Odbojkaši Voše odoleli Kragujevčanima; šesta pobeda u Superligi

20.11.2021. 19:12 19:16

KRAGUJEVAC: Važan trijumf upisali su odbojkaši Vojvodine NS seme savladavši Radnički u osmom kolu Superlige.

U duelu dve ekipe koje su do tada imale isti skor (5-2), Novosađani su odoleli naletima domaćina, odlično su se podigli posle gubitka drugog seta, a Kragujevčani su se pokazali da će i ove sezone biti tvrd orah i opasan protivnik. Bila je ovo, kao što su se i nadali crveno-beli, odlična provera i uvertira za prvi polufinalni susret Kupa Srbije, koji ih sledeće sedmice očekuje protiv Partizana.

Vojvodina je uspela da povede 0:1 može se reći „na mišiće“. U setu punom preokreta, dobro je počela, imala je pet poena viška, ali je domaćin polako krčio put ka preokretu. U izjednačenom nadigravanju, koje je usledilo, crveno-belima je bilo potrebno vremena da ponovo dođu u vođstvo, a Radnički je još jednom pripretio u završinici, mada je Parapunov realizovao drugu set loptu za 25:23 i Voša se provukla do 1:0. U nastavku joj se greške, međutim, nisu praštale, a bilo ih je. Povela je samo na kratko, da bi redom poklanjala poene rivalu, koji je uz dobar blok napravio seriju 5-0 za 15:11 i do kraja nije ispuštao vođstvo. Trener Voše, Slobodan Boškan probao je izmenama da trgne ekipu, ali gubitak seta bio je neminovan – 1:1.

Retko koji protivnik može istim ritmom da parira sve vreme šampionu, pa je to bio slučaj i sa Kragujevčanima. Čim su Novosađani sveli greške na minimum, popravili odbranu i bili sigurniji na servisu, domaćin nije imao šanse. To je nagovešteno već početkom trećeg seta kada je Voša imala 5:12, a potom je u potpunosti dominirala i dotukla Radnički, kojem je prepustila samo devet poena – 1:2. Mogao je duel da uđe i u peti set, jer su se borbeni Kragujevčani u četvrtoj deonici vraćali iz zaostatka i na početku, a potom i u finišu. Izgledalo je da su Novosađani slomili otpor rivala pošto su imali 16:21, ali je domaćin bio rešen da zakomplikuje stvari. Šampion je ovaj težak duel završio tek u maratonskoj završnici kada je sa konačnih 30:32 došao do važne pobede.

K. B.

Radnički – Vojvodina NS seme 1:3 (23:25, 25:17, 9:25, 30:32)

KRAGUJEVAC: SH Jezero, gledalaca: 100, sudije: Balandžić (Beograd), Radovanović (S. Palanka).

RADNIČKI: Antić, Ivanković 1, Vidović 1, Pantović (libero 2), Vukmirović 1, Koprivica 9, Milutinović 3, Rikardo 4, Matić 9, Radević, Majstorović (libero 1), Kovač 3, Arim 4.

VOJVODINA: Simić 9, L. Čubrilo 2, Bajandić 7, Vujović 1, Zečević, Negić (libero 1), Rudić 1, N. Čubrilo 4, Mišković (libero 2), Vilimanović, Parapunov 18, Mehić 4, Bošnjak.