108.1722

Сомборска лига: Ратковчани лако до бодова

01.09.2021. 11:26 11:29

Русин - Раднички (Р) 0:4 (0:2)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште  Русина, гледалаца 100, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Дакић у 17. Гуглета у 35. В. Вујовић у 59. (аутогол) и М. Кесић у 81. минуту. Жути картони: Тома, Ћернок (Русин), В. Ђокић, Милуновић (Раднички). Црвени картон: Црњански (резервни играч Раднички).

РУСИН: Кронић 7, Тома 7, Холик 6, Лачужанин 6, В. Вујовић 5, С. Вујовић 6, Чернок 6 (Брнаковић 6), Малацко 7, Кулић 6, Сушић 6, Ковачевић 6 (Ђукановић 6).

РАДНИЧКИ: А. Ђокић 7, Дакић 8 (Милојевић 7), Алексић 8, Мир. Кесић 7, Петковић 8, Мил. Кесић 8, Стојановић 7, В. Ђокић 8, Гуглета 9 (Сантрач 7), Кардинал 7, Бадивук 7 (Милуновић 7).

Домаћин је наступио ослабљен и није се могао супротставити расположеним Раковчанима. У редовима гостију блистао је млади Милан Гуглета, који је био стрелац и асистент, а показао је свој раскошни таленат веома добром игром.

А. Чичић

Будућност (Г) - Војводина (Т) 3:2 (1:1)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца око 300, судија: Н. Малић (Бачка Паланка), стрелци: Станковић у 20. и Царић у 88.  и у 90. за Будућност, а Танчић у 34. и у 70. минуту за Војводину, жути кртони: Ф.Јованов, Захорец, Кришка, Апић (Будућност), а Милићевић, Д. Ранисављев, Ненадић, Танчић (Војводина).

БУДУЋНОСТ: Д. Дукић, Захорец (Поповић), Бучик (Чампар), Папић, Петровић, Дамјановић, Станковић (Јакуш), Ф. Јованов, Царић, Ђокић, Ђилас.

ВОЈВОДИНА: В. Бугарски, Ненадић, Д. Ранисављев, Т. Николић, Тури, М. Ранисављев (Л. Бугарски), Убипарип (Мирковић), В. Јованов, Танчић, Милићевић, М. Јованов (М. Станојев).

Јунак меча био је сналажљиви нападач Гложанаца Михајло Царић,који је, са два  поготка донео прву победу својој екипи у новој сезони.

Ђ.  Шт.

Будућност (П) - Липар 4:1 (3:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца око 300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Ковачевић у 2. (из једанаестерца) и у 11, Јелић у 45. Радаковић у 54. за Будућност, а Несторовић у 70. минуту за Липар, жути картони: Марић, Радаковић (Будућност), а Мијић (Липар).

БУДУЋНОСТ: Абаџић, Дујаковић, Радаковић, Марић, Вулић (Алимпић), Николић, Јелић, Радић, Гајић (Живић), Ралевић, Ковачевић.

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Мијић (Живко), Басарић, Марчетић, Авдаловић, Лалић (Јовановић), Шеган, В. Поповић (Рубежић), Несторовић, Тутић (С. Поповић).

Без великих потешкоћа фудбалери парошке Будућности стигли су до убедљивог тријумфа против Липараца. Сјајну увертиру направио је најбољи актер утакмице Александар Ковачевић са два прецизна поготка, а њему су се у каснијем току меча головима придружили агилни Немања Јелић и дефанзивац Никола Радаковић.

Ђ. Шт.

Кордун  - ЖАК 1:0 (0:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, гледалаца: 300, судија: С. Пилић (Кула), стрелац: Секулић у 80. минуту, жути картони: Секулић, Марко Чекелиш, Поповић (Кордун), а Штимац, Опачић, Милошевић (ЖАК).

КОРДУН: Зорић, Анитић, Бечановић, Чешновар, Павловић (Ковачић) Марко Чекелиш, Радусин, Станковић (Миличевић), Илић, Секулић, Ненадић.

ЖАК: Козлина, Симунов (С. Тевановић), Дабић, Видовић, Банић, Пауновић, Штимац, Хосциславски, Нинковић, Јовановић (Опачић), Лучић.

Фудбалери Кордуна славили су минималну победу над сомборским железничарима. Искусни и луцидни Мирко Секулић, на маестралан начин, савладао је чувара мреже гостију Василија Козлину.

Ђ. Шт.

Борац (О) - Борац (БГ) 3:0 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: М. Кобац (Кула), стрелци: С. Баланго у 60. Јандрић у 68. и Јовановић у 89. минуту. Жути картони: Лакатош, Јовановић, Дробац (Борац О).

БОРАЦ (О): Милисављевић 7, Лакатош 8, Дробац 7 (Станишић 8), Вранац 8, Вјетровић 9, Солдат 8, С. Баланго 9, Гајић 8, Јандрић 8, Јовановић 9, Козомора 8.

БОРАЦ (БГ): Марковић 7, Мијатовић 7, Чутурило 7, Зелић 7, Покрајац 7, Илић 7, Жегарац 7, Ћук 6, Стокић 6, Радаковић 7, Обрадовић 7.

Само у првом полувремену гости из Бачког Грачаца били су равноправан противник домаћину. Један од најбољих играча из Обровца Саша Баланго дигао је навијаче на ноге када је у 60. минуту постигао еврогол за 20 метара. Оровначни су створили доста прилика,а плод добре игтре је погодак  центарфора Милоша Јандрића. Миодраг Јовановић, капитен тима Борца у последњем нминуту сусрета после сјајног продора ставио је тачку на ову лепу утакмицу.

Б. Гајић

Наша звезда - Будућност (М) 1:0 (1:0)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца: 300, судија: Н. Јовкић (Бачка Паланка), стрелац: Лукић у 12. минуту, жути картони: П. Владислав, Туцић, М. Владислав (Наша звезда), а Антонић, Лончаревић, Вићентијевић (Будућност), црвени картон: Јурчевић (Будућност).

НАША ЗВЕЗДА: Ђурковић, Инђић, Бабић, М. Владисав, Вукосав, Валентик, П. Владисав( Плавански), Грња (Балиновић), Туцић (Мајсторовић), Писарев, Лукић.

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Прошић (Меселџија), Антонић, Радичић, Л. Копања, Дувњак (Марио Гајдобрански),  Чешљевић,К ученић, Гојић (Вићентијевић), Лончаревић, Јурчевић.

После више од 60година, утакмицу за бодове одиграли су Силбашани и Младеновљани. Минималној победи, после завршетка меча, радовали су се фудбалери Наше звезде. А гол одлуке постигнут је у раној фази сусрета, након прекида игре.

У финишу утакмице, гости из Младенова пропустили су повољну прилику за изједначење. Младеновљани били су љути на младог бачкопаланачког арбитра Николу Јовкића, због неких његових одлука.       Ђ. Шт.

Братство - Раднички (С) 10:0, Наша звезда - Будућност (М) 1:0, Кордун - ЖАК 1:0, Будућност (П) - Липар 4:1, Будућност (Г) - Војводина 3:2, Полет - Црвенка 2:1, Русин - Раднички 0:4, Борац - Борац (БГ) 3:0.  1. Братство    3      3      0      0        17:2  9

2. Раднички       3      3      0      0      8:1    9

3. Будућност (П) 3      2      1      0      10:4  7

4. Н. звезда       3      2      1      0      6:2    7

5. Борац    3      2      0      1      10:5  6

6. Кордун  3      1      2      0      5:4    5

7. Полет    3      1      1      1      2:2    4

8. Борац (БГ)     3      1      1      1      2:4    4

9. Будућност (М)        3      1      0      2      6:4    3