, а потом је у потпуности доминирала и дотукла Раднички, којем је препустила само девет поена – 1:2. Могао је дуел да уђе и у пети сет, јер су се борбени Крагујевчани у четвртој деоници враћали из заостатка и на почетку, а потом и у финишу. Изгледало је да су Новосађани сломили отпор ривала пошто су имали 16:21, али је домаћин био решен да закомпликује ствари. Шампион је овај тежак дуел завршио тек у маратонској завршници када је са коначних 30:32 дошао до важне победе.

К. Б.

Раднички – Војводина НС семе 1:3 (23:25, 25:17, 9:25, 30:32)

КРАГУЈЕВАЦ: СХ Језеро, гледалаца: 100, судије: Баланџић (Београд), Радовановић (С. Паланка).

РАДНИЧКИ: Антић, Иванковић 1, Видовић 1, Пантовић (либеро 2), Вукмировић 1, Копривица 9, Милутиновић 3, Рикардо 4, Матић 9, Радевић, Мајсторовић (либеро 1), Ковач 3, Арим 4.

ВОЈВОДИНА: Симић 9, Л. Чубрило 2, Бајандић 7, Вујовић 1, Зечевић, Негић (либеро 1), Рудић 1, Н. Чубрило 4, Мишковић (либеро 2), Вилимановић, Парапунов 18, Мехић 4, Бошњак.