Somborska liga: Ratkovčani lako do bodova

01.09.2021. 11:26 11:29

Rusin - Radnički (R) 0:4 (0:2)

RUSKI KRSTUR: Igralište  Rusina, gledalaca 100, sudija: Malbašić (Sombor), strelci: Dakić u 17. Gugleta u 35. V. Vujović u 59. (autogol) i M. Kesić u 81. minutu. Žuti kartoni: Toma, Ćernok (Rusin), V. Đokić, Milunović (Radnički). Crveni karton: Crnjanski (rezervni igrač Radnički).

RUSIN: Kronić 7, Toma 7, Holik 6, Lačužanin 6, V. Vujović 5, S. Vujović 6, Černok 6 (Brnaković 6), Malacko 7, Kulić 6, Sušić 6, Kovačević 6 (Đukanović 6).

RADNIČKI: A. Đokić 7, Dakić 8 (Milojević 7), Aleksić 8, Mir. Kesić 7, Petković 8, Mil. Kesić 8, Stojanović 7, V. Đokić 8, Gugleta 9 (Santrač 7), Kardinal 7, Badivuk 7 (Milunović 7).

Domaćin je nastupio oslabljen i nije se mogao suprotstaviti raspoloženim Rakovčanima. U redovima gostiju blistao je mladi Milan Gugleta, koji je bio strelac i asistent, a pokazao je svoj raskošni talenat veoma dobrom igrom.

A. Čičić

Budućnost (G) - Vojvodina (T) 3:2 (1:1)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, gledalaca oko 300, sudija: N. Malić (Bačka Palanka), strelci: Stanković u 20. i Carić u 88.  i u 90. za Budućnost, a Tančić u 34. i u 70. minutu za Vojvodinu, žuti krtoni: F.Jovanov, Zahorec, Kriška, Apić (Budućnost), a Milićević, D. Ranisavljev, Nenadić, Tančić (Vojvodina).

BUDUĆNOST: D. Dukić, Zahorec (Popović), Bučik (Čampar), Papić, Petrović, Damjanović, Stanković (Jakuš), F. Jovanov, Carić, Đokić, Đilas.

VOJVODINA: V. Bugarski, Nenadić, D. Ranisavljev, T. Nikolić, Turi, M. Ranisavljev (L. Bugarski), Ubiparip (Mirković), V. Jovanov, Tančić, Milićević, M. Jovanov (M. Stanojev).

Junak meča bio je snalažljivi napadač Gložanaca Mihajlo Carić,koji je, sa dva  pogotka doneo prvu pobedu svojoj ekipi u novoj sezoni.

Đ.  Št.

Budućnost (P) - Lipar 4:1 (3:0)

PARAGE: Igralište Budućnosti, gledalaca oko 300, sudija: D. Mitrović (Odžaci), strelci: Kovačević u 2. (iz jedanaesterca) i u 11, Jelić u 45. Radaković u 54. za Budućnost, a Nestorović u 70. minutu za Lipar, žuti kartoni: Marić, Radaković (Budućnost), a Mijić (Lipar).

BUDUĆNOST: Abadžić, Dujaković, Radaković, Marić, Vulić (Alimpić), Nikolić, Jelić, Radić, Gajić (Živić), Ralević, Kovačević.

LIPAR: S. Zrakić, Đukić, Mijić (Živko), Basarić, Marčetić, Avdalović, Lalić (Jovanović), Šegan, V. Popović (Rubežić), Nestorović, Tutić (S. Popović).

Bez velikih poteškoća fudbaleri paroške Budućnosti stigli su do ubedljivog trijumfa protiv Liparaca. Sjajnu uvertiru napravio je najbolji akter utakmice Aleksandar Kovačević sa dva precizna pogotka, a njemu su se u kasnijem toku meča golovima pridružili agilni Nemanja Jelić i defanzivac Nikola Radaković.

Đ. Št.

Kordun  - ŽAK 1:0 (0:0)

KLJAJIĆEVO: Igralište Korduna, gledalaca: 300, sudija: S. Pilić (Kula), strelac: Sekulić u 80. minutu, žuti kartoni: Sekulić, Marko Čekeliš, Popović (Kordun), a Štimac, Opačić, Milošević (ŽAK).

KORDUN: Zorić, Anitić, Bečanović, Češnovar, Pavlović (Kovačić) Marko Čekeliš, Radusin, Stanković (Miličević), Ilić, Sekulić, Nenadić.

ŽAK: Kozlina, Simunov (S. Tevanović), Dabić, Vidović, Banić, Paunović, Štimac, Hoscislavski, Ninković, Jovanović (Opačić), Lučić.

Fudbaleri Korduna slavili su minimalnu pobedu nad somborskim železničarima. Iskusni i lucidni Mirko Sekulić, na maestralan način, savladao je čuvara mreže gostiju Vasilija Kozlinu.

Đ. Št.

Borac (O) - Borac (BG) 3:0 (0:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 250, sudija: M. Kobac (Kula), strelci: S. Balango u 60. Jandrić u 68. i Jovanović u 89. minutu. Žuti kartoni: Lakatoš, Jovanović, Drobac (Borac O).

BORAC (O): Milisavljević 7, Lakatoš 8, Drobac 7 (Stanišić 8), Vranac 8, Vjetrović 9, Soldat 8, S. Balango 9, Gajić 8, Jandrić 8, Jovanović 9, Kozomora 8.

BORAC (BG): Marković 7, Mijatović 7, Čuturilo 7, Zelić 7, Pokrajac 7, Ilić 7, Žegarac 7, Ćuk 6, Stokić 6, Radaković 7, Obradović 7.

Samo u prvom poluvremenu gosti iz Bačkog Gračaca bili su ravnopravan protivnik domaćinu. Jedan od najboljih igrača iz Obrovca Saša Balango digao je navijače na noge kada je u 60. minutu postigao evrogol za 20 metara. Orovnačni su stvorili dosta prilika,a plod dobre igtre je pogodak  centarfora Miloša Jandrića. Miodrag Jovanović, kapiten tima Borca u poslednjem nminutu susreta posle sjajnog prodora stavio je tačku na ovu lepu utakmicu.

B. Gajić

Naša zvezda - Budućnost (M) 1:0 (1:0)

SILBAŠ: Igralište Naše zvezde, gledalaca: 300, sudija: N. Jovkić (Bačka Palanka), strelac: Lukić u 12. minutu, žuti kartoni: P. Vladislav, Tucić, M. Vladislav (Naša zvezda), a Antonić, Lončarević, Vićentijević (Budućnost), crveni karton: Jurčević (Budućnost).

NAŠA ZVEZDA: Đurković, Inđić, Babić, M. Vladisav, Vukosav, Valentik, P. Vladisav( Plavanski), Grnja (Balinović), Tucić (Majstorović), Pisarev, Lukić.

BUDUĆNOST (M): Lugonja, Prošić (Meseldžija), Antonić, Radičić, L. Kopanja, Duvnjak (Mario Gajdobranski),  Češljević,K učenić, Gojić (Vićentijević), Lončarević, Jurčević.

Posle više od 60godina, utakmicu za bodove odigrali su Silbašani i Mladenovljani. Minimalnoj pobedi, posle završetka meča, radovali su se fudbaleri Naše zvezde. A gol odluke postignut je u ranoj fazi susreta, nakon prekida igre.

U finišu utakmice, gosti iz Mladenova propustili su povoljnu priliku za izjednačenje. Mladenovljani bili su ljuti na mladog bačkopalanačkog arbitra Nikolu Jovkića, zbog nekih njegovih odluka.       Đ. Št.

Bratstvo - Radnički (S) 10:0, Naša zvezda - Budućnost (M) 1:0, Kordun - ŽAK 1:0, Budućnost (P) - Lipar 4:1, Budućnost (G) - Vojvodina 3:2, Polet - Crvenka 2:1, Rusin - Radnički 0:4, Borac - Borac (BG) 3:0.  1. Bratstvo    3      3      0      0        17:2  9

2. Radnički       3      3      0      0      8:1    9

3. Budućnost (P) 3      2      1      0      10:4  7

4. N. zvezda       3      2      1      0      6:2    7

5. Borac    3      2      0      1      10:5  6

6. Kordun  3      1      2      0      5:4    5

7. Polet    3      1      1      1      2:2    4

8. Borac (BG)     3      1      1      1      2:4    4

9. Budućnost (M)        3      1      0      2      6:4    3